Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zakup Sharan Van 4motion ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Zakup Sharan Van 4motion ? (/showthread.php?tid=7636)

Strony: 1 2 3 4 5


Zakup Sharan Van 4motion ? - axidix - 14-03-2015 23:05

Witam Wszystkich serdecznie

Złożyłem ten temat ze względu na chęć zmiany samochodu właśnie na sharana .
Obecnie jeżdżę Audi A6 C4 2,5 TDI Avant .

Pod lupę trafił sharan 1,9 TDI 4motion rok około 2004 w górę
I nasuwa się pierwsze pytanie czy w 4motion były montowane 130 km silniki ?
Bo jak przeglądam ogłoszenia to jak 4x4 to 116 :/

Kolejne pytanie to jak sprawdzić przy zakupie takiego samochodu sprawność napędu 4x4 bo wiem ze czasami pada ten napęd i ludzie wyjmują bezpieczniki i takie tam .
Proszę może ktoś jeździ z takim napędem jak to wygląda w codziennej eksploatacji ? dodam że auto będzie prawdopodobnie gdzieś w granicach 80 tys rocznie robiło Tongue

Chciałbym poznać wszystkie bolączki czy szukać jednak może 2x4 .

Jaki jest montowany napęd w tych sharanach po 2004 roku czy jeszcze ten co się olej nagrzewa czy już sterowany komputerowo nie wiem jakie to są generacje ale na pewno się dowiem z pomocą użytkowników tego forum Smile

Jeżeli nasuną się jeszcze jakieś pytania będę pisał Smile


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - ULTRA - 14-03-2015 23:57

Mam takiego 4Motion od niedawna, szczególnie z napędem nie szukałem, ale trafił się fajny egzemplarz to wziąłem.
4Motion jeżeli chodzi o diesla 1.9 TDI to miały tylko 116KM. Jak sprawdzić napęd.? Wjedź na jakąś polną drogę z luźną nawierzchnią bądź na jakąś łąkę gdzie nie ma dobrej przyczepności i kita do przodu, wtedy poczujesz, że napęd się załącza, możesz jeszcze głowę przez szybę wystawić to zobaczysz jak tyle koła wywalają piach.Big Grin O tym, że ten napęd pada to pierwsze słysze tak samo ta historia o bezpiecznikach ......
Jak wygląda eksploatacja.? Tak samo jak ośka, Sharan 4Motion trochę więcej waży ok 1800kg, ale za to ma trochę wyższą budę od normalnego i wyżej stoi. Tylne koła załączają się wtedy, gdy przód traci przyczepność, normalnie to jeździsz tylko z napędem na przód, bo nie jest to napęd stały Quattro które posiadasz w A6.
Nie zdążyłem napędu tak porządnie przetestować, ale po niezłym oranym polu Sharan dawał radę.


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - axidix - 15-03-2015 00:18

Tak wiem kolego że sharan ma dołączany napęd szkoda ale i taki dobry Tongue
szkoda że wychodziły tylko w 116 :/ w takim układzie trochę miesza w papierach :/ chciałem kupić 130 i na 150 go zrobić .
A czy powymieniałeś olej już w napędzie ? bo słyszałem ze po 60 tys trzeba wymieniać Tongue
Ale dalej nie wiem jaki tam jest napęd Big Grin


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - Sigma_74 - 15-03-2015 10:05

napęd jest HALDEX różnych wersji, w zależności od rocznika.

poza tym olej i filtr w napędzie się wymienia jak piszałeś co 60 kkm koszt ASO 350 zł , w AUDI w napedzie quattro się wymienia co 60 kkm w napędzie olej.

sprawdzić można prościej niz opisał kolega, podnieśc go na podnośniku i odpalić wbić bieg i będą się kręcić 3 koła a jak przygazujesz to 4.


poza tym 116 konny to pali jak smok
ja w tych autach tylko 2.8 V6 + LPG i jazda bez problemowa i bardzo przyjemna.


