Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
BRC SEQUENT 24 - czy trzeba programować ten sterownik dla konkretnego silnika - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Instalacja gazowa LPG (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: BRC SEQUENT 24 - czy trzeba programować ten sterownik dla konkretnego silnika (/showthread.php?tid=7254)



BRC SEQUENT 24 - czy trzeba programować ten sterownik dla konkretnego silnika - maselinho - 08-01-2015 20:18

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego sterownika, czy trzeba ten sterownik programować pod konkretny samochód/silnik czy wystarczy wymiana 1 do 1.

Stary niestety się zalał.
Nie do końca dotyczy to auta pasującego do tego forum, ale może ktoś ma wiedzę na ten temat i pomoże.
Na necie można kupić taki za około 300, a w serwisie jakiś kosmos podają.



Pozdrawiam.


RE: STEROWNIK KOMPUTER SEKWENCJA BRC SEQUENT 24 - wesol - 08-01-2015 21:27

Oczewiscie ze musi byc zaprogrmowany. Dostrajanie owszem to po testach itd ale musi byc prze dodpaleniem programowany. Ster musi wiedziec na ile garnków ma sterowac podawanie gaz np na 3 czy 4. Poza tym nie wszystkie silniki maja podawane info wg tego sameog algorytmu i zasady.


RE: STEROWNIK KOMPUTER SEKWENCJA BRC SEQUENT 24 - maselinho - 08-01-2015 23:40

Tak przypuszczałem, ale gość który wystawił taki sterownik na all..... przekonywał mnie że wymiana 1 do 1 i po robocie.


RE: BRC SEQUENT 24 - czy trzeba programować ten sterownik dla konkretnego silnika - blabson - 09-01-2015 22:16

Jedz do gaziarza niech ustawi tak jak ma być,potem możesz robić korekty zwykłym kablem kkl wpinając się we wtyk diagnostyczny SQ 24 wystarczy pobrać program producenta