Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Kody błędów (/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 (/showthread.php?tid=7534)



Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 - edziq - 18-02-2015 00:10

proszę o pomoc z błędem w tytule - analiza zrobiona VAG 5053 ITS firmy viaken. Dziś sprawdziłem czy powodem zwarcia nie jest rozłączony wężyk od tylnego spryskiwacza w progu kierowcy. Mokry był tylko filc w okolicy wycieku - przy parktroniku było sucho. Tak samo brzęczyk w bagażniku jest suchy . Obie wtyczki wyglądają ok. Mokra była wiązka w miejscu rozłączonego wężyka, ale nikt tam przede mną nie zaglądał wiązka nie była ruszana więc myślę że jest ok. Nie wiem gdzie może być to zwarcie.


RE: Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 - wesol - 18-02-2015 07:35

brzeczyk wydaje dzwiieki czy milczy przy parkowaniu??
A i nie wiem co ten wspanialy sprzet pokazuje ale kody sa 5 cyfrowe w golownej mierze a tylko czasami sa 4 cyfrowe vagowskie. Tak wiec ten twoj blad powinien byc taki: 01543


RE: Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 - edziq - 18-02-2015 13:16

po włączeniu parktronika jest jeden długi dźwięk ok. 2 sek. a potem jest pikanie. Oba brzęczyki sa sprawne. Nie ma niestety reakcji systemu na zbliżanie się do przeszkody.


RE: Brzęczyk parktronika - zwarcie do plusa - 001543 - edziq - 05-09-2016 21:48

Problemem byla uszkodzenie centrali parktronika. Po wymianie system działa prawidłowo. W związku z tym lezy mi na półce centralka parktronika w ktorej prawdopodobnie jest uszkodzona ścieżka. Dla chętnych oddam "za browar" Smile