Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Składanie lusterek po zamknięciu auta - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-MKII-2010)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta--97)
+---- Wątek: Składanie lusterek po zamknięciu auta (/Thread-Sk%C5%82adanie-lusterek-po-zamkni%C4%99ciu-auta)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - wesz82 - 02-12-2018

(02-12-2018, 14:16)wesol napisał(a): Temat tyczy się nowszego sharana.

Sorka.


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - szczyku - 22-12-2018

Dziś wsadziłem składane lusterka z doświetleniem przestrzeni auta. Problem polega w tym że nie mogę uruchomić składania lusterek, a nadal jestem w poszukiwaniu info gdzie zakodować, aby świeciły światełka pod lusterkami.

Przełącznik lusterek mam z możliwością składania.


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - Maciej_F - 23-12-2018

Tak na szybko pomyślałem o twoim składaniu lusterek .

A gałkę sterowania lusterkami to zmieniłeś na taką z opcją składania ?
Po drugie . Ciekawe czy wiązka do tej gałki nie powinna mieć jednego kabelka więcej by wysłać sygnał o składaniu ?
A zakodowałeś w modułach drzwi 42 i 52 składanie z pilota ? To działa ?


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - szczyku - 31-12-2018

Problem rozwiązany, zakupiłem moduły drzwi przednich z opcją składania. Takie same jak twoje, bo ty juz masz składanie. Nawet nic nie kodowałem, wszystko ruszylo od razu. Wykodowalem tylko opcje pamięci lusterek z fotelami, bo sypało błędami Wink . Ledy pod lusterkiem takze od razu zaświeciły. Dzięki za info.

Dla potomnych:
Moduły, które na 100% maja opcję składania, led i nawet więcej:

Kierowcy - 7N0 959 793E
Pasażera - 7N0 959 792E


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - Maciej_F - 01-01-2019

(31-12-2018, 16:39)szczyku napisał(a): Wykodowalem tylko opcje pamięci lusterek z fotelami, bo sypało błędami
A widzisz Big Grin dupostołków w wersji full jeszcze nie wsadziłeś .Tongue




RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - michal_turek - 06-04-2019

Moduły zakodowane zgodnie z instrukcją i lusterka pięknie składają się pilota Shy
Nr modułów z mojego auta: 7N0 959 793 G i 7N0 959 792 G


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - Marcin2685 - 10-09-2019

Witam wszystkich
Dzisiaj podpiąłem kompa z programikiem vcds włączyłem opcje składania lusterek ale mam mały problem i pytanie czy ktoś tez tak miał. Po włączeniu opcji składania lusterek przestawieniu gałki sterowania lusterkami w pozycje do składani i zamknięci samochodu z dłuższego przytrzymanie guzika zamknij na pilocie lusterka się składają ale jak otwieram samochód i odpalam lusterka się nie rozkładają co może być ? Może to dla tego ze gałka sterowania lusterkami jest ustawiona na pozycje składania ?
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam


RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - Maciej_F - 11-09-2019

(10-09-2019, 21:17)Marcin2685 napisał(a): ......to dla tego ze gałka sterowania lusterkami jest ustawiona na pozycje składania ?
Przestaw Exclamation na inne położenia .
Suma summarum też tak czasami miewam , że nie zawsze rozłożą się automatycznie po przekręceniu stacyjki . Może to faktycznie trzeba powiązać z położeniem gałki lusterek .




RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - michal_turek - 12-09-2019

Z moich obserwacji wynika, że przy zakodowaniu składnia lusterek z pilota położenie gałki nie ma nic wspólnego, włączam zapłon i lusterka automatycznie się rozkładają a gałka jest w położeniu na 0.




RE: Składanie lusterek po zamknięciu auta - Maciej_F - 12-09-2019

A mnie to wczoraj nie dawało spokoju . Przećwiczyłem pare położeń gałki od lusterek w drzwiach .
1. Z pilota zawsze się da złożyć lusterka .
2. W położeniach innych niż pkt 3 lusterka się rozkładają po przekręceniu kluczyka .
3. Jeśli gałka pozostała na opcji "składanie lusterek " to właśnie wtedy nie rozłożą się one po przekręceniu stacyjki . I niby jest to logiczne . Priorytet ustawień .Ktoś chciał mieć złożone lusterka tak pozotawił to na gałce .