Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakiego VAG-a/VCDS-a polecacie do diagnozy? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Jakiego VAG-a/VCDS-a polecacie do diagnozy? (/Thread-Jakiego-VAG-a-VCDS-a-polecacie-do-diagnozy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - robertkol - 10-02-2013

(10-02-2013, 13:12)robertkol napisał(a): U mnie ten wyżej z chomika działa na win7 x64, ale to wersja shareware. Nie potrafię go aktywować. Poza tym nie łączy się z wieloma opcjami, komunikat "no response from controller", w Golfie 3 już prawie niczego nie da się połączyć, ten sam komunikat, a niby ten viaken to takie cudo kabel...

(10-02-2013, 13:34)robertkol napisał(a): Dzięki, zainstalowałem. Potrzebuję przeprowadzić adaptacje ksenonów, da się tym zrobić? Czy kabelek kkl obsłuży jakiś pełny program vcds?
Aaaa, już wiem, że nie łączy się ponieważ nie ma wszystkich czujników, szczególnie w Golfie. VCDS Lite nie wykrywa mi interfejsu. Czy jak przeinstaluje system na win7 32bit to uruchomię vag com 409 ful wersje?


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Scrappy - 10-02-2013

Uruchomisz, ale VCDS powinien latać. Porty com odpowiednio ustawione? Mi na Win7 64bit chodzi ten kabel.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - robertkol - 10-02-2013

VCDS Lite śmiga doskonale po zmianie portu na 1. VCDS 11 nie wykrywa interfejsu. Ksenony zaadoptowane, nie ma błędów, ale jak będzie ciemniej to sprawdzę czy wszystko działa. Czy VCDS Lite jest lepszy od VAG COM 311 i 409? Czy da się to uruchomić w jakieś polskiej wersji językowej?


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Scrappy - 10-02-2013

Pełny VCDS nie będzie chodził. Tylko lite. Niestety, ale nic poza tym VCDS nie jest po polsku. Choć można pomyśleć nad przetłumaczeniem. Zobaczę co da się zrobić.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - wesol - 10-02-2013

ale uparci. Co wy z tym polskim. Zawsze byla to kupa te tlumaczone i chyba bedzie kupą. Uparliscie sie i tyle. Najlepszy jest ten vag 311.2. VCDS lite ma niewiele wspolnego w prawdziwym vcds. Nadal jest to vag i tyle.
VCDS to i programi kabel w odpowiednim wsadem w nim w srodku wiec jest czesci nieodzowna. Nim mozna diagnozowac auta nawet nowsze z 2013 roku. VAG COMemrobimy uata do 2004 roku ale chodzi nam tu o zmiany modelu na nowszy czyli tak jak golfa 4 zastapil golf 5. Te auta produkowane i sprzedawane jeszcze np w 2008 roku golfy 4 spokojnie sie robi tym vag comem.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Scrappy - 10-02-2013

Próbowałem przetłumaczyć, ale później przy otwieraniu wywalało błąd, więc nie będzie na razie PL wersji 311.2. wesol ja vcds lite używam tylko do logów, bo tylko ten program mam w pełnej wersji. Resztę robię Vag-comem.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - wesol - 10-02-2013

zamiescilem na forum linka z 311.2 z lekarstwem do niego. Trzeba tylko go zainstalowac, wykonac test i zcrackowac i masz pieknie smigajaca wersje. Nic wiecej nie zrobisz wersjami innymi jak tym 311.2


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Scrappy - 10-02-2013

(10-02-2013, 18:49)wesol napisał(a): zamiescilem na forum linka z 311.2 z lekarstwem do niego. Trzeba tylko go zainstalowac, wykonac test i zcrackowac i masz pieknie smigajaca wersje. Nic wiecej nie zrobisz wersjami innymi jak tym 311.2

Witaminkę mam, ale pisze, że kod jest błędny. Poza tym ja jestem ograniczony co do wersji, bo mam 64 bit (w dodatku pożyczam, bo mam stacjonarny) Sad




RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - robertkol - 10-02-2013

Z polskim byłoby o wiele łatwiej dla laika (mnie) poruszać się po kanałach bo można by robić to na logikę. Z angielskiego wiele nie kumam i z każdym problemem muszę czytać w necie, sprawdzać, zapamiętywać, zapisywać, później do auta, gdzie internetu już nie mam... Jakby nie było, to utrudnienie.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - tacini - 14-02-2013

Witam,czy któryś z kolegów jest zadowolony z tego viakena na usb win7 za 54zł ?
Bo ja niestety nie,owszem łączy się bezproblemowo,programik ściągnąłem zalecany przez producenta : Litel -wersja pełna.Na 40-50 bloków łączy się może z siedmioma,nie można nim zmienić języka na wyświetlaczu fis, bo gdy wciskam "zachowaj" pokazuje jakąś formułkę że nie mam uprawnień (chyba).
W aucie mam czujnik zmierzch,jakiś czas temu odpiąłem akumulator i od tej pory czujnik nie załącza świateł,próbowałem połączyć się z blokiem "automatyczne światła" i,nie nawiązuje połączenia.
Troszkę ubogie te jego możliwości,chyba że coś żle robię.....