Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? (/showthread.php?tid=7516)

Strony: 1 2 3 4


ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 15-02-2015 09:37

Witam koledzy. kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka płynu chłodniczego, sprawdziłem pod autem - sucho. Pomyślałem, że może naturalnie trochę ubyło ze zbiornika wyrównującego i dolałem wody demineralizowanej, weszło około 0,5 litra, jednak po kilku dniach i około 150 km problem się powtórzył. Znowu dolałem wodę, popatrzyłem pod maskę i nic nie widać na pierwszy rzut oka. Nie dysponuję kanałem, a tym bardziej podnośnikiem więc moje pytanie to czy można tą usterkę jakoś szybko i łatwo zdiagnozować oraz ewentualnie naprawić zanim oddam autko do serwisu?


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - wesol - 15-02-2015 09:57

No raczej trzeba wejsc pod autko. Choc aktualnie dosc wilgotno na dworze wiec i na silniku i wokolo bedzie tez wilgotno.
Cisnienie w ukladzie chlodzenia ci nie rosnie??


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - maciek-basia - 15-02-2015 09:57

czesc wiesz jak ja szukałem najtanszy sposób i naprawde skuteczny kupiłem duze 2 markery fluoroscencyjne zielone razące do niecałej szklanki wody wycisnełem te wkłady i wlałem do zbiorniczka pod wieczor rozgrzałem silnik zeby był cały obieg i poswieciłem latarka ze swiatłem ultrafioletowym i znalazłem odrazu


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - mirekm71 - 15-02-2015 16:00

Fajny sposob.


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - dawidek1266 - 15-02-2015 20:26

Płyn nieprzedostaje ci się do oleju sprawdzi


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - inside4 - 15-02-2015 21:18

Jak nie widać wycieku to podjedź do mechanika i sprawdz czy nie ma go w oleju. Dobry meches szybko to stwierdzi a koszt nie duży.
Jak tak to Uszczelka pod głowicą Sad


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 02-03-2015 18:12

(15-02-2015 09:57)maciek-basia napisał(a):  czesc wiesz jak ja szukałem najtanszy sposób i naprawde skuteczny kupiłem duze 2 markery fluoroscencyjne zielone razące do niecałej szklanki wody wycisnełem te wkłady i wlałem do zbiorniczka pod wieczor rozgrzałem silnik zeby był cały obieg i poswieciłem latarka ze swiatłem ultrafioletowym i znalazłem odrazu

Pomysł dobry, ale u siebie nic nie znalazłem tym sposobem. Pojechałem dzisiaj do mechanika. Stwierdził, że to przez dogrzewacz wycieka i że nie działa pompa wody, a dogrzewacz trzeba wymienić. Ciekawa teoria, bo dogrzewacz startuje i działa, a przy niesprawnej pompie chyba nie powinien wystartować? Dodam, że bardzo kopci przy startowaniu i nie zawsze się załącza. Czy to faktycznie należy szukać przyczyny w dogrzewaczu?


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - Bogos - 02-03-2015 22:26

W piecu wymień sitko i świecę ,a pompkę sprawdz czy ci jeszcze wyrczy na podszybiu po wyciągnięciu kluczyka.Czasem może sie zawieszcać i tak bedzie cyrkować . Ten wyciek to masz w okolicach pieca,czy przez piec na zewnątrz czy jak.


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - robertkol - 03-03-2015 08:00

(02-03-2015 22:26)Bogos napisał(a):  W piecu wymień sitko i świecę ,a pompkę sprawdz czy ci jeszcze wyrczy na podszybiu po wyciągnięciu kluczyka.Czasem może sie zawieszcać i tak bedzie cyrkować . Ten wyciek to masz w okolicach pieca,czy przez piec na zewnątrz czy jak.

Sitko i świeca były wymienione w grudniu 2013, czyżby już padły? Pompki faktycznie nie słyszę, dzisiaj sprawdzę dokładnie. Wycieku płynu nigdzie nie widać, podejrzewam, że mechanik stwierdził tak na podstawie dymienia dogrzewacza.


RE: ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? - Bogos - 03-03-2015 10:14

robertkol
Raczej jak bylo dobrze zrobione ,a sitko bylo dobrej jakosci to powinno wytrzymac kilka lat,chocaz zdarzalo sie ze i nowa swieca po kilku tygodniach pada.Najbardziej dostaja te pice jak sa uruchamiane na krotki czas. To ze piec pozera plyn to sie jeszcze z tym nie spotkalem anie nie slyszalem. moze znajdz kogos innego aby ci pomogl. UPG w naszych vanach to czesty przypadek niestety_.