Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Wątek: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż (/showthread.php?tid=7223)

Strony: 1 2 3


Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - sebecco - 05-01-2015 22:02

Witam Smile

Chciałbym się dowiedzieć o możliwość dokupienia tegoż, co w temacie do auta.

1. Jakich kosztów się spodziewać?
2. Czy w ogóle da się coś takiego zrobić?
3. Na co zwracać uwagę (przy ewentualnym zakupie)?
4. Wszystkie inne sprawy, które jeszcze mi nie przyszły do głowy...

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi. Jeśli wątek już był biorąc pod uwagę, że jest to mój pierwszy post (poza przywitaniem), proszę o przekierowanie.


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - Gizio1625 - 05-01-2015 23:53

Jeżeli nie masz ogrzewania postojowego to na pewno masz dogrzewacz.
Jest parę tematów na forum jak to przerobić na postojowe.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3286&highlight=postojowe
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=689&highlight=postojowe


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - Stefano - 06-01-2015 00:04

(05-01-2015 22:02)sebecco napisał(a):  Witam Smile

Chciałbym się dowiedzieć o możliwość dokupienia tegoż, co w temacie do auta.

1. Jakich kosztów się spodziewać?
2. Czy w ogóle da się coś takiego zrobić?
3. Na co zwracać uwagę (przy ewentualnym zakupie)?
4. Wszystkie inne sprawy, które jeszcze mi nie przyszły do głowy...

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi. Jeśli wątek już był biorąc pod uwagę, że jest to mój pierwszy post (poza przywitaniem), proszę o przekierowanie.

Czy tobie chodzi o piecyk którego ci brakuje w samochodzie? Czy chodzi ci o przerobienie dogrzewacza, który masz już w aucie na ogrzewanie postojowe.

A tak przy okazji, Webasto to nazwa firmy produkującej piece, robią rózne i dogrzewacze i ogrzewania postojowe, podobnie jak inne firmy np. Eberspacher.


Sharan 2.8 2001r webasto - kolaska11 - 03-12-2018 19:55

Witam wszystkich,
moje pytanie to: czy jest możliwość zamontowania ogrzewania postojowego?
Jeśli tak to jaki model i w którym miejscu się go montuje, koło silnika czy pod pasażerem za kierowcą?


RE: Sharan 2.8 2001r webasto - wesol - 03-12-2018 20:14

Jest możliwość zawsze. Tylko musi to być analogowe. Wpina się tam gdzie wygodniej, gdzie jest dostęp do węży wodnych no i samo miejsce na piec. Tam u ciebie to pewnie tak jak w dieslu, pod progiem za kierowcą pod pasażerem tylnym.


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - kolaska11 - 03-12-2018 21:19

Gizio1625 pisał.
Jeżeli nie masz ogrzewania postojowego to na pewno masz dogrzewacz.

Z tego co wiem to raczej niemam dogrzewacza
przy silniku 2.8, a jeżeli bym zamontował pod pasażerem z tyłu to wpinam się w układ pod te przewody gumowe co łączą rury od nagrzewnicy tylnej?
I czy potrzebna jest tam pompka do obiegu bo jedną mam koło naczynka wyrównawczego


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - wesol - 03-12-2018 22:45

Ta wypowiedź tyczyła się silnika auy czyli diesla. Ty nie masz dogrzewacza seryjnie. Tak wspinasz się tam gdzie w dieslu. Sama buda i osprzęt jest taki sam niezależnie od tego jaki silnik masz. Opisy z diesla będą pasowały i do ciebie. Tylko trzeba sprawdzić jak się wpiąć do baku by czerpać paliwo. No kable położyć i piec zapodac zainstalować to chyba normalne.


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - kolaska11 - 23-12-2018 12:35

Witam ponownie,
piec już mam B5WS, potrzebował bym jakieś fotki ,jak to wygląda pod nadwoziem które pomogą mi w montażu pieca, pompk i tłumika ,chociaż pompkę mam pod podszybiem koło silnika,która po wyłączeniu silnika jeszcze pracuje przez jakiś czas to niewiem czy potrzebna będzie druga koło pieca?.
I może ktoś posiada stelaż, mocowanie od pieca i tłumika bo niestety w zestawie tego niebyło .


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - Stefano - 23-12-2018 17:31

Do pieca B5WS - to ogrzewanie postojowe, musisz mieć do tego moduł ogrzewania postojowego sterujacy tym ogrzewaniem, co bedzie sterował ten piec, pompkę płynu, klimatronik, klapy i dmuchawę pojazdu. Aby go uruchamiać na postoju to jeszcze potrzeba czymś to włączać, np. przełącznik, zegar modułowy, pilot z centralką lub moduł GSM. W aucie nie masz pod ten piec instalacji elektrycznej, zasilania w paliwo i potrzebne specjane węże wodne, które beda pasować do podpiecia w układ ogrzewania tylnej nagrzewnicy. No i blachy obudowy pieca.
Węże, tłumik, ssanie i blachy masz u mnie za grosze.
Podaj numer urzadzenia z naklejki 25...., czy to jest analog od V.A.G, czy jakiś inny model piec, oby nie cyfrowy.

Dzwoń w dni robocze, tel. 601052155 w godz 9-17.00


RE: Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż - kolaska11 - 01-10-2019 23:03

No i po długim czacie wreszcie ogrzewanie postojowe zamontowałem i została mi elektryka czyli zasilanie, zegar no i problem bo niewiem gdzie wpiąć się z przewodem do klimatronika aby wentylator chodził na małym biegu.
Macie może schemat?