Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? (/Thread-ASZ-ubywa-p%C5%82yn-ch%C5%82odniczy-jak-sprawdzi%C4%87-gdzie)

Strony: 1 2 3 4


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - wesol - 05-03-2015

Wlasnie a ja wyznaja zasade ze jak coś sprawdzac to tylko osobiscie bo ludzie kręcą i mechanicy kręcą ze niby sprawdzali a pozniej sa takie krzaki.


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - Bogos - 05-03-2015

Nie drogie a może rozwiać wątpliwość.
http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-tanio-i5046509584.html


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 06-03-2015

Właśnie problem w tym, że byłem u kilku mechaników i każdy chce za naprawę auta niemałe pieniądze, ale każdy robił by coś innego. Szukałem takiego testera u siebie we Wrocławiu i nie znalazłem, jak problem nie zostanie zdiagnozowany zamówię z aukcji. Dzisiaj odstawiam auto do fachowca od chłodnic, ma uszczelnić intercooler, zna też sprawę i ma popatrzeć dokładnie na wycieki jak już rozkręci auto.


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - ARTUROO26 - 06-03-2015

Jak silnik pracuje to na końcówce wydechu skrapla się woda, sprawdź czy nie ma slodkawego posmaku. Może coś wylapiesz


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 17-03-2015

Z flachowcem od intercoolera nie wyszło, po prostu nie dotarł do pracy gdy pojechałem odstawić auto, brak powagi całkowity, przestrzegam przed firmą od chłodnic w Siechnicach... Kolejny spec dość szybko wskazał wyciek, ale to pewnie dlatego, że pęknięcie na wężu pod pompą Vakum powiększyło się na tyle, że dosłownie kapało. Wymieniona została także uszczelka w tej pompie, przez którą zapryskane było wszystko wokoło i nie było widać wycieku płynu chładniczego. Pytanko mam takie, jak długo odpowietrza się układ chłodzenia i ile wchodzi do niego płynu, bo mam wrażenie jakby płynu było coraz mniej? Właściwie to dolałem resztę z 5 litrów, które zostawił mi mechanik, ale w zbiorniku wyrównującym jest poniżej minimum, a na rozgrzanym silniku poziom wzrasta o jakieś 1,5 cm. Tak ma być?


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - nylu - 04-01-2016

Kolego robertkol

Mam podobny problem do Twojego.
Generalnie mechanik zdiagnozował problem poniżej pompy tandemowej która była nieszczelna i kapiący olej rozpuszczał węże i króciec układu chłodzenia
Po wymianie pompy, węży i króćca, problem niestety wraca - co jakiś czas plama płynu chłodzącego pod silnikiem. Mechanik nie potrafi wykryć konkretnego miejsca wycieku.
Już wydałem prawie 1k PLN na naprawy samego układu chłodzenia i nic

Dziś po ponad dwóch tygodniach spokoju pojawiła się plama, zajrzałem od spodu, ale blok suchy, na dolnej osłonie trochę płynu, i tak jakby po lewej stronie skrzyni sobie spływał (na moje oko) ale na żadnym wężu nie zauważyłem kropli. I bądź tu mądry Undecided

U Ciebie po wymianie węża wszystko już OK czy dalej z tym walczysz?


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - marcyb3 - 04-01-2016

sprawdziłbym wąż pod czujnikiem temperatury który jest na króćcu , on lubi puszczać, ciężko do wykrycia, najlepiej pojeździć trochę ,a później na kanał i od dołu sprawdzać ,na pewno da się to zdiagnozować


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - kamil160398 - 04-01-2016

Zobacz czy na górze skrzyni (na tym żebrowaniu) nie zbiera się płyn. U mnie też ubywał i kapał po lewej stronie skrzyni (nieszczelny króciec wchodzący do bloku).


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 05-01-2016

(04-01-2016, 17:34)nylu napisał(a): Kolego robertkol

Mam podobny problem do Twojego..

U Ciebie po wymianie węża wszystko już OK czy dalej z tym walczysz?

U mnie ten problem nie powrócił, a minęło już kilka miesięcy Smile



RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - suhhar - 05-01-2016

Kiedyś miałem taki przypadek w polo płyn uciekał nie wiedziałem gdzie, smierdziało nim wszedzie ale jak się auto naprawde zagrzało - korki itp- więc już chciałem wymieniac nagrzewnice, upg, pompe płynu, nawet już miałem nagrzewnice kupioną i rozkecać wszystko kiedy znajomy mechanik przypadkiem przyjechał pogadać i mówi czy gdzieś na wężu nie popuszcza, powiedziałem że nie bo oglądałem wszystko i nie widać żeby gdzieś tylko pod spodem jakiś zaciek był na grubym weżu od dołu chłodnicy. Powiedział że miał taki przypadek ze auto jak miało 98 stopni to jedna opaska była podrdzewiana i pod wpływem ciepła sie rozginała i popuszczała płyn. Kurde rzeczywiście zaglądam pod spód ta opaska na grubym węzu prawie zgnita, wziąłem szczypce lekko dotknąłem i trach pękła i lekko płyn się sączy. Miałem zwykłą zakręcana opaske załozyłem zacisnąłem na maxa i co ? koniec ubytku płynu wszystko chulało jak należy. Czas naprawy 30 min.