Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift (/showthread.php?tid=8339)



Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - ukciak - 04-09-2015 15:36

Witam,
Mam pecha, delikatnie ciężarówka mnie zahaczyła...
Jak wyciągnąć tylną lewą lampę z błotnika i jak wyciągnąć ta listwę pod lampą żeby nie uszkodzić? Podobno do demontażu lampy należy ściągnąć najpierw tą listwę...


RE: Demontaż tylnej lampy i litwy GALAXY lift - wesol - 04-09-2015 17:23

Jesli mnie pamiec nie myli to trzeba troszke sciagnac zderzak by odkreci srubke od tej listwy pod lampa i wtedy jak juz sciagniesz listwe to lampa to pikuś.


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - ukciak - 04-09-2015 19:45

No nie mów.... zderzak? W warunkach blokowych? Musze poszperać jak to zrobić. O ludziki...


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - dadi - 04-09-2015 20:28

Listwa trzyma się na zatrzaskach jedynie, pod nią jest śruba która przechodzi jednocześnie przez uchwyt zderzaka i lampę. Jeśli uchwytu nie da się odchylić, będziesz musiał również odkręcić nadkole i jedną śrubę przy ślizgu zderzaka i wysunąć go z prowadnic na tyle aby móc wyjąć lampę.
Lampa oprócz tej jednej śruby pod listwą trzyma się jeszcze od środka na 3 (lub 4) nakrętki 8mm. Dostęp nich masz po zdjęciu pokrywy na boczku bagażnika.


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - ukciak - 04-09-2015 21:35

Czy jakieś konkretne klucze mi są potrzebne?


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - redpoint - 04-09-2015 22:42

(04-09-2015 21:35)ukciak napisał(a):  Czy jakieś konkretne klucze mi są potrzebne?

ostatnio wymieniałem lampę w swojej Alhambrze. Więc listwa na zatrzaski wystarczy podważyć z jednej strony. Potem masz z lewej strony od nad kola taki zatrzask który musisz wcisnąć do środka ( potem sam wyskoczy ) następnie pod samą lampą masz śrubę ( torx ) a od wewnątrz bagażnika masz na klucz bodajrze 12 ale nie jestem pewien.


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - ukciak - 06-09-2015 22:31

Witam,
Listwę ściągnełem po 1,5h mocowania się z nią. Jak przyjedzie lampa, to już dla Was i potomnych dam fotorelacje co jak, gdzie i kiedy. Trzymajcie kciuki.


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - ukciak - 11-10-2015 15:44

Witam,

Jak dobrać się do Tylnej lampy? Ściągamy plastikową maskownicę z pod lampy. Maskownica jest na 4 zatrzaskach. Dodałem zdjęcia, żeby potomni wiedzieli gdzie włożyć coś mocnego i wąskiego do "odpięcia zatrzasków" Maskownica wykonana jest z ABS, zatrzaski wciskamy (te gorne wciskamy do dołu, te dolne do góry. Przydały by się jeszcze 2 ręce dodatkowe) Maskownice wyciągamy do siebie. Pod nią Znajduje się śruba trox 30. Odkręcamy także torxy z tylnego nadkola w celu wysunięcia zderzaka do tyłu. Śruba torx 30 trzyma mocowanie zderzaka oraz lampę. Zderzak należy odciągnąć na jakieś 3-4 cm. W taki sposób jesteśmy już prawie w domu. Jeszcze 3 nakrętki na klucz 8mm od wnętrza auta. Lampę wyciągamy już bez oporu. Składamy to wszystko w odwrotnej kolejności. Wymiana lampy zajęła mi ok 2,5 godziny.


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - CzarnaOwca - 26-08-2016 14:16

wg instrukcji, robi się to tak... jutro podejście nr jeden, bo też troszkę mokro..


RE: Demontaż tylnej lampy i listwy GALAXY lift - CzarnaOwca - 27-08-2016 08:28

Zrobione wczoraj.
I nie wiem jak w innych, ale w sharanie 2005 nie trzeba odkręcać zderzaka.
1. trzy śruby 8mm od wewnątrz
2. zdjęcie blendy spod lampy - podważamy od strony uszczelki i cienkim płaskim śrubokrętem odchylamy dwa górne zatrzaski około 8cmm i 12-15 cm
3. odkręcamy śrubę torks
4. wyciągamy spinkę ( od środka moja miała takie zabezpieczenie które trzeba zerwać to łatwiej wychodzi.

Pod spodem schemat po moich poprawkach. Może komuś się przyda. Mi pozostało wysuszyć, skleić i włożyć z powrotem...