Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? (/showthread.php?tid=7770)

Strony: 1 2 3


Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - cezary - 10-04-2015 16:22

Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania?
Prawdopodobnie część mam uwalonych od momentu zakupu, bo przy cofaniu kontrolka mruga od razu.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - Stefano - 10-04-2015 23:55

Wykryje oczywiście uszkodzenie czujnika i jeszcze ci po numerze błędu podpowie który z nich jest walnięty.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - cezary - 12-04-2015 13:32

Super.
Dzięki.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - Rafał M - 27-06-2016 19:19

Może ktoś mi napisać jak za pomocą waga sprawdzić czujniki parkowania parktronic
chodzi mi o krok po kroku w co wejść żeby nie na mieszać


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - wesol - 27-06-2016 19:53

Ale co chcesz namieszać sprzętem do diagnostyki. Tam się nie da namieszać.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - Rafał M - 27-06-2016 22:11

mam vcdsa 12 ale nie wiem jak się wchodzi chodzi o to w jaka grupę muszę wejść aby to sprawdzić


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - wesol - 27-06-2016 23:40

Zrób auto skan albo kolejno sprawdzaj wszystkie moduły.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - ULTRA - 27-06-2016 23:46

U mnie VCDS Lite nie może połączyć się z czujnikami ..........


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - peters - 28-06-2016 01:46

Powinien,u mnie to robi. Podpowiedz dla kolegi co nie wie gdzie szukać... Musisz wejść w grupę ktora najbadziej pasuje do czujników parkowania i tam bedziesz miał w błędach ktory jest do wymiany. Lub scan wszystkich grup i tez bedzie to samo tylko dłużej czasu to zabiera.


RE: Czy VAG wykryje uszkodzone czujniki cofania/parkowania? - Bogos - 28-06-2016 09:47

(27-06-2016 22:11)Rafał M napisał(a):  mam vcdsa 12 ale nie wiem jak się wchodzi chodzi o to w jaka grupę muszę wejść aby to sprawdzić
Odpalasz vcds potem wybierasz zakladke *uklad komfort* lub *elektronika * i szkasz tam grupy bodajrze 76 co sie zwie *asystent parkowania lub * park asistance. Wchodzisz w tego asystent i powinno byc w tych okienkach wszedzie jesli nie må przeszkody w poblirzu to må byc 255 . bierz troche poprawke i rusz makowka ,bo pisze z pracy z glowy
.pozdro
Prosze jak sznurek w kieszeni...