Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Klimatyzacja (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Wątek: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. (/showthread.php?tid=719)

Strony: 1 2 3


Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - Vw01 - 22-07-2011 20:44

Mam problem od jakiegoś czasu po załączeniu klimatyzacji nie załącza mi się pompa. Co to może być ?

Pozdrawiam


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - krissdom - 22-07-2011 22:20

Pierwsze co to musisz sprawdzić ciśnienie czynnika chłodniczego w obiegu klimy.
Jeśli będzie brakowało lub nie będzie w ogóle to należy uzupełnić.
Gdy po uzupełnieniu klima nie ruszy to będziemy myśleć dalej.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - wesol - 22-07-2011 23:38

pierwsze co kolego to sie sprawdza kabloteke bo to we wlasnym zakresie nic nie kosztuje. Druga sprawa jest fakt taki iz mozna odpowiednie czujniki zmostkowac i co by nie bylo powinien kompresor ruszyc. Trzecia sprawa to to z ena szybkiego to zawsze mozesz deczko nacisnac na zaworek od napelniania klimy srubokretem i jak poleci gas to duze prawdopodobienstwo ze czynnik jest. czwaera sprawa to sie sprawdza takze cewke kompresora i czy dochodzi napiecie na kabloteke wlasnie pod nia podpinaną- tez nic nie kosztuje. Zanim zaczniesz słuchac ludzi co sie na tym nie znają to zacznij od tego co ja radze bo codziennie przy tym siedze. Jeszcze mozna stuknac w cewke na zalaczonej klimie i odpalonym silniku bo dosc czesto bywa tak ze sie przywiesza. Mozna zmierzyc odlegosc na sprzegielku szczelinomierzem.

Nabić to mozna kogos w butelke.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - krissdom - 23-07-2011 07:11

Widzę wesol, że jako jedyny zajmujesz się tymi sprawami.
Forum jest od pomagania a nie od cwaniakowania i obrażania innych.
Nie wprowadziłem Vw01 więc mnie nie poniżaj.
Ty się tym zajmujesz na co dzień a Vw01 zapewne pierwszy raz.
Sprawdzenie ciśnienia nie kosztuje wiele a za pewne zaoszczędzi mu zbędnego szukania po omacku.

Kolego Vw01 napisz czy startuje Ci wentylator na chłodnicy jak załączasz klime.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - wesol - 23-07-2011 07:32

cisnienia sie nie sprawdza bo to nie oznacza ilosci czynnika. Przy temp otoczenia + 10 stopni bedzie 12barów a przy +27 stopni bedziesz mial 20 barów albo i wiecej przy tej samej ilosci czynnika w ukladzie.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - Vw01 - 23-07-2011 16:28

Po przekręceniu zapłonu miga cały wyświetlacz klimatronic. Wentylator też się nie załącza, czy jest jakiś przekaźnik od klimatyzacji ?
Sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie są dobre.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - maciek-basia - 23-07-2011 20:11

do wesoła ,ja miałem gaz u siebie zdjełem koreczek wciskałem walił jak wsciekły a pomimo tego panel migał i klima nie działała w grodzi znalazłem rurke która leci od osuszacza tamtendy spiepszyła reszta ,poszła do lutowania i do nabicia teraz jest ok


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - Vw01 - 24-07-2011 14:35

Dzięki za pomoc ; ) dla każdego plusik


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - wesol - 24-07-2011 15:32

ilosc gazu nie ma az tak duzego wplywu na to czy sie kompresor klimy wlaczy czy nie. Jesli masz miec powedzmy 900 gram to i na 600g bedzie chodzic klima- moze mniej wydajnie ale bedzie. Tak samo jak bedzie wiecej to moze chodzic poprawnie w chlodne dni a np w upalne bedzie sie zalaczac na 5-10 sekun i rozlaczac by tak sobie swirowac caly czas. Klima w malych autkach potrafi chodzic nawet na 200g. Wiem to bo to robilem setki razy. Teraz w pracy conajwyzej chodz i tylko sprawdzam, pytam, kontroluje prace mechanikow wiec tez conieco widze.


RE: Vw Sharan 01 1,9 TDI Nie załącza mi się pompa klimy. - krissdom - 25-07-2011 13:59

Masz racje wesol z ciśnieniami. Lecz gdy tego czynnika już jest zbyt mało to czujnik nie załączy klimy. Ja naprawiam klimy od strony elektrycznej i współpracuje z zakładem który je nabija. Najpierw potwierdzają mi czy jest czynnik, ewentualnie dobijają i potem jeśli klima nadal nie chodzi to szukamy przyczyny.
Jeśli koledze Vw01 miga wyświetlacz to można zczytać to VAGiem. Najszybsza diagnoza. przy wycieku czynnika wyświetlacz też miga.
W MK1 przekaźnik klimy miał nr 168 na pozycji 12 za centralną skrzynką elektryczną pod kierownicą.