Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? (/Thread-Wska%C5%BAnik-paliwa-oszukuje)

Strony: 1 2 3


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - akiwan - 06-01-2016

Napisane przez marcyb3 - Dzisiaj 19:56
przerabiałem to trzeba wyjąć pompę ze zbiornika i wyczyścić tą oto część jak na foto poniżej i będzie po problemie

Witam, kolega ma rację, brat w Golfie IV miał to samo, wyczyścił dopiero jak brakło mu ON na trasie i musiał na hol wziąć.
U mnie dzieje się to samo.. wskaźnik pływa w prawo i lewo, czasami pokazuje full a czasami dobrze, ale czekam jak temperatura podskoczy i dopiero biorę się za czyszczenie.


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - marcyb3 - 06-01-2016

Znajduje się pompa pod prawym tylnym fotelem, musisz zdjąć dwa fotele ,odkręcić plastiki, podnieść wykładzinę i tam ujrzysz coś takiego :

[Obrazek: f1a187ec574c.jpg]
zdejmujesz przewody paliwowe i odkręcasz dużą plastikową nakrętkę i ostrożnie wyciągasz

P.S to są zdjęcia z diesla, z tego co wiem to benzyna ma taki sam wkład w baku, ogólnie to godzinka roboty ale efekt murowany Rolleyes


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - suhhar - 07-01-2016

heh dziwna sprawa kiedyś u dziewczyny w toledo 2 benzynie 1.6 to samo robiłem czyzby te same pompy miały ? Tylko że u niej magicy wtyczki do skrzyni nie podpieli i wskazówka paliwa tak latała i prędkościomierz i obrotomierz nie działał.


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - suhhar - 09-01-2016

Nie wiem czy sprawa też nie jest związana z prądem. Zapaliłem auto ale na swiatłach do jazdy dziennej wskaznik poszedł na 3/4 przełączyłem na mijania bo wieczór i wskażnik poszedł jak trzeba na półowe ale jak włączyłem radio to znowu poszedł na 3/4. Dziwna sprawa. Rano jak jechałem do roboty na swiatlach do jazdy dziennei to wskazówka stała jak wryta na połowie i tyle powinno pokazywać.


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - ULTRA - 09-01-2016

(06-01-2016, 20:56)marcyb3 napisał(a): przerabiałem to trzeba wyjąć pompę ze zbiornika i wyczyścić tą oto część jak na foto poniżej i będzie po problemie

[Obrazek: 05cad2e39d18.jpg]

A czym to ustrojstwo przeczyścić ?? Huh


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - marcyb3 - 10-01-2016

ja czyściłem papierkiem ściernym 2000


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - ULTRA - 10-01-2016

Tzn. przejechać ten "element metalowy" papierem ściernym i to wszystko ?


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - wesol - 11-01-2016

te dwa ala banany oraz te plaski co po tych bananach tez liznac papierkiem i podgiac by bardziej dociskaly.


Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - Bross1981 - 10-11-2016

Właśnie jestem po zabiegu czyszczenia tej blaszki po której ślizga się pływak i jak na razie jest ok. Wcześniej objawy były>baak pełny a wskaźnik na zero, czasami pokazywał full. Brak komunikatu >bite tanken<
Przy wyciąganiu pompy, tak jak pisali koledzy, trzeba uważać i robić to delikatnie, ale da się radę, byle bez nerwów.
Zdziwiłem się trochę, że to mogło się tak zabrudzić, ale to tylko paliwo...ON.
Życzę powodzenia w czyszczeniu. Ja użyłem do tego celu zwykłej chusteczki higienicznej.


RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ???? - wesz82 - 16-12-2018

Moge prosic o odswiezenie zdjec.
U mnie plywak tez zyje swoim zyciem.
Raz jest full po chwili polowa itc.
Dobrze rozumiem ze plywak znajduje sie pod prawym siedzeniem drugiego rzedu???