Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakiego VAG-a/VCDS-a polecacie do diagnozy? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Diagnostyka-VAG)
+--- Wątek: Jakiego VAG-a/VCDS-a polecacie do diagnozy? (/Thread-Jakiego-VAG-a-VCDS-a-polecacie-do-diagnozy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Rihard - 18-01-2014

(09-01-2014, 19:25)sharan2004 napisał(a): Kolego jak chcesz ogarniać auta z grupy vag to kup z tego linku http://www.vcds-shop.com/store/VCDS-12-12-ENG-Update
A i jeżeli chcesz mieć język polski w nim to ściągasz program cc+ i tłumaczysz pliki z podfolderów i masz wszystko to co oferuje Adako za 1700zł.
Kolego używasz tego kabla wraz z włączonym internetem?
Z tym tłumaczeniem to się troszkę zagalopowałeś. Samej szaty programu nie przetłumaczy, a jedynie etykiety podpowiedzi i to nie wszystkie bo o ile pliki LBL można otworzyć w notatniku i zmieniać/edytować do woli to pliki CLB, XPL, ROD są czarną magią dla zwykłego śmiertelnika. Wink





RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - wesol - 18-01-2014

i po co to tlumaczenie jak i tak jest ono do luftu. Uparli sie teog głupkowatego tlumaczneia i tych polskich vagów. Uzywa sie tylko sprawdzonych wersji programów. Druga sprawa jest to ze klony vcds po aktualizacji sza juz do luftu i niewielu moze odratowac taki fejsik.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - sharan2004 - 18-01-2014

(18-01-2014, 15:44)Rihard napisał(a):
(09-01-2014, 19:25)sharan2004 napisał(a): Kolego jak chcesz ogarniać auta z grupy vag to kup z tego linku http://www.vcds-shop.com/store/VCDS-12-12-ENG-Update
A i jeżeli chcesz mieć język polski w nim to ściągasz program cc+ i tłumaczysz pliki z podfolderów i masz wszystko to co oferuje Adako za 1700zł.
Kolego używasz tego kabla wraz z włączonym internetem?
Z tym tłumaczeniem to się troszkę zagalopowałeś. Samej szaty programu nie przetłumaczy, a jedynie etykiety podpowiedzi i to nie wszystkie bo o ile pliki LBL można otworzyć w notatniku i zmieniać/edytować do woli to pliki CLB, XPL, ROD są czarną magią dla zwykłego śmiertelnika. Wink

Witm używam tego fejsa ale zablokowałem go w zaporze systemowej tak aby się nie dostał do internetu, wiadomo jest to klon i cholera go wie czy się wykrzaczy czy nie podczas podłączenia do neta. Co do tłumaczenia to masz racje po części, są programy co można rozszyfrować kod maszynowy, lecz nie jest łatwo je znaleźć. Można również tłumaczyć przeglądarką internetową ale trzeba zmienić plik na TXT i nie wszystkie pliki rozszyfrujesz, podstawa to jest alfabet kodu maszynowego ale to jest bardzo pracochłonne i potrzeba na to kilka ładnych miesięcy aby przetłumaczyć to co chcemy.

(18-01-2014, 16:22)wesol napisał(a): i po co to tlumaczenie jak i tak jest ono do luftu. Uparli sie teog głupkowatego tlumaczneia i tych polskich vagów. Uzywa sie tylko sprawdzonych wersji programów. Druga sprawa jest to ze klony vcds po aktualizacji sza juz do luftu i niewielu moze odratowac taki fejsik.

i tu jesteś w błędzie kolego, tam gdzie kupiłem tego fejsa oferują aktualizacje, mój znajomy też ma od nich, kupował wersje 11.11.6 i zaktualizowali mu ostatnio do wersji 12.12


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Rihard - 18-01-2014

To nie zmienia faktu, że tani nie był. Wink U nas o prawie połowę taniej można kupić wersje PL, a u "producentów klonów" z dalekiego wschodu jeszcze taniej z tym, że EN. Wink


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - wesol - 19-01-2014

aktualizacja to mam na mysli ta ktora sama sie pobiiera ze stronki adaco albo rostecha a tu raczje uwalenie klona murowane. TO co ktos sobie tams am zmodzi program i bedzie zapodawl to raczje ciezko powiedziec ze to aktualizacja. Aktualizacja to tak jak w TV czy innych elektornicznych elementach ze sam pyta bo sam sobie wykryl ze cos wyszlo nowego. Skoro pojawiala sie najnowsza wersja 12.12 juz prawie rok temu to niektorzy nie czekaja az cos wyjdzie u piratów tylko odrazu papodają no i mamy wtedy klops.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - dmusek - 19-01-2014

Do SGA wystarczy niebieski chińczyk kkl za 15 zł i pirat Vag 3.11 zassany z neta. Vcds nowy do czego? Będzie ktoś adaptować w Sga czujniki deszczu czy zmierzchu. Vcds jest tylko bardziej rozbudowany w opcje.Po kija pchać się w koszty. Tym bardziej wersji PL, gdzie tłumaczenia są w stylu "Szklana pułapka", tytuł oryginalny "Die Hard".No chyba że ktoś ma mkII, to zwracam honor.


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - Rihard - 19-01-2014

Nowy VCDS do nowszych aut. Wink Jak diagnostyka idzie po K to w pełni jest wystarczający KKL za kila dych, a do autek gdzie diagnostyka po Can to VCDS. Co do tłumaczeń to chyba patrzysz przez pryzmat polskiego VAGa 4.9 czy jakiegoś innego wynalazku bo typowe VCDSy od ADAKO są przetłumaczone na dobrym poziomie. Z resztą jak będziesz miał kiedyś styczność z długim kodowaniem i VCDS PL to się przekonasz Wink


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - darkb - 24-01-2014

witam serdecznie koledzy. Piszę z pytaniem jestem nowym posiadaczem vw sharana II z 2011 roku . Auto kupiłem uszkodzone , lekko uderzony przodem. Auto zrobione i już jeździ lecz świeci się mnóstwo kontrolek. Np airbag , check silnika. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś interfejsu który usunie błąd poduszek a przy okazji odczyta i wykasuje błędy silnika. Co koledzy byście polecili za interfejs do tego autka , czy VCDS spełniłby rolę kasowania crash daty i diagnozy z odczytami błędów czy coś innego byście polecili. Nie mogę nigdzie na naszym forum doczytać po jakiej magistrali komunikuje się sharan II . Dzięki za pomoc


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - sharan2004 - 25-01-2014

(24-01-2014, 22:44)darkb napisał(a): Nie mogę nigdzie na naszym forum doczytać po jakiej magistrali komunikuje się sharan II . Dzięki za pomoc

Sharan 7N > 2011 łączy się po szynie CAN musisz mieć VCDS z kablem Hex Can, jak poszukasz dobrze w necie to znajdziesz info jak usunąć Crash datę za pomocą VCDSu


RE: Jakiego VAG-a polecacie do diagnozy? - wesol - 25-01-2014

normaqlnie skasuje vcds'em blad crash daty oraz bledy poduszek i juz po sprawie.