Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Moduł Bluetooth - pytania/problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Moduł Bluetooth - pytania/problemy (/showthread.php?tid=7498)

Strony: 1 2 3 4 5


Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - mwlodarc - 11-02-2015 11:48

Witam,
Pytanie może proste, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi: jak sprawdzić czy w samochodzie mam indywidualny moduł bluetooth czy korzystam z wbudowanego w system RNS-315?
Pytam, bo w poprzednim samochodzie (passat B6) miałem RNS-510, ale bez bluetooth'a. Teraz jeżdzę alhambrą II, w której mam RNS-315 (vel. Seat Media System 2.2). Cena RNS-510 do Sharana/Alhambry była totalnie od czapy (aż dziwne, bo w 2009r. kupiłem to w pakiecie do passata za naprawdę małe pieniądze). Chciałbym po prostu wiedzieć, czy jeśli kiedyś wymienię RNS-315 na coś innego (np. RNS-510), to czy muszę też dokupować moduł bluetooth, czy nie?
I jeszcze jedno pytanie: gdzie znajduje się mikrofon od zestawu głośnomówiącego? W podsufitce? Czy jest wbudowany gdzieś w ten RNS 315?
Pozdrawiam,
Marcin


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - sp6qkx - 12-02-2015 03:30

Nie znam tego Radia ale wyczytałem że można go aktywować - standardowo jest wyłączony - opis pod tym linkiem
http://www.remkoweijnen.nl/blog/2011/08/26/rns-315-enable-the-hidden-bluetooth-carkit/

Pozdrawiam ..


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - mwlodarc - 12-02-2015 20:44

Dzięki za odpowiedź. U mnie wszystko działa, ale chciałem się dowiedzieć jak dokładnie :-) tzn. czy mam odblokowany moduł bluetooth w samym RNS-315 (tak jak jest opisane w linku), czy też mam oddzielny i niezależny moduł bluetooth?


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - billykrakow - 12-02-2015 22:26

podłączę się

właśnie dziś podłączałem się do rns-315
spec włączył mi bluetooth, była taka opcja, ale wyskoczył błąd brak mikrofonu i oczywiści brak nowych opcji w nawigacji.

problem polega na tym że dalej nie wiem czy mam bluetooth czy nie w 315 (wiem że nie we wszystkich jest)

wie ktoś może czy sama możliwość włączenia tego w VCDS i błąd o braku mikrofonu świadczy że moduł jest czy nie.

dalej nie wiem czy inwestować w mikrofon czy dalej szukać modułu

pozdrawiam


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - sp6qkx - 13-02-2015 16:16

Witam
Czy jakimś telefonem/smartfonem lub laptopem przeszukałeś dostępność urządzeń po BT w zasięgu ?
Jeśli masz BT to powinno pojawić się nowe urządzenie w zasięgu i ewentualnie spróbuj się z nim połączyć itp

Pozdrawiam .


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - mwlodarc - 13-02-2015 16:56

OK, ale czy ktoś widział taki moduł na oczy, tzn. gdzie on jest (powinien być) fizycznie umieszczony? W passacie był pod fotelem pasażera. Może i tu jest podobnie?
Albo można sprawdzić z innej strony: jakie funckje ma bluetooth w RNS-315, a jakie ten zewnętrzny?
Np. u mnie jest i wybieranie głosowe i wyświetlacz MFA pokazuje wszystko.


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - billykrakow - 13-02-2015 22:34

We wczesnych MKII moduł był oddzielniel chyba pod fotelem, i nawet jak miałeś nawigacje z modułem to tu był on wyłączony.

jeśli chodzi a moje poszukiwania bluetooth to oczywiście nic nie lata w powietrzu
ale to niekoniecznie świadczy o jego braku, brak mikrofonu może powodować że nie jest aktywny

Pozdrawiam


RE: Moduł Bluetooth - gdzie się znajduje? - Piotrek - 03-03-2015 02:20

Witam.
Poprzednio miałem Golfa V z radiem 510, które nie miało bluetootha ale miałem opcje dokupienia czyli musi on być gdzieś osobno montowany.


rns 315 bluetooth - billykrakow - 03-06-2015 11:29

Witam

zakupiłem właśnie w Chinach Mikrofon i kabelek i w weekend montuje.

mam pytanie czy muszę odłączać akumulator czy wystarczy bezpiecznik od nawigacji.

będę odłączał tylko nawigacje z tego co doczytałem.

nie mam też pin do navi ale z tego co doczytałem jak VIN się zgadza (a zgadza się) to nie pyta o pin. może ktoś potwierdzić ?

blutooth już uruchomiłem w RNS315, śmiga jak trzeba.

pozdrawaim


RE: rns 315 bluetooth - mirek1967 - 07-06-2015 20:14

Potwierdzam jeśli jest fabrycznie zamontowany w samochodzie to po wyłączeniu prądu nie woła o PIN