Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zakup Sharan [...] 4motion ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Kupujemy-Samoch%C3%B3d)
+--- Wątek: Zakup Sharan [...] 4motion ? (/Thread-Zakup-Sharan-Van-4motion)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - axidix - 15-03-2015

A ty kolego masz serie w mocy czy coś kręcone bo tak zrozumiałem po wypowiedzi ?


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - wesol - 15-03-2015

skimir zgadzam sie z toba w 100% i w tym poscie i w tym porzednim. Bardzo dobrze to ująłeś. Wszystko kwestia potrzeb. Wiadomo ze to zrobili by pomagało w pewnych okolicznosciach ale w terenie to haldex nie zda egzaminu napewno a mi chodzilo jeszcze by cos przy tym pogmerac i jakos kontrolowac.


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - skimir - 15-03-2015

Axidix
Mam serię w mocy choć pewnie trochę koni już zdechło... :-)

Wesol
Też myślałem o pokombinowaniu a w szczególności jakimś przełącznikiem, który załączy haldex na stałe.
Napęd byłby znacznie skuteczniejszy, szczególnie wtedy gdy się zakopiemy i trzeba wystartować na śliskim. Wtedy uniknęlibyśmy utraty przyczepności przednich kół już na wejściu.
Tyle, że jest ryzyko, gdyby zostawić na stałe włączony haldex, że szlag coś trafi. Skoro producent nie przewidział takiej możliwości...


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - ULTRA - 15-03-2015

Ehhh zawsze można kupić Passata B5/B5FL z TORSENEM, który jest na stałe i mieć problem z głowy.Smile


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - wesol - 15-03-2015

Tak tez mi ten torsen wydaje sie byc lepszy ale nie wiem czemu Masters kiedys napisal ze haldex jest lepszy. Ciekawe co mial na mysli. Vag robil tak ze poprzeczniaki byly na haldexie a podluzniaki na torsenie. Teraz przeszedl bardziej na poprzeczniaki i wszedzie montuje haldexa.


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - axidix - 16-03-2015

Jak bym miał wybierać to 100 % wolał bym Audi A6 Allroad w Quatro Big Grin to jest to .
Ale szukam większego auta i dlatego pytam o Sharana Big Grin


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - ULTRA - 16-03-2015

A6 Allroad to fajny pomysł tylko jak diesel to po 2003r, poprawili wtedy tego 2.5 TDI V6 i rozwiązali problem z wałkami. No chyba, że 2.7 biTURBO CoolCool


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - axidix - 16-03-2015

Oj chyba Po 2004 i tylko Euro 3 bo Euro 4 lubią się wtryski babrać :/ tylko
Silniki BAU Big Grin


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - ULTRA - 16-03-2015

Mnie się wydaje, że w 2003 roku i były to dwie wersje 163 i 180KM, kiedyś czytałem to na forum Audi, bo chciałem kupić z tym silnikiem ze względu na jego piękny dzwięk Heart ale szybko mnie sprowadzili na ziemię z tym silnikiem, chociaż ludzie mają te silniki z początku produkcji czyli od 1997 i niektórzy o problemach z pompą i wałkami rozrządu nigdy nie słyszeli. Ryzyko z tym silnikiem jest bardzo duże, ale ta poprawione wersja jest bardzo chwalona.


RE: Zakup Sharan [...] 4motion ? - wesol - 16-03-2015

chyba 6 czy 7 wersji byli 2.5 tdi z roznymi mocami w takiej audianie w tym roczniku.