Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Dogrzewanie (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Dogrzewanie)
+---- Wątek: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania (/Thread-Dogrzewacz-przegrzany-b%C5%82%C4%85d-przegrzania)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - Bogos - 28-02-2018

(27-02-2018, 16:39)krzysiek.stezyca@wp.pl napisał(a): Ale BOGOS masz cięty jęzor
Wyhamuj emocje bo będzie owoc w nagrodę.
Następny razem trochę jaśniej opisz o co ci chodzi i tyle.
Nawet nie wiemy czy masz dogrzewacz czy webasto a znaczeniu już nawet nie wspomnę.
Tylko tyle!! Krzysiu..

(28-02-2018, 00:33)slawiec napisał(a): Panowie jakiej średnicy sa rurki aluminiowe od ogrzewania co ida pod autem bo chce je ocieplić otulina izolacja ?
Mają 18mm średnicy +/- 1mm




RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - slawiec - 28-02-2018

(28-02-2018, 00:40)Bogos napisał(a):
(27-02-2018, 16:39)krzysiek.stezyca@wp.pl napisał(a): Ale BOGOS masz cięty jęzor
Wyhamuj emocje bo będzie owoc w nagrodę.
Następny razem trochę jaśniej opisz o co ci chodzi i tyle.
Nawet nie wiemy czy masz dogrzewacz czy webasto a znaczeniu już nawet nie wspomnę.
Tylko tyle!! Krzysiu..

(28-02-2018, 00:33)slawiec napisał(a): Panowie jakiej średnicy sa rurki aluminiowe od ogrzewania co ida pod autem bo chce je ocieplić otulina izolacja ?
Mają 18mm średnicy +/- 1mm

Dzieki wielkie pozdrawiam




RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - krzysiek.stezyca@wp.pl - 28-02-2018

(28-02-2018, 00:40)Bogos napisał(a):
(27-02-2018, 16:39)krzysiek.stezyca@wp.pl napisał(a): Ale BOGOS masz cięty jęzor
Wyhamuj emocje bo będzie owoc w nagrodę.
Następny razem trochę jaśniej opisz o co ci chodzi i tyle.
Nawet nie wiemy czy masz dogrzewacz czy webasto a znaczeniu już nawet nie wspomnę.
Tylko tyle!! Krzysiu..

(28-02-2018, 00:33)slawiec napisał(a): Panowie jakiej średnicy sa rurki aluminiowe od ogrzewania co ida pod autem bo chce je ocieplić otulina izolacja ?
Mają 18mm średnicy +/- 1mm

BOGOS i po co te nerwy ??? jaki owoc (jak to się mówi nie strasz, nie strasz, bo się zes...sz), przecież tu chodzi o pomoc, a nie przygadywanie.
W mojej Alhambrze posiadam dogrzewacz Ebesprachera Hydronic II, śmierdzi po jakimś czasie, nie chodzę co minutę do auta, nie sprawdzam, wszedłem do auta po godzinie - śmierdziało i stąd to moje stwierdzenie. Ostatnio w dogrzewaczu wymieniany był czujnik, ponieważ się nie włączał, ale smród pozostał, zresztą pamiętam i przed wymianą zalatywało spalinami. Czyżby całkowicie nie spalał ropy, hm nie wiem. Pomimo wszystko dzięki.


RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - Bogos - 28-02-2018

(28-02-2018, 17:31)krzysiek.stezyca@wp.pl napisał(a): BOGOS i po co te nerwy ??? jaki owoc (jak to się mówi nie strasz, nie strasz, bo się zes...sz), przecież tu chodzi o pomoc, a nie przygadywanie.
W mojej Alhambrze posiadam dogrzewacz Ebesprachera Hydronic II, śmierdzi po jakimś czasie, nie chodzę co minutę do auta, nie sprawdzam, wszedłem do auta po godzinie - śmierdziało i stąd to moje stwierdzenie. Ostatnio w dogrzewaczu wymieniany był czujnik, ponieważ się nie włączał, ale smród pozostał, zresztą pamiętam i przed wymianą zalatywało spalinami. Czyżby całkowicie nie spalał ropy, hm nie wiem. Pomimo wszystko dzięki.
Oj Krzysiu ja się w ogólne nie denerwuję bądz pewny.
Co do Twojego problemu to myślę że: Zacznij od sprawdzenia błedów na piecu bo może masz problem z sztyftem a właściwie problem ze sterowaniem (elektronika) tegoż sztyftu.
Powiedz nam jeszcze jaki czujnik tam wymieniłeś. Czy piec pracuje normalnie tz. cykl odpalanie ,grzanie ,wygaszanie przebiega prawidłowo??? jakieś zadymienie temu towarzyszy???. Choć z Twojego opisu wynika ze chyba tak!!



RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - mobi65 - 28-02-2018

miałem podobny przypadek ze swoim dogrzewaczem d5wz , problemem byl wentylator dogrzewacza raz chodzil na pelnych obrotach , czasem na okolo 10 - 30 % albo sie wyłanczał całkowicie ,miałem w zapasie sterownik i silniczek wiec wymienilem i spokoj.


RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - Stefano - 28-02-2018

(28-02-2018, 17:31)krzysiek.stezyca@wp.pl napisał(a): ...................

W mojej Alhambrze posiadam dogrzewacz Ebesprachera Hydronic II, śmierdzi po jakimś czasie, nie chodzę co minutę do auta, nie sprawdzam, wszedłem do auta po godzinie - śmierdziało i stąd to moje stwierdzenie. Ostatnio w dogrzewaczu wymieniany był czujnik, ponieważ się nie włączał, ale smród pozostał, zresztą pamiętam i przed wymianą zalatywało spalinami. Czyżby całkowicie nie spalał ropy, hm nie wiem. Pomimo wszystko dzięki.
Poczytaj troszkę na temat D5ZF i już bedziesz wiedział ci go boli, a to będzie na 95 % sterownik.




RE: Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania - mamwi - 01-03-2018

Nawet bym powiedział że na 99,9