Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan 2015 vs Galaxy 2015 i napęd 4x4 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Sharan 2015 vs Galaxy 2015 i napęd 4x4 (/showthread.php?tid=8393)



Sharan 2015 vs Galaxy 2015 i napęd 4x4 - lokus - 18-09-2015 13:29

Zastanawia mnie tylko jeden szczegół w specyfikacji tych nowych aut.
Może ktoś zna wytłumaczenie tej sytuacji?
Brak możliwości skonfigurowania skrzyni DSG z napędem 4x4 w VW a Fordzie w tym roku pojawiła się taka możliwość. Przyczyny techniczne? Chyba nie.
Osobiście skłaniam się bardziej ku Sharanowi ale brak możliwości napędu na 4 koła przy skrzyni DSG bardzo mi przeszkadza.
Do tej pory jeździłem Subaru Outback i trudno mi teraz przesiąść się na auto bez takiego napędu. I nie chodzi mi tu o żadne upalanie auta w terenie, zwykła autostradowa jazda i drogi krajowe z domu do pracy. Bo przy śliskiej lub mokrej nawierzchni nie raz dziękowałem, że mam taki napęd. Choć jak wiadomo zdrowego rozsądku nic nie zastąpi. Pozdrawiam


RE: Sharan 2015 vs Galaxy 2015 i napęd 4x4 - wesol - 18-09-2015 17:17

Nie wiem jaki miales naped w tym subaru bo ta marka generalnie mocno slynie ze swojego napedu S-AWD ale oczewiscie tez stosuje kilka innych rozwiazan w swoich modelach. Nie ma co porwonywac napedu z vaga czy innych partych na haldexie ( choc jest kilka generacji tego napedu). Subaru to ma "prawdziwy naped 4x4" a nie namiastke dołaczanego napedu na tylna os. Tak wiec wydaje mi sie ze sie mocno zdziwisz z tym napedem i w fordzie i w vagu.