Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Regulacja świateł przód - elektryczna/ręczna - działanie/problemy (/Thread-Regulacja-%C5%9Bwiate%C5%82-prz%C3%B3d-elektryczna-r%C4%99czna-dzia%C5%82anie-problemy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: regulacja świateł - Bogos - 16-02-2017

(15-02-2017, 20:29)Bross1981 napisał(a): Czy jest możliwa regulacja kąta padania świateł drogowych
(16-02-2017, 00:09)wesol napisał(a): Kolega pyta o drogowe a te nie podlegaja regulacji. Reguluje sie mijania.
Trochę to dziwne .Jeśli mijania są dobrze ustawione to i drogowe powinny być dobre.
Może kolega Bross1981 najpierw sprawdzi żarówkę w felernym reflektorze. Być może że tylko jest lekko skrzywiona (zły montaż) i kąt padania będzie całkiem inny.


RE: regulacja świateł - slawiec - 16-02-2017

Mialem ten sam problem z dlugimi swiatlami.Regulujesz swiatla mijania i automatycznie sie ustawiaja drogowe jak masz ksenony warto sprawdzic czy dziala samopoziomowanie lepiej to zrobic na stacji bo takie ustawianie po ciemku nic nie warte nie ustawisz idealnie


RE: regulacja świateł - PabloLG - 17-02-2017

a w sharikach na jakiej zasadzie działa autopoziomowanie xsenonow. ???
moje jakos nisko swiecą.


RE: regulacja świateł - Bogos - 17-02-2017

A masz lampy xenon??


RE: regulacja świateł - motik1 - 17-02-2017

Do xenona potrzebny program bez niego nie przeregulujesz recznie. do automatycznego ustawiania są poziomaki na przednim wahaczu i tylnym.Ciekawe czy przy xenonach Pan diagnosta podłącza kompa i reguluje czy kreci bez sensu srubkami.Pablo moze ci spadł ktoryś poziomak zanurkuj i przy prawej stronie ich szukaj i oglądnij. Chyba ze padł którys to automatycznie zjeżdza na sam doł światłami


RE: regulacja świateł - Bogos - 17-02-2017

(17-02-2017, 01:21)PabloLG napisał(a): a w sharikach na jakiej zasadzie działa autopoziomowanie xsenonow. ???
moje jakos nisko swiecą.
Jeśli światła świecą w tz. ziemię to masz niesprawny układ samopoziomowania.
Problem może być z z silniczkami w lampach, czujniki poziomowania (G78-76) xenon,okablowanie.
Podłącz vag i sprawdż gdzie są błędy.
Możesz tez sprawdzić jakie wartości podają czujnik poziomowania.
Vcds--Electronics1--Left light-MB--grupa002 i powinno być :przód blok1" od 1.6v do 3.0v tyl blok2" od 2.0 do 3.0 volt blo3" adaptacja OK. Jesli w bloku 1 lub 2 bedzie 0,2 volt to . Czujnik lub okablowanie ma problem. Ale przede wszystkim sprawdz błędy i będziemy działac dalej.


RE: regulacja świateł - slawiec - 17-02-2017

nie lepiej zrobic test w vcds wtedy widac czy silniczki jezdza góra- dół


RE: regulacja świateł - Bogos - 17-02-2017

Jeśli silniczki sa ok to pójdą góra dół lecz jeśli tylko wyjdziesz z vcds to wszystko wróci do stanu wyjscia czyli bendą swiecić w ziemię. Chyba że wyjmiesz bezpiecznik. Tak czy siak trzeba usunąć usterkę ustawić światła w BS i będzie ok.


RE: regulacja świateł - PabloLG - 17-02-2017

(17-02-2017, 01:35)Bogos napisał(a): A masz lampy xenon??

Tak mam xenony. w weekend spróbuje się podłączyć. I poszukać z prawej strony tego czegoś ;P


RE: regulacja świateł - Bross1981 - 17-02-2017

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wydaje mi się, że nie wszyscy mnie zrozumieli. Chodzi mi o światła DROGOWE nie mijania. Światła mijania mam w xenon a drogowe normalna żarówka H7.
Światło DROGOWE w reflektorze prawym świeci za bardzo w lewo, nie za wysoko czy za nisko, tylko za bardzo w lewo. Chodzi mi o regulacje tego światła DROGOWEGO w prawej lampie. Zaznaczam, że moje lampy to światło mijania xenon i tu jest soczewka, a światło drogowe normalny odbłyśnik (lustro) i widoczna żarówka H7.