Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Diselek (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI (/showthread.php?tid=8569)



Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI - Jan-Kazimierz - 04-11-2015 21:27

Witam,
prosze Was o pomoc…po zmianie silnika w Sharanie 1,9TDI 90 KM. 1998 produkcji, zaczely sie niestety cyrki. Samochöd po zostawieniu na noc odpala dopiero po 8-9 kreceniach, tak jakby nie mial paliwa, aczkolwiek w rurce do pompy wtryskowej jest pelno i bez baniek powietrza. Po zapaleniu czesto nie wchodzi na obroty – dodaje gazu, a on nic, sie namysla. Przy ruszaniu musze dodac wiecej gazu, bo by mi zgasl. Jezdzic- jakos jezdzi, ale czesto mi gasnie przed skrzyzowaniami i zakretami po zrzuceniu na luz i nogi z gazu – zwlaszcza po jezdzie z göry. Gdy postoi godzine – jeszcze odpala normalnie, ale juz po 4 godzinach trzeba znowu 2-3 razy pokrecic, a im dluzszy czas postoju, tym wiecej trzeba krecic. Wymieniony filtr diesla, pröbowalem go zapalac z flaszki z paliwem - tez nie rusza, zalewalam filtr do oporu dieslem – nic. Zostawialem na noc z tylkiem do göry – nie pomoglo. Co mnie zdziwilo, ze przy niskich temperaturach trzeba mniej razy krecic by zapalil. Wskaznik zuzycia paliwa wskazuje podwöjne zuzycie jak przy starym siniku, aczkolwiek w rzeczywistosci chyby tak nie jest. Zawör EGR zamknelismy blacha i tez nie pomoglo. Pompa wtryskowa jest ustawiona prawidlowo – 2 razy sprawdzana na Laptopie. Nie wiem co dalej, bo pomysly mnie i mechanikowi sie koncza.
Moze ktos z Was ma jakies rozwizanie.
Pozdrawiam
Jan-Kazimierz


RE: Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI - Bogos - 04-11-2015 22:01

Nie piszesz z jakiego na jaki wymieniłeś silnik czy też na taki sam??
Co było robione z rorządem?? Stoi na znakach i czy sprawdzałeś w tdi Timing vag-em?
Co masz na myśli że sprawdzałeś pompę diesla? Dawkę czy rozrząd??
Jakies błędy w ster.silnika są??
Czujniki temp. na silniku i blacie sprawdzone??


RE: Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI - peters - 04-11-2015 23:16

Troche dziwne objawy a piszesz ze pompa sprawdzana na kompie ? To prosty silnik jak budowa cepa,wiec albo opada ci paliwo albo masz złe ustawiona pompę. Tak jak pisze kolega wyżej sprawdzic na wykresie czy sie mieści w granicach. Lub do oględzin i sprawdzenia : 1) wężyki przelewowe miedzy wtryskami 2 lub pompa nie trzyma ciśnienia objawy to gaśnięcie na światłach po rozgrzaniu silnika


RE: Anomalie po zmianie sinika Sharan 1,9 TDI - andrew7800 - 04-11-2015 23:49

Z reguły te silniki palą od strzała. Tak jak kolega Bogos pisze mało informacji i wiele do sprawdzenia. Podłącz komputer i sprawdź dawkę, temperaturę , kąt wtrysku