Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Klimatyzacja (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Klimatyzacja)
+---- Wątek: Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy (/Thread-Panel-klimatronika-regulacja-nadmuchu-tylnej-nagrzewnicy)

Strony: 1 2


Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy - drut4 - 10-01-2015

Witam w moim aucie jest panel jedno strefowy,czy moge założyc dwustrefowy,chciałbym regulowac tylną dmuchawe,a przy okazji przeszukalem nie jedno forum,jest pytanie o bezpiecznik od tylnej dmuchawy a brak odpowiedzi,może tutaj się dowiem?,pozdrawiam


RE: Panel klimatronika - daneczek76 - 10-01-2015

Kolego klimatyzacja dwu strefowa to taka ktora ma nawiewy w suficie i nimi i tylko nimi wylatuje zimne powietrze w lecie, a w zimie górnymi nawiewami nic nie leci sa bez użyteczne. Ciepłe powietrze leci przednimi nawiewami , nawiwami na nogi i tylnym nadmuchem ktorym notabene mozesz sterowac z panelu jednostrefowego ale nim tak jak pisze wyzej nigdy zimne powietrze nie poleci. A wiec jeśli chciałbyś miec klime dwu strefowa musisz przebudowac cała podsufitke dołozyc pprzeciagnac przewody klimy pezez całe auto do tylnej czesci i założyć skraplacz.
Koszty tak ogromne ze nieopłacalne.


RE: Panel klimatronika - smok_wawelski - 10-01-2015

U mnie w staruchu jest regulacja tylnej dmuchawy w górze na podsufitce pomiędzy drzwiami po lewej. Nie masz takiej regulacji ?

Jest na forum rozpiska bezpieczników poszukaj wyszukiwarką


RE: Panel klimatronika - daneczek76 - 10-01-2015

Tak jak mowisz jedno strefowa tez reguluje nadmuchem tylnym ciepłego powietrza ktory jest za tylnym siedzeniem pasażera od strony kierowcy. Takze tzeba sprawdzic kabloteke i bezpieczniki.


RE: Panel klimatronika - smok_wawelski - 10-01-2015

Kolega ma ADY z podobnych lat jak mój to regulacja powinna być nad drzwiami chyba ze ja coś nie załapałem


RE: Panel klimatronika - marcyb3 - 10-01-2015

Koledzy wszystko się zgadza z tym regulowaniem przy suficie, ale to występuje przy manualnej klimatyzacji, a kolega ma climatronik, i pewnie chodzi mu o to że ma na panelu tylko jedne przyciski do regulacji temp.a chciałby pewnie założyć taki co ma też regulacje na tył osobno


RE: Panel klimatronika - smok_wawelski - 10-01-2015

Zgadza się Marcin - sorry za zamieszanie z mojej strony
Cytat:chyba ze ja coś nie załapałem
no właśnie - nie załapałem tematu wątka
Skoncentrowałem się na treści a nie temacie wątku Panel klimatronika - domyślnie przyjąłem że jak ADY z moich lat to ma tak samo
smok do okulisty Smile chęci pomocy szczere ale temat nie ten


RE: Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy - andrew7800 - 10-01-2015

(10-01-2015, 12:49)drut4 napisał(a): Witam w moim aucie jest panel jedno strefowy,czy moge założyc dwustrefowy,chciałbym regulowac tylną dmuchawe,a przy okazji przeszukalem nie jedno forum,jest pytanie o bezpiecznik od tylnej dmuchawy a brak odpowiedzi,może tutaj się dowiem?,pozdrawiam

Kolego możesz spokojnie zamienić pojedynczy na podwójny klimatronik i będzie wszystko działać jak należy. Ja u siebie założyłem i wszystko gra. Regulacja tylnym nawiewem i temperaturą działa. Nie wiem czy kolejność wypinania i wpinania kostek robi różnicę. Ja wypinałem w kolejności biała, niebieska, czerwona a wpinałem kolejno czerwona, niebieska, biała. różnica temperatur jaką możesz ustawić między przodem a tyłem to 3 stopnie Celsjusza.
Na koniec warto sprawdzić błędy na klimatroniku bo ja musiałem skasować błędy ponieważ z auta z którego pochodził podwójny klimatronik była nie sprawna klima.

Jak coś konkretniej potrzebujesz to pisz na pw.


RE: Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy - daneczek76 - 10-01-2015

andrew7800 zgodzę się z tobą że może założyć panel z podwójną regulacją ale musi wiedzieć że to nie będzie dwustrefowa klimatyzacja tylko regulacja co najwyżej ciepłego powietrza z tyłu. Bo co nie którzy to mylą.
andrew7800 ewentualni podpowiedz koledze jaki numer climatronika kupiłeś bo tu też są rożne modele.


RE: Panel klimatronika - regulacja nadmuchu tylnej nagrzewnicy - andrew7800 - 10-01-2015

(10-01-2015, 22:01)daneczek76 napisał(a): andrew7800 zgodzę się z tobą że może założyć panel z podwójną regulacją ale musi wiedzieć że to nie będzie dwustrefowa klimatyzacja tylko regulacja co najwyżej ciepłego powietrza z tyłu. Bo co nie którzy to mylą.
Masz rację to tylko sterowanie obrotami dmuchawy oraz temperatury. Klimatyzacja dwustrefowa to są dodatkowe wloty powietrza w podsufitce i dodatkowy parownik itd.
(10-01-2015, 22:01)daneczek76 napisał(a): andrew7800 ewentualni podpowiedz koledze jaki numer climatronika kupiłeś bo tu też są rożne modele.
To wszystko jedno jaki kupi tylko musi patrzeć na kolor podświetlenia. Ja miałem siemensa z 96 roku a mam założone z 99 roku firmy nie pamiętam ale jutro napiszę numery i firmy bo dziś takie wiatrzysko że nosa nie wychylam.

Jeszcze jedna różnica była u mnie. W pojedynczym klimatroniku podświetlenie wyświetlacza włączało się dopiero jak światła włączałem a w podwójnym podświetlenie wyświetlacza włącza się jak przekrecam kluczyk w stacyjce i zapalają się kontrolki. Panel przedni w środku też inaczej jest zbudowany.