Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klapki nawiewu - które mają działać - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Klimatyzacja (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Wątek: Klapki nawiewu - które mają działać (/showthread.php?tid=8073)



Klapki nawiewu - które mają działać - skimir - 21-06-2015 21:20

Witam

Zastanowiła mnie dziś jedna sprawa (sharan lift) jak zaglądnąłem do kratek nawiewu.

Za kratkami w konsoli środkowej są takie przepustnice. Czy one są sterowane silniczkami? W konsoli środkowej są cały czas otwarte, w prawym nawiewiw też, lewy nawiew był zamknięty ale pod lekkim naciskiem kawałkiem drutu "przepustnica" się otworzyła.

Mam jeden błąd - zesputy silnik obiegu zamkniętego (podparłem klapę w pozycji otwartej i jest OK).

Ogólnie reszta działa chyba prawidłowo - jak na klimateoniku wybiorę nawiew na nogi to po kilku sekundach przepływ kieruje się na nogi itp...


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - dmusek - 21-06-2015 21:33

Te klapki co popychałeś reguluje się pokrętłem przy kratkach. Widocznie się przykleiły i wyskoczyły z prowadniczki. Te regulowane silniczkiem są dużo, dużo głębiej.


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - skimir - 21-06-2015 21:46

No właśnie nie bardzo. Przepustnice w środkowym nawiewie i w prawym nie dają się niczym poruszyć - są otwarte. Ta w lewym da się lekko poruszać np cienkim śrubokrętem.

Pokrętła przy kratkach powodują zmianę kierunku łopatek tych "żaluzji" można też je zamknąć całkowicie.

Jest jeszcze dna opcja - te przepustnice mogą być stosowane w wersjach gdzie nie ma klimatronika - producentowi nie chciało się robić kilku wersji nawiewu więc są ale do niczego nie służą.


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - wesol - 21-06-2015 21:52

wyciagnij ten caly wylot boczny to zobaczysz co i jak to dziala. wyciagneicie tego to 5 sekund. Podwazasz srubsztykiem i juz masz. Te klapki w tm tunelu sa zamykane wraz z zamykaniem tych żaluzji zewnetrznych. Cos masz skopane w tym ale to norma ze tak powiem.


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - skimir - 21-06-2015 22:11

Heh :-) dobre... Te klapki zamykają się w ostatniej fazie kręcenia pokrętłem, jednocześnie z "żaluzją". Faktycznie widać do po wyjęciu całego nawiewu (nie wiedziałem, że tak łatwo się wyciąga).

Lewa faktycznie uszkodzona - ułamany kawałek dzwigienki z prowadnikiem.


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - dmusek - 22-06-2015 20:47

No, widzisz. Jak nie rozbierzesz to nie uwierzysz Wink


RE: Klapki nawiewu - które mają działać - skimir - 22-06-2015 21:05

Raz uwierzyłem, no i teraz... :-)