Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu (/showthread.php?tid=767)

Strony: 1 2


brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - Sigma_74 - 12-08-2011 12:33

Witam
mam z tym problem
przełączam pokrętło i nie świeca.
żarówki, bezpieczniki sprawdzone, na desce się zapala że powinno świecić a nie świeci
przednie świeca bez problemów

gdzie szukać rozmawiania?


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - moherydz - 12-08-2011 18:59

Na początek sprawdź przewody w przelotce klapa-rama (prawa strona).
I uzupełnij informacje o samochodzie w profilu urzytkownika Smile


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - plsmart0 - 12-08-2011 20:54

Tak jak Moherydz mówi, najprawdopodobniej te przewody, rozbierz też osłonę plastikową prawego słupka, bo czasem pęknięcie jest aż tam. Wymień przy okazji wszystkie przetarte przewody, bo niektóre odpowiadają za zamek w klapie Big Grin


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - Sigma_74 - 13-08-2011 08:08

przewody sprawdzał elektryk i mówiłże sa dobre, spekanie nie są ąz tak tragicznie.


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - plsmart0 - 13-08-2011 13:39

Sprawdź je sam jeszcze raz, zdejmij tapicerkę z klapy i popatrz jakie przewody idą do przeciwmgielnych. Zobacz czy na wtyczce jest napięcie. Wystarczy miernik z marketu i podstawowa wiedza, aby to zrobić. Smile Czasem małe pęknięcia przewodu wystarczą, aby nie było przejścia.


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - wioslo61 - 14-08-2011 08:07

miałem taki przypadek ze był pęknięty przewód (nie urwany) napięcie dochodziło niby właściwe ale nie działało . tak ze jeżeli nawet jest trochę uszkodzone parę drucików w przewodzie to rozetnij i zlutuj na nowo


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - moherydz - 14-08-2011 10:17

Jeżeli prąd dochodzi to podaj mase na krótko (kawałkiem przewodu od żarówki do ramy). Czasem też żarówka wyglądająca na sprawną może nią nie być Smile.


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - Sigma_74 - 14-08-2011 22:50

prąd nie dochodzi jutro sprawdze ale jak elektryk patrzył to nie dochodzl a moze zle patrzył


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - plsmart0 - 14-08-2011 23:14

A zmierz czy na bezpieczniku jest prąd.


RE: brak swiatełprzeciw mgielnych z tyłu - piotrek_1980 - 14-08-2011 23:41

P....ol elektryka !!! weź piweczko i sam sprawdź. Zdarł z Ciebie kasę i poszedł na łatwiznę. 90 proc. przypadków jest przez te kable co inni piszą. Ja wszystkie przelutowałem bo były połamane. Oprócz tego wywal zaślepkę w prawym, wkręć żarówkę i będziesz miał dwa. A oprócz tego Szanowni Forumowicze ja miałem tylko po jednej żarówce w tych lampach czerwonych pod kierunkami. Wywaliłem zaślepki wkręciłem żarówki - na dwie fajnie wygląda. Napięcie było podpięte. W ten sam sposób dołożyłem przednie halogeny o czym pisałem. Skaran MK I.