Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
[Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Optyczny (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D (/showthread.php?tid=814)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


[Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - luki058 - 24-08-2011 22:01

Jako iż zachciało mi się trochę zmian postanowiłem zmienić coś w moim Sharanie. Pod rękę wpadły lampy przednie. Aby nie kupować nowych lamp czarnych tzw. dymionych postanowiłem że je sam wykonam.
Więc do dzieła:
>Pierwszy krok to musimy zdemontować lampy są na 4 śrubach. Dwie na górze i dwie na dole. Ja również zdemontowałem zderzak bo musialem wymienić zbiornik spryskiwaczy.
[Obrazek: zdjcie0524e.th.jpg]

>Jak już mamy zdemontowane lampy
[Obrazek: zdjcie0525k.th.jpg]

przystępujemy do ich rozklejania. W moim przypadku poszło to bardzo łatwo. Ale może się okazać że będzie potrzebna opalarka (lub piekarnik lub gorąca woda)
>Kolejny krok to demontaż tzw. pseudo odbłyśnika. Kiedy go już demontujemy to ładnie myjemy następnie odtłuszczamy i malujemy podkładem do plastiku. Kiedy podkład wyschnie kładziemy czarny mat. Ja położyłem 4 cienkie warstwy aby ładnie wyglądało i nie było zacieków.
[Obrazek: 24509798.th.jpg]
[Obrazek: zdjcie0526x.th.jpg][Obrazek: zdjcie0527l.th.jpg]

>Podczas gdy pseudo odbłyśnik schnie możemy wyczyścić lampy ze starego kleju i następnie wytrzeć odbłyśnik jak już jest lampa rozklejona.
>Gdy odbłyśnik wyschnie montujemy lampę i ją sklejamy. Ja użyłem grafitowego sylikonu bo akurat taki miałem i wogóle go nie widać. Może być czarny sylikon tylko pamiętajcie żeby nie kleić na klej do szyb ponieważ w razie W będą problemy z rozklejeniem.
>Po złożeniu lampy prezentują się następująco
[Obrazek: zdjcie0532p.th.jpg]

>Kolejny krok to montaż lamp na aucie
>Ostatni rzecz jaką robimy to pijemy piwko i podziwiamy nasz efekt
[Obrazek: p1110474a.th.jpg]
[Obrazek: p1110476.th.jpg][Obrazek: p1110478o.th.jpg]

Fajnie by było jakby moderator podwiesił temat może komuś się przyda taka porada.

Jak macie jakieś pytania to śmiało pisać.


przyznam się bez bicia, że chciałem pomalować całe lustro tylko zostawić lustro wokół żarówki ale nie wiedziałem jak to wygląda. Dopiero gdy umieściłem poradę na innym forum to znalazł się kolega który ma tak zrobione i mi się to spodobało i w najbliższym czasie też tak uczynię. A oto efekt kolegi bwojtek
[Obrazek: 20110823004.th.jpg]


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - Hamamatsu - 25-08-2011 01:18

w końcu ktoś kto trochę modzi, ja bym jeszcze trochę więcej pomalował i będzie malinowoSmile


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - luki058 - 25-08-2011 07:30

dodam jeszcze że kierunki w lusterkach są przyciemnione a w aucie w 90% jest skończony projekt carpcBig Grin jak się zbiorę to przedstawię moje autko w innym dzialeBig Grin


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - daneczek76 - 25-08-2011 09:20

Właśnie tak mi się podoba i nawet ostatnio o tym myślałem.
Świetna robota.
Tylko ja myślałem nad podmianką z Alhambry tylko czy by pasowały p&p.
Ale tak to po co kupować jak można samemu.
Jestem ciekaw jak by to wyglądało umnie czarne auto i te lampy.


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - luki058 - 25-08-2011 09:36

napewno będą pasowały bo to są te same samochodyBig Grin ale po co płacić za nowe lampy jak można mieć to samo taniej i również dobrze zrobioneBig Grin na czarnym aucie jeszcze lepiej będzie się prezentowaćBig GrinBig Grin pomyśl jeszcze nad pomalowaniem całych lamp jak kolega bwojtek z innego forum. samochód powinien wyglądać bardziej agresywnieBig GrinBig Grin cicho-ciemny sharanikBig GrinBig Grin
ja najprawdopodobniej będę malował w sobotę całe lampy to się pochwalę efektem i ocenicieBig Grin


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - daneczek76 - 26-08-2011 12:39

Zastanawiam się nad wpływem jakości świecenia w nocy tych lamp czy te odblaski faktycznie coś dawały czy bardziej designy.
No zobaczymy jak czas pozwoli plany jakieś są tylko jak zawsze jest wiele innych rzeczy przy domu do zrobienia.


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - luki058 - 26-08-2011 14:03

ten gościu co ma tak pomalowane to pisał że nie odczuł żadnej różnicy w świeceniu lampy. dam znać jak ja pomaluje.


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - daneczek76 - 26-08-2011 14:54

luki058 napisz jakiego podkładu i jakiej farby ożywałeś do zrobienia lamp będzie to wskazówką dla innych. najlepiej edytując pierwszy swój post i wpisz.


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - bwojtek - 26-08-2011 21:53

luki058' .... A oto efekt kolegi [b napisał(a):bwojtek[/b]
[Obrazek: 20110823004.th.jpg]

Witam wszystkich na forum!
Co prawda jestem członkiem od ponad roku ale jakoś się nie udzielałem- nie było czasu.
tak, to moje lampy w moim aucie.
Kiedyś się nudziłem i rozebrałem lampy, żeby wyczyścić klosze od wewnątrz.
A że miałem czarny lakier to pomalowałem. Lakier został mi po renowacji kratki nawiewu ( guma spuchła po użyciu odświeżacza powietrza).
Lakier czarny półmat ( 3 warstwy), ale przedtem użyłem primera do plastików kupiony w lokalnym sklepie z częściami- oczywiście ominąłem odbłyśniki poszczególnych lamp-co nie może mieć wpływu na pogorszenie świecenia.
http://desmond.imageshack.us/Himg850/scaled.php?server=850&filename=20110823003.jpg&res=crop
pozdrawiam


RE: [Porada] Malujemy przednie lampy na czarno :D - luki058 - 27-08-2011 09:58

(26-08-2011 21:53)bwojtek napisał(a):  Witam wszystkich na forum!
Co prawda jestem członkiem od ponad roku ale jakoś się nie udzielałem- nie było czasu.
tak, to moje lampy w moim aucie.
Kiedyś się nudziłem i rozebrałem lampy, żeby wyczyścić klosze od wewnątrz.
A że miałem czarny lakier to pomalowałem. Lakier został mi po renowacji kratki nawiewu ( guma spuchła po użyciu odświeżacza powietrza).
Lakier czarny półmat ( 3 warstwy), ale przedtem użyłem primera do plastików kupiony w lokalnym sklepie z częściami- oczywiście ominąłem odbłyśniki poszczególnych lamp-co nie może mieć wpływu na pogorszenie świecenia.
http://desmond.imageshack.us/Himg850/scaled.php?server=850&filename=20110823003.jpg&res=crop
pozdrawiam

fajnie ze sie pojawiles Big Grin

Edit:
Lampy pomalowaneBig Grin jutro wszystko opiszę i pochwalę się efektemBig Grin pokażę też farby jakimi malowałem.