Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. (/Thread-Ca%C5%82kowite-usuni%C4%99cie-EGR-czyli-operacja-raka-w-czystej-postaci)

Strony: 1 2 3


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - picia78 - 13-03-2016

O dzieki za zainteresowanie. Mi chodzi o to ze chce sie pozbyc zaworu kombinowanego i mimowolnie musi poleciec EGR bo to jest razem skrecone . I procz bledu na desce wyswietlanego , czy to nie bedzie mialo wplywu na prace a nie daj Bog na wzrost spalania ? Bo sam blad na desce mnie nie przeraza bo teraz mam caly czas blad o malym przeplywie przez EGR


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - picia78 - 14-03-2016

A tak sobie jeszcze pomyślałem czy to jest możliwe aby po usunięciu EGR z układu zostawić go podpiętego elektrycznie do kostki lub ewentualnie rozebrać go i podłączyć sam układ elektryczny ? dobrze kombinuję, jest to możliwe ? oraz proszę o odpowiedzi na pytania z poprzedniego postu



RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - wesol - 14-03-2016

Tak mozliwe tyle ze sam EGR musi byc sprawny czyli przed ta operacja musialby silnik chodzic bez bledu tego ukladu. Jednakze i tak nie wiadomo czy akurat ten silnik nie ma monitorowania przez ecm jakie sa wartosci wskazywane przez przeplywomierz wzgledem otwarcia EGR'a. Nowsze jednostki tak maja i tu zaslepienie blaszka nie rozwiąże problemu. Jak ma taki 1.8T to nie wiem, nie sprawdzalem. Po mpjemu to jesli cos majstrujesz z tym tematem to co by nie bylo to najlepiej udac sie do tunera i usunac go programowo i po sprawie. nie sa to ani duze koszta ani nic trudnego.


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - picia78 - 14-03-2016

No właśnie znalazłem u siebie we wsi zakład który usuwa EGR programowo i żądaja sobie za to 650 chyba ich powaliło masakra a ile to może kosztować tak realnie usunięcie programowe pompy SAI i EGR za jednym zamachem .No i nadal nie mam odpowiedzi czy nie usuniecie programowo i odłączenie zaślepienie oraz jeżdżenie z błedem w ECU nie ma negatywnego działania na silnik i spalanie


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - wesol - 14-03-2016

Za takie pieniądze to już się chip tuning robi. Około 300 zł u tunerów takie wykasowania kosztują. Także usunięcia sondy lambda przeplywek itp.


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - picia78 - 14-03-2016

Znalazłem jeszcze parę firm w okolicy jutro podzwonię i zobaczę jakie to koszta będą i o dalszym rozwoju mojego usuwania na pewno podzielę się na forum.


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - werkzeugwagen - 19-03-2016

Ja tez chetnie usunalbym egr, pompe powietrza wtornego, katalizator i sonde sprawdzajaca za katalizatorem ale jeszcze dzialaja..


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - picia78 - 19-03-2016

No i jestem po zabiegu wywalenia tego eko układ SAI i EGR poszedł w odstawkę . Tunerom na razie podziękowałem z 300-650 jakie mi ceny zaśpiewali to na razie wożę podpięty EGR elektrycznie do czasu zmodzenia emulatora. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów w związku z wywaleniem tego szmelcu ale i generalnie też nie zrobiło się jakoś strasznie więcej miejsca. Jak już zmodzę emulator i go przetestuje na brak błedów to opisze na forum co i jak dla potomnych . Generalnie zabieg jest bardzo prosty ( chodzi o mechaniczne usunięcie )


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - bobi1983 - 16-04-2016

Może napiszesz jaką zaślepke zastosowałeś, jak zaslepiles wężyki i jak obszedłeś zawór z pompy SAI. Po prostu napisz dokładnie co zrobiłeś krok po kroku.


RE: Całkowite usunięcie EGR czyli operacja raka w czystej postaci. - PabloLG - 21-12-2016

I ja się podepne. Czy w moim 1.9auy 2002r jak wywale egr konieczny jest komputer?? Czy nje powinien wywalić błędu?? Gdzieś kiedyś czytałem że do 2004 r bez problemu się usowa egr