Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-MKII-2010)
+---- Dział: Klimatyzacja (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Klimatyzacja--95)
+---- Wątek: Nawiew tylny/brak ogrzewania z tyłu (/Thread-Nawiew-tylny-brak-ogrzewania-z-ty%C5%82u)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: nawiew tylny - kalamb - 21-03-2016

Dobra inaczej bo skupieni jesteśmy tylko na górnych nawiewach a co z dołem? Jakies ciepło sie wydziela?


RE: nawiew tylny - kalamb - 22-03-2016

Jest tak. Przewertowałem instrukcje z ciekawością co tez wymyślił producent ze jest aż taki problem ;-)
1) chłodzenie nie uruchomi sie gdy temp. na zewnątrz plasuje sie poniżej +3 stopni C ale gdy jest powyzej AC powinno byc wyłączone.
2) temperaturę, rodzaj i sile nawiewu ustawiasz na panelu przednim dla lewej i prawej strony oddzielnie rowniez dla foteli z tylu po wciśnięciu REAR. Rowniez w trybie AUTO
3) i teraz rzecz ważna jesli dla foteli z tylu przyporządkowane sa dodatkowe konsole sterujące temp. i przepływem powietrza i sa włączone to sterowanie z panelu przedniego tymi elementami w funkcji REAR MOZE BYC NIEAKTYWNE!!!
Wiec sprawdz czy masz takowe sterowanie Climatronik w tylnych rzędach i czy sa aktywne i co jest tam ustawione.



RE: nawiew tylny - sharanik - 22-03-2016

Witam
Mam instrukcję do mojego sharana, ale niestety po belgijsku, no masakra normalnie, nic nie kumam, nawet tłumacz google ma problem. Mam sterowanie klimatyzacją i ogrzewaniem w tylnym rzędzie i z moich obserwacji wynika że, jak jest zimno na zewnątrz to ogrzewanie działa z przodu i pod fotelem kierowcy i pasażera dla drugiego rzędu, natomiast w trzecim rzędzie pod fotelami leci chłodne powietrze. Jak włączę przycisk REAR to na chwilę się załączy dioda (na przycisku) i zaraz gaśnie po 5 sekundach. Nie jest to przypadkiem tak że jak chcemy żeby ogrzewanie działało w trzecim rzędzie to muszą być rozłożone tylne fotele i zapięty pasażer? Rzadko używam foteli w trzecim rzędzie, dlatego pytam. Auto mam na pewno sprawne w lato dobrze chłodzi, ogrzewanie działa prawidłowo.


RE: nawiew tylny - kalamb - 22-03-2016

Jesli dobrze zrozumiałem naciskasz REAR. I co robisz dalej? Według instrukcji należy dokonać ustawień temperatury i nawiewów. Jesli w ciagu 10 sek nie wykonasz żadnej operacji funkcja REAR dezaktywuje sie automatycznie.
Ponieważ masz panel z tylu ustawień dokonuje kierowca przez funkcje REAR lub pasażer z tylnego panelu
Tu znajdziesz instrukcje po polsku http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=2549


RE: nawiew tylny - sharanik - 22-03-2016

No właśnie nie przyciskam żadnych przycisków, rozumiem że w tym momencie powinienem zmienić np: temperaturę i to wystarczy by aktywować Rear ?. Na tylnym panelu mam ustawione w trybie auto.


RE: nawiew tylny - billykrakow - 22-03-2016

Witam

ja akurat nie mam tylnego panelu, ale to jest tylko negocjacja między tylnym i przednim panelem,

jak już mamy ustawioną temperature na tył,
na 100 % na tylnym i przednim panelu wyświetla się ta sama, to jest to jedyna temperatura którą komputer uwzględnia.

także mysle że to możemy pominąć,

problem zaczyna się gdy temperatura jest już ustawiona i komputer nie jest w sanie jej utrzymać/osiągnąć z tyłu.

