Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brak hamulcow i turba Alhambra - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Brak hamulcow i turba Alhambra (/showthread.php?tid=8701)



Brak hamulcow i turba Alhambra - Szybki - 05-12-2015 06:23

Witam wczoraj wieczorem wsiadłem do auta Kluczyk przekręciłem żeby odpalić auto a tu cisza nic się nie dzieje sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (wyciągałem i wkładałem poklei) jeden spalony wymieniłem na taki sam czyli 30A i dalej nic auto nie gada otworzyłem maskę i tam mam jeszcze jeden biały bodajże 15A spalony to go wymieniłem kluczyk w stacyjkę i pyk pali wszystko by było fajnie gdyby nie to ze teraz nie działa turbina i nie mam hamulców a wszystko jest ok. spotkał się ktoś z tym problemem jak to naprawić?????????? Seat Alhambra 1999r 1.9TDI 110KM


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - andrew7800 - 05-12-2015 08:20

Rozumiem że hamulce masz tylko pedał nie tak pracuje. A co do bezpieczników jeśli tyle było przepalonych to może masz jakąś zworkę w aucie.

Sprawdź wężyki i ich szczelność oraz vacum pompę.


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - wesol - 05-12-2015 08:22

Nieszczelnosc od pompy vaq. Sprawdz wezyk od pompy do serwa ewentualnie nieszczelne serwo.


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - Szybki - 05-12-2015 10:22

tak mam hamulec ale jest taki twardy jak na wyłączonym silniku


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - wesol - 05-12-2015 10:35

Nieszczlenosc na rurce od pompy prozniowej do serwa jest. Te rurki potrafia popekac ze starosci a ze silnik jest na poduszkach czyli troszke drga a serwo jest na scianie grodziowej czyli budzie to wezyk potrafi z czasem strzelic zwlaszcza jak dwumas wytrzaskany jest no i nie masz w AFN klapy gaszacej.


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - Szybki - 05-12-2015 11:52

Widzicie panowie zgadzal bym sie z wami tylko ze jak postawilem auto to bylo wszystko ok a jak powyciagalem bezpieczniki to juz nie ma.turba i hamulcow znaczy sa ale strasznie twardy pedal trzeba bardzo mocno nacisnac zeby zaczol hamowac


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - wesol - 05-12-2015 15:44

wyciaganie bezpiecznikow nie ma nic do tego. Halulce nie sa elektryczne i nei maja nic wspolnego z eleltryka. Elektryczna jest pompa ABS ktora powoduje tylko pulsacyjna prace hamulcow. Brak pradu czy przeplaenie sie bezpiecznika nei moze wplywac na bezpieczenstwo na drodze.
Napisalismy ci co masz za przypadlosc a to czy zechesz poswiecic 5 minut i sprawdzic to nawet na deszczu to juz twoja sprawa. Czy nie dziwne jest to ze razme z Andrzejem odrazu wiedzilismy co jest przyczyną??Nie zastanawia cie to?


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - Szybki - 05-12-2015 16:34

Panowie a gdzie znajduja sie te zeczy ktore zescie napisali???
Chodzi mi o vacum pompe gdzie jej szukac nie znam sie asz tak na samochodzie nowym


RE: Brak hamulcow i turba Alhambra - Szybki - 05-12-2015 18:55

Dziękuję za pomoc panowie już zrobione pęknięty wężyk który idzie pompki vacum do pompki hamulcowej i turbiny Dzięki jeszcze raz