Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
TDI - brak mocy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: TDI - brak mocy (/Thread-TDI-brak-mocy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - plsmart0 - 14-05-2012

Pojawił mi się problem w silniku 1.9 TDI 90KM na pompie. Auto nie miało mocy na 1 i 2 biegu do 2000 obr, potem zasuwało normalnie. Podpiąłem komputer i pokazało zły kąt wtrysku i uszkodzony przepływomierz. Skasowałem i chciałem się przejechać, żeby zrobić logi dynamiczne. Niestety przejechałem się kawałek , pojawił się wibrujący dźwięk spod maski, siwy dym za autem i silnik zgasł. Przy próbie odpalenia silnik zapala się i gaśnie, a wszędzie biało od dymu. Na VAGu zero błędów pokazało po tym jak auto padło. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być?

Winę za brak mocy ponosił przepływomierz. A za nagłe zgaśnięcie odpowiada ukręcony bolec napinający napinacz - ukruszył się i napinacz zaczął popuszczać. Na szczęście przeskoczyła jedynie pompa i po ustawieniu autko śmiga.
Pozdrawiam


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 24-05-2012

WITAM wracam do tematu,dałem do mechanika samochód żeby wymienił mi turbo,kupiłem turbo od ASZ,(gareta)do silnika AUY,115KM,było wszystko OK,póki mechanik nie dowiedział sie że może zepsuc sie silnik ,bo mu tak powiedzieli w serwisie VW,powiedział że nie weżmie odpowiedzialności za silnik,i nie będzie płacil jak padnie ,zdążył zdemontowac mi turbo ,reszte będe musiał zrobic sam,kolanko przerobiłem tylko brakuje mi zabezpieczenia które idzie na kolanko gumowe w kieruku IC ,i mam pytanie czy wystarczy dorobic z druta bo nie było tego zabezpieczenia w komplecie,czy można kupic cos takiego,i czym trzeba wymyc cały układ ,benzynie?


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 25-05-2012

opisywalem chyba na forum jak to bylo umnie. Tez mam wstawiona suszare od ASZ. Tyle ze ja uchlastalem ten wylot od muszli i spiąlem na seryjnym weżu. Mozna z drutu zrobic np szprychy. a samego tego drucika nie dokupisz. Nic sie nie stanie i bedzi esilnik pracowal na tej suszarce jak na seryjnej. Suszarka nie bedzie tak wysilona chyba ze pojedziesz na chipsa to zamiast 150 KM wyjdzie po programie 170KM.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 25-05-2012

to jest taka turbina ,kolanko przerobiłem żeby nie psuc ,i wrazie czego moge odsprzedac,tłumaczyłem mechanikowi że jestem na forum i wiem że można jeżdzic bez problemów ,ale się uparł i nie dał się przekonac ,zabezpieczenie zrobie jak napisałes ,tylko brakuje informacji czym wymyc układ ,czy wystarczy wylac stary olej?.poz.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 25-05-2012

To z fotki to nie jest garrett tylko KKK. Byly w ASZ'ach montowane i garretty i KKK B&W'nera. Garretta jest lepsza- mocniejsza ze tak powiem.

Uklad przelej benzyna- mam tu na mysli IC z tym ze odpinaj waż górny i dolny. Turbo zalozysz to nie podpinaj tego weza gornego tylko skieruj go na zewnatrz. Odpalisz auto to na jalowych przedmucha sobie calego IC i odparują resztki benzyny.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 25-05-2012

foto zaporzyczyłem z all..ro , ja mam gareta turbo,dzieki jutro pojade i zrobie za tego mechanika ,ta stara miała juz podłużny około 2m,i porzeczny 2m,tak więc to była przyczyna braku mocy i kopcenia na siwo,a jeszcze iny mechanik chciał mi wymieniac czujnik przy kompie,twierdził że turbo jest ok,pozd.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 25-05-2012

Możnaby tez ta muszle od turbiny AUY dac do roztoczenia o te 2 mm i zalozyc na suszarke ASZ i wtedy nie trzeba przerabiac orurowania ale ja nie mialem czau na takie zabiegi- chcialem szybko i bezbolesnie zalatwic sprawe i auto miec sprawne. Turbo napompuje tyle ile mu pozwoli program w ECM wiec jaką by nie wlozyl suszarke to nie ma znaczenia.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 25-05-2012

dokładnie,czytałem na forum wiele postów i wiedziałem o tym ,i tłumacze mu ale on swoje że roztaw łopatek turbo jest inny i pędzie przeładowywac,i auto stoi juz u niego tydzien wraz turbiną ,takich fachowców mam w okolicy


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - wesol - 25-05-2012

Powiedz mu ze ja smigam juz pod polowy stycznia i na logach jest tak jak na tej seryjnej. Cisnienie idealne jak na tej z AUY.Srednica czesci zimnej w turbo ASZ jest o 2 mm wieksza jak w tej od AUY. Jakbyś dal na tej muszli roztoczonej to by nawet sie nie kapnął ze jest wydajniejsze turbo zapodane.


RE: Brak mocy do 2000 obrotów - pomocy !!! - krisb - 26-05-2012

mówiłem ,własnie opisałem twoje zmiany w aucie ,kim jestes że na 100,%wiesz co robisz i ja też tak chciałem bo dąże do 170,km ,ale i tak nie dał sie namówic .pozd.