Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy (/Thread-Regulacja-%C5%9Bwiate%C5%82-prz%C3%B3d-elektryczna-r%C4%99czna-dzia%C5%82anie-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Regulacja swiatel sharan 2005 - wesol - 05-05-2017

Moze jakas zmiana polaryzacji na silniczku albo w kablotece.


RE: Regulacja swiatel sharan 2005 - h34vy - 05-05-2017

Ktos ma jesZcze jakis pomysl?


RE: Regulacja swiatel sharan 2005 - tolus24 - 05-05-2017

Witam.

Jeżeli forumowiczu oczekujesz fachowej rady, to najpierw się "wysil" i prawidłowo uzupełnij profil i opisz prawidłowo problem Wink. Po pierwsze masz w profilu Sharan 2004-2009, a silnik wybrałeś AJH, chociaż on był w latach 1997-2000 więc skąd mamy wiedzieć o jaki model chodzi (mk1 czy mk1 fl), a to znacząca różnica w instalacji elektrycznej, szczególnie nr pin-ów w kostce reflektorów, żeby sprawdzić czy prawidłowy "prąd" dochodzi/zmienia się; po drugie "...postanowilem wymienic swiatla przednie..." nic nie mówi, jakie maiłeś reflektory przednie i na jakie wymieniłeś, przepiąłeś wtyczki na zasadzie plug&play czy coś grzebałeś Wink. Kolega Wesol udzielił Ci prawidłowej odpowiedzi, jeżeli wstawiłeś jakieś chinole albo używki, w których ktoś już grzebał, to prawdopodobnie wadliwy jest silniczek regulacji bądź zamienione są przewody przy silniczku. Generalnie, silniczek regulacji położenia reflektora, to proporcjonalny serwomechanizm, regulowany liniową zmianą "sygnału", jest 3 pin-owy, dwa skrajne do stała masa i plus po załączeniu świateł mijania, środkowy to sygnał z potencjometru z kabiny. Wypinasz wtyczkę od reflektorów i sprawdzasz czy na przewodach sygnałowych napięcie bądź rezystancja, w zależności co chcesz mierzyć, zmienia się w sposób liniowy i w obu przypadkach w tym samym kierunku i tej samej wartości (powinny bo jest wspólny sygnał dla obydwu lamp, no ale...), sprawdzasz też czy plus i minus są na odpowiednich pinach we wtyczce reflektora. Jeżeli wszystko jest ok to wina leży wewnątrz reflektora, jak masz na gwarancji to reklamujesz, a jak nie to rozbierasz i sprawdzasz czy przewody są zamienione czy silniczek jest wadliwy, a zdarza się w chinolach, że działają odwrotnie. Jeżeli na sygnałowy pin silniczka poda się raz "pełne" +12V, a raz -12V to silniczek powinien poruszać się od skrajnej do skrajnej pozycji. Jakie dane, taka odpowiedź Wink.

Pozdrawiam


RE: Regulacja swiatel sharan 2005 - dmusek - 08-05-2017

Może lampa z Angola, tam wszystko mają na odwrót Big Grin Taki żarcik.
Ja bym na próbę zamienił kabelki.


RE: Regulacja swiatel sharan 2005 - h34vy - 09-05-2017

Lampa zostala wymieniona na nowa. Do zamkniecia. Pozdrawiam


Silniczek regulacji wysokości - damiann1990 - 15-08-2018

Witam przestały działać silniczki jak puknę to 1 coś brzęczy ale jak je wyciągnąć Lampe trzeba rozpoławiać?


RE: Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy - tolus24 - 15-08-2018

Witam.

Silniczek regulacji wychodzi normalnie przez otwór klapy, którą zdejmujesz do wymiany żarówek w poliftowych wersjach, a w przedliftowych trzeba zdjąć szkło z lampy i wyjąć odbłyśnik, bo śrubki są wykręcane do środka lampy, lampy nie trzeba demontować wystarczy zdjąć atrapę/gril.

Pozdrawiam


RE: Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy - zawisza76 - 28-09-2018

Witam,
prześledziłem ten wątek, jak stwierdziłem, że moje światełka świecą cały czas na dół. Jeśli reguluje na postoju, słychać w kabinie pracujące silniczki (nie wiem czy obydwa, czy jeden). Zatem regulator w kabinie raczej działa. Jednak linia światła na prawej lampie, unosi się delikatnie i opada. Lampa lewa stoi pomimo regulacji. Proszę o jakieś wskazówki.


RE: Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy - tolus24 - 29-09-2018

Witam.

Sprawdź najpierw czy silniczki rzeczywiście działają, jeśli tak to zapewne masz zerwane "zaczepy regulujące" wewnątrz lampy. To jest prosta sprawa.

Pozdrawiam


nie działa el ustawianie świateł - artur21a4 - 09-12-2018

Witam nie działa mi el ustawianie świateł oraz ściemnianie zegarów alhambra 2004r