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - Bogos - 15-03-2015 10:16

(15-03-2015 00:18)axidix napisał(a):  Tak wiem kolego że sharan ma dołączany napęd szkoda ale i taki dobry Tongue
szkoda że wychodziły tylko w 116 :/ w takim układzie trochę miesza w papierach :/ chciałem kupić 130 i na 150 go zrobić .
A czy powymieniałeś olej już w napędzie ? bo słyszałem ze po 60 tys trzeba wymieniać Tongue
Ale dalej nie wiem jaki tam jest napęd Big Grin
Tylny naped jaki jest montowany to Haldex.
Olej wymiana co 30tys .
Naped ten lubi sie blokowac- sprawdz czy na pelnym skrecie jadac pomalu nie zgrzyta tyl jesli ok to na koncu spruboj ruszyc mocniej i zobacz czy tyl tez zalancza.
Sprawny haldex w tych autach to poprostu radosc jazdy w zimie.


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - axidix - 15-03-2015 11:00

No wiesz kolego z tym podnośnikiem może być ciężko jak się auto kupuje Tongue chyba że jakiś warsztat podjechać .

ale czy wiecie jakiej generacji jest montowany tam ten Haldex ?

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie Sharana ? Jakie są jego bolączki?

Czym się różni wersja 130 od 116 ? czy łatwo takową adoptować na 150 ?


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - Sigma_74 - 15-03-2015 11:32

wystaraczy troszkę zaangazowania i wszystkie niejasnosci znajdziesz na forum
ale szukanie boli, a ze jest sie leniowym nabywcą to tak juz jest


w zależmnosci od roku masz III lub IV genracji HALDEX

116 i 130 to PD, 130 łatwo się robi na 150 koni, kwestia dobregu tunera i zdrowego motoru,

116 to około 130 wyjdzie


116 i 130 w serii z dbaniem o nierobi duzo kilometrów bez problemu



poza tym olej nie co 30 a co 60kkm - tak pisza w książce serwisowej i tak zaleca producent.

w SGA nie ma tuleji kątowej jak w innych autach i jak działa to działa, awarie sa pompy ale nardzoooo sporadyczne.

o uszkodzonym HALDEXIE w SGA nie słyszałem, a i na innych forach mało o awarii jest info bo to działa i sie nie psuje.


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - axidix - 15-03-2015 11:40

No wiem Szukanie trochę boli jak trzeba wiele kart przewalić a i tak są sprzeczne czasami stwierdzenia Tongue

A co to jest to "SGA" ? o jakie łożysko chodzi ?

A czy ktoś może na forum posiada z czipowanego 4x4 ?

No właśnie ja bym chciał choć te 140 kucy ale widzę ze w 4x4 tylko są 116 więc lipa Sad bo by trzeba było już pewnie wymienić pompki i dmuchawkę zeby coś więcej wyciągnąć?


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - Sigma_74 - 15-03-2015 11:44

nie o łozysko tylko rpzekłądnie kątowa, wystepują w VOLVO i wielu innych, tu tego nie ma


tak, pompki i dmuchawę, nie wiem - - jaki jest cooler,nie uznaje diesla w tym aucie czy nie trzeba go tez zwiększyc.

haldex spokojnie wytrzyma, kwestia dodatkowo w jakiej kondycji jest dwu mas


dlatego ja powtarzam - 2.8 V6 + gaz i jeżdzisz za free prawie

Warszawa - Wrocław przycenie gazu 1.70 zł - 90 zł tragedii nie ma.


RE: Zakup Sharan Van 4motion ? - axidix - 15-03-2015 11:49

Jakie spalanie ci wychodzi w V6 czy jeździsz sam czy załadowany ?
Tez myślałem o takiej wersji ;P
Sam zakładałeś gaz czy kupiłeś z ? jaki koszt ?

I gdzie masz butle :>