Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
zmiana homologacji z 5 na 7 osób - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Prawo i Ubezpieczenia (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Prawo-i-Ubezpieczenia)
+--- Wątek: zmiana homologacji z 5 na 7 osób (/Thread-zmiana-homologacji-z-5-na-7-os%C3%B3b)

Strony: 1 2 3 4


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - tsitko - 01-09-2015

jak rejestrowałem w styczniu Sharana (pierwsza rej. w kraju) i miałem w samochodzie tylko 5 foteli założonych to nie chciał wbić mi na 7 tylko na 5 miejsc mimo to że pasy wszystkie były i nawet w niemieckich papierach też było na 7 osób. kłóciłem się z pajacem 10 minut i nic. Mówiłem mu że byłem dosłownie 4 tygodnie wcześniej z drugim sharanem i miałem tylko 4 fotele w aucie a w dowodzie było 7 to mi nic nie powiedział... pojechałem na przeciwko na drugą SKP tam nagle za dzwonił tel... po chwili wychodzi diagnosta i pierwsze co patrzy do bagażnika ile jest foteli i mówi że może zrobić rejestracje tylko na 5 osób to ja papiery z ręki wyrwałem powiedziałem mu co o nim i koledzę myśle i pojechałem na drugi koniec miasta i tam już nie mieli problemu i całą kupe upominków dali... po


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - wesol - 01-09-2015

dwa osły co to sie nie znaja na swojej robocie. Powinno sie pozabierac uprawnienia. Pewnie wydawane 30 lat temu za komuny.


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - Czerwony - 02-09-2015

(01-09-2015, 22:23)tsitko napisał(a): jak rejestrowałem w styczniu Sharana (pierwsza rej. w kraju) i miałem w samochodzie tylko 5 foteli założonych to nie chciał wbić mi na 7 tylko na 5 miejsc mimo to że pasy wszystkie były i nawet w niemieckich papierach też było na 7 osób. kłóciłem się z pajacem 10 minut i nic. Mówiłem mu że byłem dosłownie 4 tygodnie wcześniej z drugim sharanem i miałem tylko 4 fotele w aucie a w dowodzie było 7 to mi nic nie powiedział... pojechałem na przeciwko na drugą SKP tam nagle za dzwonił tel... po chwili wychodzi diagnosta i pierwsze co patrzy do bagażnika ile jest foteli i mówi że może zrobić rejestracje tylko na 5 osób to ja papiery z ręki wyrwałem powiedziałem mu co o nim i koledzę myśle i pojechałem na drugi koniec miasta i tam już nie mieli problemu i całą kupe upominków dali... po

Trzeba było pożyczyć na godzinę te fotele od kogoś.


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - joplin - 02-09-2015

Oj powiem Ci, że komunę dostrzegam w wielu miejscach. Najwięcej jej chyba pozostało w urzędach itd.


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - xxxx - 03-09-2015

(01-09-2015, 20:56)Kacperiusz napisał(a): Zdjęcia ?
Parę lat temu - pojechałem na przegląd z 7 siedzeniami z kwitem ze stacji pojechałem do Urzędu Miasta i tam były dwie możliwości:
albo Pani urzędniczka wpiszę mi długopisem "liczba miejsc 7" i stempel Urzędu Miasta
albo Pani pójdzie do ręcznej maszyny do pisania i wpiszę "liczba miejsc 7" i stempel Urząd Miasta
wybrałem 1 opcję Smile


zdjęcia robi jeśli samochód miał wbite 5 miejsc i zmieniałeś przeznaczenie np.z ciężarowego 5 miejscowego na osobowy 7 miejscowy bo w przeglądzie dodatkowym jaki wtedy się robi jest miejsce na takie zdjęcia



RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - peters - 04-09-2015

To nie wiem o co im chodzi,skoro jest miejsce na 7 foteli i sa pasy to co najwazńiejsze to czego draza niepotrzebnie temat ? Chyba ze ktos chce mieć ciężarówkę zamiast osobówki to moze stad te ceregele. U mnie w vw transporterze tez sie dopierdzilaja gdyz nie mam siedzeń ani pasów a mam na 5 osób. Oprócz tego jest jeszcze ściana grodziowa co ich kole jak oset w oczy. Ale zawsze pomaga ze jak włożę siedzenia i założę pasy to przyjadę i sprawdza ze jest ok,na razie przechodzi. Mam z przodu 3 miejsca i to mi wystarcza. Ciekawe jak teraz zareagują jak mam założone łóżko do spania,podwieszane...moze znajda jakiejś ograniczenia. Mam to gdzieś jak bedą mieli jakies uwagi. Na szczęście stacji diagnostycznych jest wiecej niz jedna....


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - wesol - 04-09-2015

tyle ze transporter nie ma siedzen wymontowywanych jak w sga w sposob wypinany. Zaostrzyli te przeglady z racji tych wypadkow w busach z tymi 18 ludzmi na pokladzie czy cos w tym stylu. Tez niemoglem przejsc przegladu pare lat temu jak jeszcze opiekowalem sie T4 tesciowej. Nasze SGA z racji wypinanych siedzeń nie musz amiec siedzen na pokladzie zeby przejsc przeglad. Pasy zostaja na miejscu a jedynie siedzenie jest wyciagane. Czysto teoretycznie mając siedzneie na miejc ale bez zaglówka to tez nie przejdzie przegladu. Ciekawe co by zrobil diagnosta jakby ktos podjechal jakism SGA zarejestrowanym na 5 osob a tam foteli dajmy na to te 7 szt? Tez nie powinien przepuscic co nie. Za malo zle za duzo tez raczje nei dobrze. Ano WG prawa to nikt minie zabroni miec nawet w aucie zarejstrowanym na 5 miejsc wieżć 7 foteli. Generalnie problemem bedzie to jak w takim aucie 5 osobowym bede przewozil 7 osób mimo z efotele bedą i pasy tez.


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - tacini - 14-11-2016

Dziś na przeglądzie dowiedziałem się że obowiązuje już prawo mówiące o tym iż auto musi być kompletne. Ponoć nagminnie zabierają dowody+mandacik,jeśli w samochodzie jest mniej foteli niż wbite w dowód.


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - bialekmleko - 14-11-2016

(14-11-2016, 22:52)tacini napisał(a): Dziś na przeglądzie dowiedziałem się że obowiązuje już prawo mówiące o tym iż auto musi być kompletne. Ponoć nagminnie zabierają dowody+mandacik,jeśli w samochodzie jest mniej foteli niż wbite w dowód.

A na jakiej podstawie tego dokonują? Nasze auta mają demontowalne fotele więc nie widzę podstawy. Zresztą moja biedronka ma homologacje na 7 foteli a z fabryki wyjechała z sześcioma, to co mam teraz dokupić siódmy fotel?


RE: zmiana homologacji z 5 na 7 osób - wesol - 14-11-2016

Nie ma takiej opcji. zawsze mam prawo wyciagnac fotel i sobie wrzucic pare desek i pojechac nawet na drugi koniec Polski. Nie wilno ci tylko wozic tylu ludzi jak jest niekompletne wyposazenie. sga maja siedzenia do szybkiego demontazu ale osprzet zostaje czylinpady i mocowania. Ojciec caly czas demontuje tylna kanape w berlingo. tak conajmniej raz w tygodniu.
To tak jakby mi zabierali dowod bo jade do ojca po przyczepke a mam juz hak przykrecony i tak samo po powrocie. czyli mysiakbym odkrecac te dwie sruby ze 10 eazy w tygodniu przykrecac i odkrecac. Generalnie zona w ciazy tez musialaby idkrecac ta fajke co nie.