Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Ciężko odpala/kopci 1.9TDI 110KM - zimny i nie tylko - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Ciężko odpala/kopci 1.9TDI 110KM - zimny i nie tylko (/Thread-Ci%C4%99%C5%BCko-odpala-kopci-1-9TDI-110KM-zimny-i-nie-tylko)

Strony: 1 2 3 4


RE: ciężko odpala 1.9 TDII - hemp - 17-02-2013

a kat wtrysku ustawiłeś ???


RE: ciężko odpala 1.9 TDII - wesol - 17-02-2013

kąt do sprawdzenia ale jeszcze moz elekko dygnac dawke vag comem w odpowiedznich blokach. Coprawda zazwyczja niewiele daje ale zawsze to cos. Tak jak wydluzenie czasu grzania swieczek. Mozna tez deczko dygnac na nastawniku. Szkoly sa rozne.


RE: ciężko odpala 1.9 TDII - MelGrzybson - 19-02-2013

wesol, jeszcze mam takie pytanie, mianowicie po próbie odpalenia, gdy kręci i nie chce załapać, po puszczeniu kluczyka słychać takie pikanie.. gdy kluczyk jest na zapłonie. od czego to?


RE: ciężko odpala 1.9 TDII - wesol - 19-02-2013

Nie wiem oco dokladnie si erozchodzi ale bedzie pikac jak dlugo sie kreci bo smarowania nie ma i zglasza ta ustrke.


Ciężko odpala - marcinsosnowski1 - 28-08-2015

Witam, zaczął ciężko odpalać, gdy rano na zimnym silniku trzeba kręcić kilka razy po kilka sekund aż odpali, gdy odpali jest ok, silnik pracuje nie nie gaśnie, gdy jest rozgrzany i postoi kilka minut to tez kilka sekund trzeba pokrecić zeby odpalił, przed tym problemem palił na dotyk, mój pierwszy 1.9 tdi, nie wiem jaki mam kod silnika ma 66 kw czyli wychodzi ze 90. nie wiem od czego zacząć


RE: Ciężko odpala - marcinsosnowski1 - 03-09-2015

(28-08-2015, 08:09)marcinsosnowski1 napisał(a): Witam, zaczął ciężko odpalać, gdy rano na zimnym silniku trzeba kręcić kilka razy po kilka sekund aż odpali, gdy odpali jest ok, silnik pracuje nie nie gaśnie, gdy jest rozgrzany i postoi kilka minut to tez kilka sekund trzeba pokrecić zeby odpalił, przed tym problemem palił na dotyk, mój pierwszy 1.9 tdi, nie wiem jaki mam kod silnika ma 66 kw czyli wychodzi ze 90. nie wiem od czego zacząć
więc silnik ma 1Z 90 koni. zdjąłem wtyczkę 4 pinową z czujnika temperatury, dlużej grzły świece i zapalił i jeździł ale potem to już nie zapala ledwo a jak zapali to trochę pochodzi poszarpie silnikiem i koniec, i z tłumika biały dym taki że nic nie widać z tyłu tak kopci. czy możliwe jest, tak mi się o uszy obiło żeby klin na kole zębatym przy silniku się sciął i rozrząd sie przestawia, dlatego tak się dzieje



RE: Ciężko odpala - mamwi - 05-09-2015

Wyjmij rozrusznik i sprawdź stan szczotek Big Grin. Zajmie ci to z pół godziny. U mnie były dwie sprężynki i dwa listki po szczotkach.


Sorry, nie doczytałem do końca. Ponadto VAG i błędy. Jeżeli są takie cyrki to coś powinien pokazać.
Ponadto, jakby ścięło ci klina to byś go w ogóle nie zapalił. I pewnie byś miał remont silnika.


RE: Ciężko odpala - maciek-basia - 06-09-2015

a ja bym sprawdził kat wtrysku bo jezeli rozrzad był wymieniany to napewno nie był ustawiany


RE: Ciężko odpala - marcinsosnowski1 - 12-09-2015

(05-09-2015, 22:43)mamwi napisał(a): Wyjmij rozrusznik i sprawdź stan szczotek Big Grin. Zajmie ci to z pół godziny. U mnie były dwie sprężynki i dwa listki po szczotkach.


Sorry, nie doczytałem do końca. Ponadto VAG i błędy. Jeżeli są takie cyrki to coś powinien pokazać.
Ponadto, jakby ścięło ci klina to byś go w ogóle nie zapalił. I pewnie byś miał remont silnika.

odpalał tylko targało silnikiem i kopcił na biało że nic widac nie bylo
zrobione
scieło jednak klin, i miałem szczęście pinformował mnie mechanik że to tak się skończyło. pali i jeździ. pozdrowionka koledzy!!!


RE: Ciężko odpala - marcinsosnowski1 - 07-04-2016

WITAM, TROCHE MNIE TU NE BYŁO, A I TROCHĘ SIĘ POZMIENIAŁO, TEN PROBLEM ZKOŃCZYŁ SIĘ TAK ŻE TE OBJAWY SPOWODOWANE BYŁY TYM ŻE NA WALE SCIĄŁ SIĘ KLIN, KOŁO WTEDY MIAŁO LUZ I TAK TO WYGLĄDAŁO, SPRAWA ZOSTAŁA ZOKOŃCZONA POZYTYWNIE PRZEZ MECHANIKA.