Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
chip - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-MKII-2010)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela)
+---- Wątek: chip (/Thread-chip)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: chip - norek-44 - 11-09-2015

Witajcie.
Jestem tutaj nowy ale miałem wcześniej Alh z 2001r1,9 TDI AUY - krajowa, bezwypadkowa. Była podkręcona od nowości ze 115KM do 145KM. Jak kupiłem miała 60tys. km jak sprzedałem 395tys więc troszkę nią pojeździłem. Uważam , że podkręcenie mocy (z głową) to świetna rzecz. Z pewnością nie jest to wyścigówka ale przyjemnie jest mieć zapas pod nogą. Możecie wierzyć lub nie ale przez te 400000 km silnik nie był rozbierany (pełen syntetyk co 15000 km). Turbina poddana regeneracji po 220tys. i jak sprzedawałem była w świetnym stanie (ktoś doradził mi wybicie katalizatora - sprawdziło się), dwumasę wymieniłem po 330tys. no ale oczywiście większość przebiegu to autostrady z śr. prędk. 110-120 km/h. Przy sprzedaży (kupiec znał przebieg) oczywiście pojechaliśmy sprawdzić auto na diagnostyce i analiza spalin wykazała normę, amortyzatory od nowości i sprawne. Oczywiście były już małe wycieki oleju ale to norma przy tym przebiegu. Braki w stanie oleju musiałem już uzupełniać ale w okolicach 13000 km po zmianie oleju i było to ok.0,2 l do następnej wymiany aby nie świeciła się kontrolka. Myślę ,że spowodowane to było raczej wyciekami niż "braniem" przez silnik.
Z tego też powodu a raczej zadowolenia w 2014 kupiłem nową Alh 2,0 tdi 140KM manual i przy przebiegu 3000km dołożyłem trochę mocy - 140/189KM i 312Nm/435Nm. Po tej zmianie to inny samochód. Ingerencja polegała na modyfikacji komputera (wszystkie podzespoły oryginalne-samochód na gwarancji) -KREATOR MOCY Warszawa (na ich stronie można znaleźć mój samochód z wydrukiem przed i po podniesieniu mocy). W tej chwili mam przejechane 36000 km bez kłopotów - moment obrotowy to jest to a w zużyciu paliwa zauważyłem może ok.0.5 l/100km mniej.
JEŚLI KUPIĘ NASTĘPNE TDI OD RAZU PODKRĘCĘ !!!


RE: chip - sharanik - 13-09-2015

No właśnie też mam taki plan i jestem już umówiony w przyszłym tygodniu w Dynosofcie w Katowicach, zobaczymy ile u mnie wyjdzie. Na pewno się pochwalę jakimś wykresikiem.


RE: chip - norek-44 - 13-09-2015

Czekam na info. A co teraz masz pod maską?
Jeśli masz manuala to bez problemów i nie pociągnie Cię to po kieszeni i przyjemność z jazdy bez porównania. Jak wzmacniałem swojego to było jedno podejście i facet pytał czy ta moc mi wystarczy - nie chciałem przesadzić więc na to się zgodziłem. Myślę, że można wykręcić więcej ale co innymi podzespołami? Pomyślałem,że jak będę chciał wyścigówkę to kupię Porsche lub Ferrari. Nie mam ciężkiej nogi więc uważam, że moja decyzja była słuszna i zaoszczędzę na późniejszych naprawach - coś za coś.
Pozdro.


RE: chip - sharanik - 13-09-2015

Ja mam silnik CFFA 136 KM to taka okrojona 140KM, ale graty takie same.
Skrzynia manual. Nie za dużo Nm Ci wykręcili 435Nm, nie martwisz się o sprzęgło?


RE: chip - wesol - 13-09-2015

To trzeba sprawdzic ile mozna wykrzsac z danej jednostki. To sie tak nie robi ze tyle mi starczy itp. SPrawdzasz na ile wydoli dwumas na ile turbo i co jest waskim gardlem w danej jednostce. Jesli ktos lata po autobanach po 200 km/h tonei radze wyciskac ostatnich potów bo turbo odleci rychlo ale jesli ktos jezdzi od czsu do czasu tylko i to jeszcz ejakeis tam male wyprzedzanko to wiecej szkody robia ewentualne notlaufy a nie taki styl jazdy. Kazdy powinien przedstawic swoje upodobania tunerowi i ewentualnie skonsultowac co i jak. No ale jak sie idzie na kawe to rownie dobrze moze zmalowac tam wynik ze zmodzil 250 koni a jedzic bedzie jak prawdziwe 150.


