Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
auy 2001 rok. telepie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: auy 2001 rok. telepie (/Thread-auy-2001-rok-telepie)

Strony: 1 2 3


auy 2001 rok. telepie - MelGrzybson - 21-04-2015

Witajcie. Ten post to raczej aby formalnosc , abyscie mnie utwierdzili w przekonaniu. Wyskakiwal mi blad o braku impulsu na pierwszy pompowtrysk. P
Wiadomo, szarpanie silnika , nierowna praca. Poleciala nowa wiazka i plukanie liqui molly. Efekt jest. Dziala ladnie pracuje. Rezystancja cewek identyczna na kazdym pompo. Ale co dalej. Od jakiegos czasu przy wbijaniu biegu, jest strzal. Jak ktos stoi na zewnatrz auta to mowi ze az kola zadrzą. Reszta biegow tez wchodzi tak jak by nie do konca bylo wysprzeglone sprzeglo. Dodatkowo, nie ma plynnosci przy puszczeniu i dodaniu gazu. Tylko szarpanie , malo jezyka sobie nie ugryze. Od kilkuset kilometrow nie moge zlokalizowac skad sie pojawia telepanie budą przy przyspieszaniu. Najbardziej czuc na 2 ale i na innych biegach. Puszcze gaz, jedzie ladnie, plynnie, rowno.


Moja diagnoza to dwumas. A Wy jak sadzicie?


RE: auy 2001 rok. telepie - maselinho - 21-04-2015

Jeśli przy przyspieszaniu to przegub lub podpora może być, tak u mnie właśnie było, a właściwie jeszcze jest bo wymieniłem przegub wewnętrzny, a nie wymieniłem podpory i jest lepiej ale nie idealnie. Też obiawy były takie że przy przyspieszaniu tak pomiędzy 50-90 km/h telepało całą budą.



RE: auy 2001 rok. telepie - MelGrzybson - 21-04-2015

Okej. Luz malutki jest na nich... A polos?


RE: auy 2001 rok. telepie - maselinho - 21-04-2015

Ciężko powiedzieć trzeba by całą półoś zdemontować, rozmontować przeguby i zobaczyć czy się nie pokrzywiło lub zęby na wielowpuście się nie skończyły tak na oko i na czuja się nie da. U mnie było całe gniazdo tripoda wyrobione i tam był luz, zewnętrznego nie rozbierałem, ale luzów nie wyczułem dlatego obstawiam u mnie jeszcze podporę.


RE: auy 2001 rok. telepie - MelGrzybson - 21-04-2015

Okej. Jak poznales ze jest rozwalone to gniazdo? Bo mowisz o tym co jest taki krzyzak z trzema lozyskami?


RE: auy 2001 rok. telepie - maselinho - 21-04-2015

Tak o tym. Jak ruszałem półosią to dało się wyczuć z której strony jest luz, a jak odkręcisz przegub wewnętrzny(6 śrub) to wtedy już masz pełen zakres do manewrowania, nie musisz od razu zdejmować tych gum osłonowych żeby Ci smar nie wyleciał.

W środku są takie jak by rowki prowadzące w których porusza się tripod góra/dół, u mnie wyło to wyrobione i robił się luz na boki, w nowym wszystko jest idealnie spasowane.




RE: auy 2001 rok. telepie - MelGrzybson - 21-04-2015

Rozumiem. Mowie, luz jest. Ale musze zobaczyc na ktorym krzyzaku. A podpore jak sprawdzic? Jak zwykle lozysko, prawda? Duzo placiles za tripod?


RE: auy 2001 rok. telepie - maselinho - 21-04-2015

Ja kupiłem jakiś za 250, za ogrinał w serwisie zaśpiewali mi 1600 prawie Huh. Ile wytrzyma to nie wiem, ale nawet jak 2 lata da rade to i tak będzie dobrze.

Podpora to jest kawałek blachy w której obsadzone jest łożysko w gumie, guma może sparcieć albo oderwać się od blachy.


RE: auy 2001 rok. telepie - wesol - 21-04-2015

łozysko w podporze to taki element wlansie skladajacy sie z smego lozyska, gumy i tulei. Guma poprostu sie wypracowuje i lozysko lata w niej. Oczewiscie moze wygladac ze jest okej ale jak sie dobrze poszarpie to bedzie widac. Przeguby wewnetrzne to juz bylo opisywane ze sie raczje wyrabiaja na krzyżaku na osadzeniu tych talezyków. Watpie by sie wypracowala obudowa tu gdzie jezdzi talezyk bo to za masywne jest. chyba ze tam smaru nie bylo. Fotki chyba zapodawalem gdzies na forum z tym krzyzakiem.

Za 250 to jakis zamiennik. w serwisie nei sa dostepne same przeguby. Jedynie cala polos czyli dwa przeguby z "patykiem" łączącym. Trzeba zdac stara poloske.


RE: auy 2001 rok. telepie - MelGrzybson - 22-04-2015

Zamowiony caly przegob z harta i lozysko. Zobaczymy czy to to. Bede montowal. Ile pojezdzi, tyle pojezdzi. Aby ladbie gralo