Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 (/Thread-VW-Sharan-2006-a-wymiana-radia-na-RCD200)

Strony: 1 2 3


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - sirius98 - 05-06-2012

OK, to podaj proszę jak możesz i znajdziesz chwilę opis złącz ISO do Sharanów.


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - daneczek76 - 05-06-2012

no przecież masz z mojego rozpiskę: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=1914


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - sirius98 - 05-06-2012

A tego nie zauważyłem ... przepraszam. To opisuje czarne złącze. Zostało żółte i czerwone.


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - daneczek76 - 05-06-2012

tu masz złącze w rcd200 teraz zależy co ty miałeś zamontowane tak by trzeba przełożyć kable w kostce.
żółte to out do wzmacniacza w zasadzie nie ma co opisywać.


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - sirius98 - 06-06-2012

Na pewno brak u mnie w MCD w czerwonej wtyczce CAN-L i CAN-H są tylko KL15 i REV więc bez ciągnięcia dodatkowych kabli CAN L/H(chyba z modułu komfortu) lub emulatora CAN się nie obejdzie ... chyba??? Zależy mi na obsłudze FISa przez RCD200. A masz może gdzie opis pozostałych pinów z wtyczce D (czerwonej)?


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - sirius98 - 07-06-2012

Podłączyłem dzisiaj radio SONY MP40 do oryginalnych głośników w Sharanie. Przedstawię kilka uwag dla osób zastanawiających się czy w Sharanie wymieniać radio i głośniki czy tylko radio.
Na początku przygotowałem 10 zarobionych przewodów do podłączenia całości na pająka. Okazało się jednak że podłączenie przewodów w samochodach VAG jest dość zestandaryzowane i wyjęte radio ze Skody idealne pasowało pod kątem podłączenia kostek i sygnałów do VW. Nie trzeba było nic podłączać na pająka tylko złączyć czarną i brązową kostkę.
Co do wrażeń dźwiękowych. Jak dla mnie pasmo w oryginalnym radiu MCD jest gdzieś przycięte przy kilkunastu kkHZ czyli brak jest sopranów. Natomiast moje dotychczasowe radio SONY z oryginalnymi głośnikami XPLOD było przesycone mimo ustawień zawsze sopranami. Ciekaw byłem co wyjdzie z tego połączenia tzn SONY i głośniki Sharana.
Głośniki kierowcy, satelitki z kokpicie oraz małe głośniki w 3cim rzędzie VW zagrały powiedzmy znośnie - nie trzeba by było nic z nimi robić przy spokojnym słuchaniu muzyki. Po podkręceniu sopranów w soniaku na max. nawet można było trochę zjechać z nimi w doł. Jeżeli chodzi o głośniki w 2gim rzędzie siedzeń to jest masakra. Ani basu ani wysokich tonów. Nadają się tylko do wymiany.
Jutro sprawdzę czy mam w ogóle moduł komfortu bo skąd inaczej wziąć CAN/L i CAN/H ?


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - marianex - 01-11-2012

Witam. Może to głupio zabrzmi ale mam problem z RCD200 mp3. Kupiłem niedawno Sharana do tej pory "udzielałem" się na forum Passata tak ,że zostałem wierny marce. Gdy wkładam płytkę CD z mp3 własnej produkcji dostaję komunikat , że błedny dysk. Ta sama w innym radiu chodzi. Gdy wkładam inne nie mp3 to grają choć zdarza się ,że muszę po odrzuceniu włożyć ponownie. Nie mogę tego rozgryźć. Może ktoś miał taki problem i pomoże go rozgryźć.


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - graboo92 - 05-09-2013

Witam, z góry przepraszam za odkopanie tematu, ale nie chciałem śmiecić forum nowym tematem.

Czy próbował ktoś podłączać radio Delco Delta6 do Sharana 06+? (chyba tak sie nazywa, nie mogę znaleźć o nim zbyt dużo informacji). Załączam zdjęcie:
[Obrazek: delta6_4.jpg]

Pozdrawiam


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - sirius98 - 06-09-2013

A z jakiego modelu jest to radio ... fajne?


RE: VW Sharan 2006+ a wymiana radia na RCD200 - graboo92 - 06-09-2013

Radio z VW T5. Wyczytałem w internecie, że rozmiarowo nie pasuje do 2DIN, ponieważ jest szersze, więc niestety odpada :/