RE: chip - norek-44 - 13-09-2015

Raczej sprzęgła nie testuję obracając koła w miejscu ale przy wyprzedzaniu super. W tej chwili mam 36000 przebiegu i tylko raz sprawdzałem ile pociągnie na autostradzie (na wskaźniku 218km/h). Moja jazda to ok.80% poza miastem i średnio z prędkością 110-120. Co do odpowiedzi WESOL-a nie byłem na kawie ale przed zmianą mocno zaciągnąłem języka. Byłem cały czas przy modyfikacji i konsultowałem za i przeciw wielkość mocy. Oczywiście najpierw był sprawdzian przed doładowaniem a potem po.Myślę ,że przy nowym samochodzie nie ma co sprawdzać podzespołów (wszystko fabryczne) więc jeżeli ktoś się zna (a Kreator Mocy to nie pan Kaziu z garażu) to wie ile może dołożyć. Przyjąłem do wiadomości,że zbyt duże podkręcenie może później spowodować szkody a przed modyfikacją poinformowali mnie ,że będę miał ok.180 KM i 420 Nm. Póki co wszystko jest OK i "przepowiednie" z Kreatora się sprawdzają.
Tutaj masz link z mojej realizacji z wykresem z hamowni - przed i po.
Myślę, że Ci się przyda.
Pozdrawiam.
Zapomniałem dodać linku
http://www.kreatormocy.pl/katalog/seat/chip-tuning-seat-alhambra-iii-2-0-tdi-140-km


RE: chip - wesol - 13-09-2015

tak CRki ladnie reaguja na mody. Probleme jest ewentualnei DPFbo jest kaganiec na 802.5 stopnia ustawiony a ciekawe na ile ustawili ale pewnie okolice 850-860. Te silniki maja wlasnei zazwyczaj male braki w mocy w serii. Tu juz deczko mozna miec żal do vaga co nie ze tak troszke robia w bambuko. Kiedys to bylo nie do pomyslenia bo byly zawsze gratisy po 10 koni jak nic. Ale wynik fajny. Nie chciales do ladnego wyniku liznac do tych 190 koni bo brakuje tylko konika?? Ładnie by to wygladalo.


RE: chip - norek-44 - 13-09-2015

O DPF-ie pomyślę po gwarancji ale na to jeszcze czas. Z tym jednym kucykiem to nic mi nie przeszkadza ale wiem, że zimą mam ich 5-10 więcej. Moją modyfikację robiłem latem (zły okres) gdy było ok.+25 st.C. Z tego co wiem lepiej jest gdy gdy tych stopni jest o wiele mniej - na odwrót w benzyniakach.
Pozdro.


RE: chip - wesol - 13-09-2015

No tak ale chodzi o wynik. nic to nie zmienia w prowadzeniu auta ale zawsze to fajneij jest sie pochwalic ze sie ma 190 koni a nie 18x co nie. Inaczj eot brzmi. Wolal bys miec 199 czy juz dwójke na przedzie. Nei wie jak w tych silnikach sprawa ma sie zimowa pora ale wiem z ejak auto bys zbutowal np ze trzy razy na mocen przyspieszenia to na wydechu pewnei by sonda odnotowala przekroczenie temperatury EGT i juz by bylo ze 150 koni tylko.


RE: chip - norek-44 - 13-09-2015

No tu masz rację - a działa to w dwie strony, jak kupujesz to lepiej zapłacić 19999 niż 20000 - żadna różnica a inaczej brzmi. Z tą mocą to dla mnie najważniejsze jak się jeździ a czy ma w "papierach" 199 czy 201 KM to już nie ma znaczenia (i tak moment jest najważniejszy). Długo planowałem (żona mówi, że za długo) zakup, brałem wszystkie za i przeciw, testowałem różne marki z różnymi silnikami, słuchałem wypowiedzi "doradców" i dlatego wybrałem manual 140KM a nie 177KM DSG. Wybrałem Seat-a a nie VW (choć prestiż większy) bo w tym wyposażeniu i z tym silnikiem to różnica 33000 zł + 4 lata gwarancji a nie 2.
Pozdrawiam.
P.S. Miło z kimś podyskutować kto siedzi w temacie. Szkoda ,że nie zajrzałem wcześniej na to forum może jeszcze bym coś zmienił.