Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Podgrzewanie przedniej szyby + upgrade + schemat - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Podgrzewanie przedniej szyby + upgrade + schemat (/showthread.php?tid=8414)

Strony: 1 2


Podgrzewanie przedniej szyby + upgrade + schemat - maly_dawidek - 08-04-2013 01:04

Witam. Otóż chciałbym się dowiedzieć co potrzebuje aby wyposażyć mojego sharika w podgrzewaną przednią szybę. Wiem że napewno szybę, włącznik, i pewnie jakiś przekaźnik. Czy instalacja jest tez już w aucie gotowa czy trzeba też dokładać? Pozdrawiam.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - wesol - 08-04-2013 06:20

Dawid znajdz odpwiiedni temat bo juz o tym dyskutowalismy. Ewentualnie sie podepnij do innego stniejacego bo samtaki tytuł: Podgrz przed. szyb. to troszke mało.


Schemat podgrzewania przednej szyby Sharan 1,9 1999 r - AGIO - 02-08-2013 23:07

Witam!
Przekopałem całe forum jednak nie znalazłem schematu podpięcia podgrzewanej przedniej szyby do elektryki w Szariku. O dziwo mój sharan pomimo tego, że miał zwykłą szybę posiada wszystko do podpięcia podgrzewanej szyby, tak więc zakupiłem takową, jednak mój mechanik nie ma pojęcia co i jak podpiąć i dlatego potrzebuje schemat. Jest to tak jak w temacie Sharan z 1999 roku, 1,9 TDI, jeżeli potrzeba więcej info proszę napisać co mam jeszcze podać to podam. Mógłbym oddać auto do serwisu VW no ale wiadomo..dobrych parę stówek nie moje Wink

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!


RE: Schemat podgrzewania przednej szyby Sharan 1,9 1999 r - moherydz - 05-08-2013 15:26

[attachment=1840]


RE: Schemat podgrzewania przednej szyby Sharan 1,9 1999 r - AGIO - 05-08-2013 17:41

Wielki dzięki! Jutro pojadę z tym do mechanika.

Pozdrawiam!


upgrade podgrzewana przednia szyba - sir_kyllan - 22-09-2015 14:21

Wymieniałem szybę przednią i założyłem nową podgrzewaną. Niestety nie posiadam instalacji aby ją podłączyć. Schemat instalacji znalazłem na forum. Zastanawia mnie jedna rzecz na schemacie mamy odniesienia do climatronic, ja natomiast mam manualne AC, czy to problem? Co potrzebuję włącznik, przekaźnik, wiązkę (czy lepiej zrobić nową samemu). Z góry dziękuję za pomoc.


RE: upgrade podgrzewana przednia szyba - wesol - 22-09-2015 16:27

ja bym zrobil po swojemu od nowa. Proste to jak budowa cepa. PRzekaznik bistabilny jako element sterujacy przekaznikami wysokopradowymi. dalbym dwa takie przekazniki bo i tak szyba jest dzielona na dwie sekcje czyli dwa przekanziki 30 A beda okej. Wlacznik taki jak w oryginale czyli impulsowy i po sprawie. Zasilanie na przekznik bistabilny i pozostale po stacyjce. To wlaczanie przez panel klimatronika to jak dla mnie maloistotne.


RE: upgrade podgrzewana przednia szyba - sir_kyllan - 23-09-2015 08:57

Przekaźnik bistabilny czasowy ?


RE: upgrade podgrzewana przednia szyba - wesol - 23-09-2015 11:13

Nie poprostu bistabilny czyli po podaniu impulsu tak już trzyma


RE: upgrade podgrzewana przednia szyba - sir_kyllan - 23-09-2015 11:32

Ja bym chciał aby szyba po jakimś czasie sama się wyłączyła, tak jak jest w przypadku tylnej.