Pozdraiwam






RE: nawiew tylny - kalamb - 22-03-2016

Czy ustawiasz tylko temperaturę? Po aktywowanie funkcji REAR dzialaja wszystkie przyciski związane z ustawieniami nawiewu i pomimo funkcji AUTO NALEŻY TO ZROBIC. Poza tym masz w dolnym rzędzie ostatni z prawej przycisk ktory powoduje ze ustawienia dla fotela kierowcy sa nadrzędne i obowiązują we wszystkich "strefach". Spróbuj co sie stanie.
Mam wrażenie ze troche niewłaściwie interpretujesz funkcje AUTO. Nie jest tak ze automat zrobi za Ciebie wszystko. AUTO ma za zadanie zapamiętanie wprowadzonych ręcznie ustawień ( temperatury, siły nawiewów i kierunku ). I realizować automatycznie te nastawy dopóki nie zostaną zmienione. Moze masz jakies inne ustawienia nawiewów dla tylnego rzędu. Chciałbym Ci pomoc w rozwiązaniu problemu ale nic nie piszes o ustawieniach ktore wprowadzasz poza temperatura. A co z AC? (Pisałem jak to działa) co z innymi ustawieniami poza temperatura w funkcji REAR? Moze jeździsz na ogrzewaniu postojowym bo jest to możliwe w tym aucie i w punkcie czujnika jest zbyt ciepło wiec automatycznie schładza? Moze masz to ogrzewanie "trafione" i jest problem. Przyczyn tego jednego skutku moze byc wiele. Przypuszczasz, ze z Twoim autem jest wszystko ok. Ale pewności nie masz? Mało informacji o Twoim "problemie" duzo roszczeń. I kręcimy sie w kółko ;-)


RE: nawiew tylny - sharanik - 22-03-2016

(22-03-2016, 11:39)billykrakow napisał(a): Witam

problem zaczyna się gdy temperatura jest już ustawiona i komputer nie jest w sanie jej utrzymać/osiągnąć z tyłu.

Pozdraiwam

Z dogrzaniem nie ma raczej problemu, jest na pokładzie dogrzewacz webasto i radzi sobie w mrozy. I jak w końcu z tymi fotelami z tyłu muszą być rozłożone czy nie ma to znaczenia dla działania ogrzewania trzeciego rzędu? Muszę tam wpuścić mojego młodego na chwilę i przetestować, zobaczymy.

(22-03-2016, 11:49)kalamb napisał(a): Czy ustawiasz tylko temperaturę? Po aktywowanie funkcji REAR dzialaja wszystkie przyciski związane z ustawieniami nawiewu i pomimo funkcji AUTO NALEŻY TO ZROBIC. Poza tym masz w dolnym rzędzie ostatni z prawej przycisk ktory powoduje ze ustawienia dla fotela kierowcy sa nadrzędne i obowiązują we wszystkich "strefach". Spróbuj co sie stanie

Chodzi o przycisk synch? To wiem po ustawieniu wszystkie ustawienia są takie same jak u kierowcy



RE: nawiew tylny - kalamb - 22-03-2016

Sharanik nie doszukiwalbym sie aż takich cudów w tym aucie ;-)


RE: nawiew tylny - sharanik - 22-03-2016

No właśnie do końca nie jestem przekonany i może niektórzy się ze mnie śmieją Big Grin że to głupi pomysł ale co tam. Sprawdzę to porostu, posadzę tam dziecko i włączę ogrzewanie, bo z tyłu leci ewidentnie chłodne , kiedy pod fotelem kierowcy i pasażera leci ciepłe. Jest jeszcze opcja że nagrzewnica padnięta. Ogólnie to te ogrzewanie w trzecim rzędzie nie jest mi niezbędne bo wożę przeważnie 4-5 osób i w aucie jest bardzo ciepło, ale skoro jest to chciałbym wiedzieć.