Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś (/Thread-Wzmacniacz-Sharan-2001-po-lifcie-Pod%C5%82%C4%85czenie-g%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Nie-ma-sterowania-tylnymi-g%C5%82o%C5%9B)



Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - sharanwawa - 10-06-2015

Witam.
Czy w 2001r po lifcie Sharan na pewno nie ma wzmacniacza?Pisze ten post ze względu na to że jestem w trakcie montażu sprzętu tzn .wzmacniacz zasilający przedni system + sub a z radia miał być zasilany tylny system .Ale ku mojemu zdziwieniu nie ma sterowania w radiu ani fader ani balance .
Czy tylne głośniki są spięte razem z przednimi.Może ktoś już takiego przerabiał.Czekam na info będę wdzięczny.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - wesol - 10-06-2015

Tak sa spiete razem te w drzwiach prz i tył.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - sharanwawa - 10-06-2015

No tak właśnie myślałem.A wiesz gdzie je rozdzielić żeby nie były spięte razem przód i tył .


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - wesol - 10-06-2015

Sa spiete szeregowo nie równolegle. Gdzieś przy slupkach drzwi przednich przy zawiasach.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - Gizio1625 - 13-06-2015

(10-06-2015, 08:20)wesol napisał(a): Tak sa spiete razem te w drzwiach prz i tył.
Oj chyba nie, przynajmniej w moim nie są spięte.



RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - wesol - 13-06-2015

Sa, sa spiete. Bogatsze wersje mają jeszcze głośniki dla 3go rzędu tu w części bagazowej ale czy te sa spiete bezpośrednio pod tylną końcówkę radia to nie wiem.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - Gizio1625 - 13-06-2015

To widać były różne wersje, w moim głośniki trzeciego rzędu (w bagażniku) są spięte z głośnikami w tylnych drzwiach ale przednie (w drzwiach i na desce) nie są spięte z tylnymi. Trochę dziwi mnie że były wersje ze spiętymi głośnikami, tak oszczędzali na kablach czy końcówkach mocy w radiach. Mnie by to wkurzało jak bym musiał przyciszyć radio bo pasażerowie z tyłu nie lubią głośnej muzyki.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - wesol - 13-06-2015

wina chyab radyjek ale nie mam pewnosci. Tak jak pialem nie wiem jak to sie ma gdy masz 3 pary czyli 6 glosnikow ( przednie drzwi, tylen drziw, i tylna czesc bagażowa). Tych na podszybiu sie nei liczy bo to tzw sykacze ktore sa odpowiedzialne za wysokie rejestry ewnetualnei jak to bywa czasami w auatach jest to glosnik taki niby srrednio wysokotownowy w jednym a w drzwiach takz midbas czyli tez srednio-niskotonowy. Majac trzy pary nie ma innej opcji jak spiecie dwoch par w szereg bo rownolegle nei za abrdoz bo wtedy wyjdzi eprzy impedancji kazdego glosnika 4 ohmy wypadkowa 2 ohmy na kanal co jest duzym obciazeniem dla koncowki mocy ktroa i tak w radiach ori jest raczej lichawa i generuje jakies smieszne ilosci mocy. W SGA tylko z glosnikami w drziwach neistety spieli je szeregowo. czemu to nie wiem.


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - andrew7800 - 14-06-2015

Ja u siebie mam głośniki w 2 w desce, 4 drzwi i 2 w kufrze(3 rząd foteli). Jak bawiłem się radiem to działało lewa prawa strona oraz tył przód. Konkretnie napisze jak działa po sprawdzeniu rankiem.Wink


RE: Wzmacniacz Sharan 2001 po lifcie.Podłączenie głośników.Nie ma sterowania tylnymi głoś - DDiablo - 15-06-2015

Co to za biedna wersja, że są spięte przednie z tylnymi? Wychodzily w ogóle takie? Ja mam biedną wersje, ale mam wszystkie głosniki łącznie z tymi w bagażniku i normalnie regulacja przód tył.