Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Tapicerka drzwi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Tapicerka drzwi (/showthread.php?tid=75)

Strony: 1 2 3


Tapicerka drzwi - niebieski91 - 02-07-2010 20:57

kolegen
jak zdjąć tapicerke drzwi co by nic nie połamać - muszę sie dobrać do kablologii bo mnie central drzwi pasażera za kierowcem nie otwiera i szybka otwiera sie tylko z panelu centralnego na konsoli - z drzwi otwierać sie nie chce


RE: Tapicerka drzwi - marecki_name - 03-07-2010 09:13

niestety swojego Sharanka nie mam przy sobie bo pojechał ale jak wróci to zrobię taką minki instrukcje Smile


RE: Tapicerka drzwi - niebieski91 - 07-07-2010 10:57

marecki_name i jak tam sharanek wrócił ? - coś mi podpowiesz ??


RE: Tapicerka drzwi - marecki_name - 11-07-2010 21:09

niestety Sad wraca dopiero 16 bo na 3 tygodnie wyjechał Smile


RE: Tapicerka drzwi - Jabol - 17-08-2010 21:13

W sharanie z 1998 roku boczek trzyma sie na spinkch i na dwóch powiedzmy bolcach obok klamki wewnetrznej do otwierania drzwi.


RE: Tapicerka drzwi - marecki_name - 18-08-2010 08:20

ehhh przepraszam niebieski ale z barku czasu nie pokazałem Ci jak :/ jak znajdę chwilę to zrobię instrukcje Smile


RE: Tapicerka drzwi - niebieski91 - 18-08-2010 09:07

będę wdzięczny

bo moje łapki bez instrukcji sa tak delikatne że zapewne pourywam rzeczy nieurywalne

Jabol
dzięki za dobre chęci = ale żeby nic nie zesuć chciałbym wiedzieć gdzie są te bolce przy klamce i jak sie do tego najlepiej zabrać


RE: Tapicerka drzwi - Jabol - 18-08-2010 17:34

Rozbierając tapicerke drzwi podważyłem lekko śruboktętem od dołu ,znalazłem gdzie są spinki ,dalej wziełem płasko szczypce i delikatnie ściskałem spinki żeby wyszły z poszycia drzwi .
Jak wyjełem wszystkie spinki z drzwi to potem z wyczyciem odchylałem dalej tapicerke bolce same wyskoczyły.
Uwazaj na listewke która jest przyklejona do boczka na górze ,ona dolega do szyby jak już puszczą ci wszystkie spinki i te dwa bolce boczek wysuwaj do góry.
Listewka z uszczelką łatwo się odrywa od boczka i pózniej jest problem zeby ją przykleić ,ja ją kleiłem juz kilka razy .


RE: Tapicerka drzwi - moherydz - 12-09-2010 00:05

Tylko uważaj na śrubę pod klamką
[Obrazek: vwwi32760435.th.jpg]
1 Wymontowanie:
– odczepić osłonę 2;
– wykręcić śrubę z łbem krzyżowym
3;
– odczepić od drzwi obicie
za pomocą dźwigni T10039
i trzpienia T10039/1 rozpoczynając
od dołu i wyciągnąć
od góry z wnęki na
szybę;
– rozłączyć elektryczne złącza
wtykowe (np. elektrycznego
mechnizmu uruchamiania
szyb, elektrycznej regulacji
lusterka, itd.).


RE: Tapicerka drzwi - pagio1 - 03-03-2013 23:43

Witam, mam takie pytanie, chcę wymienić kratkę głośnika w tylnych drzwiach. Czy muszę zdejmować całą tapicerkę żeby dobrać się do tej kratki? Czy uda mi się ją wyjąć podważając śrubokrętem bez zciągania poszycia.