Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r (/showthread.php?tid=7535)



Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - superdarco - 18-02-2015 10:33

Powitać wszystkich na forum jestem w posiadaniu Forda Galaxy 2.3 mk1 Giha z 98r
Ostatnio posuł mi się licznik miałem wcześniej wersje bez MFA teraz kupiłem zegary z MFA zanim to zrobiłem sprawdziłem czy mam wtyczkę do sterowania MFA okazało, że mam i przy okazji zobaczyłem ze po drugiej stronie mam tez wtyczkę od tempomatu, więc dokupiłem i zmieniłem włącznik zespolony(manetki) obsługa MFA i Tempomatu wszystko podmieniłem, ale to polowa sukcesu
Myślałem ze trzeba zrobić jakąś adaptację (aktywacje) Tepomaty znalazłem na forum poniższy opis,
01 - elektronika silnika
11 - logowanie
wpisujemy
11463 - gdy chcemy aktywować tempomat
16167 - gdy chcemy deaktywować tempomat
zatwierdzamy
ale co się zorientowałem to jest opis do diesli nie do benzyny chyba ze się mylę to proszę poprawić od strony elektrycznej chyba tez nad każdym pedałem mam czujniki, ale nie zauważyłem przysłowiowej gruszki nad pedałem gazu ani tej popki za kierunkiem lewym chyba ze w tych rocznikach gdzieś in dziej jest w benzynach moje pytanie mogę dokupić te pompkę gruszkę czy nawet sterownik tempomatu ten z prawej strony radia ze komo jeszcze jego sprawdzę czy mam jak nic z tych rzeczy nie znajdę, co dokładnie mam dokupić i jak wszystko ze sobą połączyć uklad podciśnienia wdzięczny bym był o jakiś opis schemat ilustrowany z góry wszystkim dziękuje chyba ze ktoś to ma wszystko w palcu to zapraszam prv


RE: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - skimir - 18-02-2015 11:52

Na forum jest obszerny temat dotyczący tempomatów.

Jeśli ten fordowski 2.3 ma gaz a lince to musisz rzeźbić z siłownikami, gruszkami itp.


RE: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - GuitarMan - 07-10-2018 11:32

Obszerny temat jest o dieslu. Nie ma żadnej instrukcji krok po kroku jak zamontowqć tempomat w 2.3. Ja mam ten silnik akurat w Galaxy FL 2004 i nic nie mogę na temat tempomatu znaleźć.


RE: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - rodzynek - 07-10-2018 16:36

1. Gruszka na pedał gazu.
2. Pompka pod lewy błotnik.
3. Czujniki na pedały sprzęgła i hamulca.
4. Manetka na lewą stronę kierownicy.
5. Sterownik pod deskę rozdzielczą.
6. Połączyć punkty 1-3 przewodami podciśnieniowymi i punkty 2-5 elektrycznymi.


RE: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - tolus24 - 07-10-2018 18:46

(07-10-2018 16:36)rodzynek napisał(a):  1. Gruszka na pedał gazu.
2. Pompka pod lewy błotnik.
3. Czujniki na pedały sprzęgła i hamulca.
4. Manetka na lewą stronę kierownicy.
5. Sterownik pod deskę rozdzielczą.
6. Połączyć punkty 1-3 przewodami podciśnieniowymi i punkty 2-5 elektrycznymi.

Witam.

Nie w Fordzie z tym silnikiem i nie z AG4 Wink, pisałem już http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=10215&page=21 jak działa w tym aucie tempomat i czego potrzeba.

Pozdrawiam


RE: Tempomat dokładka galaxy 2.3 mk1 98r - rodzynek - 07-10-2018 18:51

Fakt, nie wiem jak to jest w przypadku automatycznej skrzyni biegów. Pytanie tylko, czy klasyczny układ z manuala nie załatwi sprawy?