Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
TDI - brak mocy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: TDI - brak mocy (/Thread-TDI-brak-mocy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 11-06-2012

dopiero założył mi dzisaj turbo ,oczywiscie nie podłaczył ,weży prubowałem sam ,ale cos mi nie pasuje mianowice chodzi mi o rurke która idzie od filtra powietrz,turbo ma inny rostaw otworów do przykręcenia,czy trzeba tą rurke kupic org,od ASZ,?,p


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - bartixr - 12-06-2012


krisb, z tym Twoim mechanikiem to jakaś masakra jest.

sorry nie mogłem się powstrzymać.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 12-06-2012

Przestaw muszle czesci zimnej. Luzujesz te srubki co trzymaja muszle na korasie. Obracasz wtedy muszle jak chcesz. Trafisz na te dwie do mocowania tej plastikowej rury dolotu i bedzie git. Rura w ASZ jest inna ale ta od powietrza juz sprezonego a dolotowa jest taka sama.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 12-06-2012

bartixr,Ja też tak sądze,zapłaciłem 350zł za wymiane która trwała 3 tygodnie,i jeszcze musze sam reszte zrobic,najważniejsze ze już wiem , dzieki wesol,pozdrawiam


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - bescon - 15-05-2013

Koledzy postanowiłem się podłączyć pod temat bo mam podobny problem umnie w shariku
Chciałem zapytać czy znacie jakiegos normalnego mechanika w Krakowie lub okolicach, który wie gdzie szukać i jak naprawiać, bo jestem już zmęczony odwiedzaniem naszych specjalistów.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - ciemoo - 18-07-2014

witam wszystkich. jestem zmuszony prosić o pomoc ponieważ 3 miesiąc walczę z moją Alhambrą zbliża się termin wyjazdu, a nie chciałbym jechać autem w tym stanie. Poczytałem na różnych forach o podobnych sytuacjach ,ale nikt nie udzielił poprawnej podpowiedzi.

Chodzi o to, iż po wymianie turbo ( Ahambra 2002 rok AUY ) bardzo powoli przyśpiesza na pierwszym i drugim biegu do 2000 obr . Gdy włączę klimatyzację wjazd pod górkę nawet 4% nachylenia staje się niemożliwy. Na włączonej klimie jazda nawet po normalnej płaskiej jezdni staje się koszmarem. Gdy obroty wejdą powyżej 2tys wszystko wraca do normy i można normalnie jechać i wyprzedzać. Auto rozpędza sie do maks. prędkości.
Diagnostyka komputerem nie wykazała żadnych błedów(nie był to vag tylko brainbee) . Czasami też miałem taki objaw, że podczas podjazu pod górkę stromą auto gasło i nie chciało odpalić.

Stało się to po wymianie turbo na nowe. Wężyki sprawdzone, gruszka rzekomo też. Ustawiane wtryski na 180 stopni. Nic nie pomogło. Chciałbym zrobić Logi i je zaprezentować ,ale nie wiem czy zrobię to testerami dostępnymi na allegro, może ma ktoś namiar na jakiegoś specjaliste w okolicach Poznania.

Proszę o pomoc.pozdrawiam


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - DNN - 18-07-2014

Moze gruszka jest zle wyregulowana ?


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 18-07-2014

nie wiemy co dokladnie bylo grzebane. Ale duza szansa ze ktos włożył swoje łapska do regulacji tej gruszki.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - ciemoo - 18-07-2014

być może, ale nie mam pojęcia jak lub gdzie dokonać regulacji. czy potrzebny jest do tego oryginalny vag-owski komp? bo domyślam się , ze gruszkę trzeba wyregulować według logów???
dodam ,że turbinę słychać juz przy niższych obrotach( poniżej 1600)


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - DNN - 18-07-2014

Do regulacji gruszki potrzebujesz manomentru,znajdz lepiej kogos kto CI to zrobi raz a porzadnie Blush
(gruszke regulujesz mechanicznie-przynajmiej u mnie)