Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Błąd 1276 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Diagnostyka VAG (/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Dział: Kody błędów (/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Błąd 1276 (/showthread.php?tid=705)

Strony: 1 2


Błąd 1276 - Motorek4612 - 14-07-2011 12:56

Witam, mam problem z moim ABS-em.Otóż ostatnio co jakiś czas zapala się kontrolka ABS w czasie jazdy.Po sprawdzeniu na kompie wyskakuje ten sam błąd :
1276 pompa hydrauliczna ABS v64 sygnał poza wartościami granicznymi bląd sporadyczny.
Powiedzcie mi gdzie szukać przyczyny i co się dzieje z tym moim ABS???


RE: Błąd 1276 - daneczek76 - 14-07-2011 13:13

przeczyść wtyczka która idzie do pompy sterownika ABS wyciąg wyczyść jakimś płynem do styków i włóż ponownie, sprawdź tez bezpiecznik.
Po tym zabiegu skasuj błąd i obserwuj czy powróci.
Kiedyś podobny problem miałem w innym autku , po wyczyszczeniu styków wszystko wróciło do normy.


RE: Błąd 1276 - Motorek4612 - 14-07-2011 16:49

witam ponownie,zrobiłem tak jak kolega radzi,niestety kontrolka się zapala po przekroczeniu ok 25 km/h poszedłem nawet dalej, silnik pompy sprawdziłem na krótko,ale rozbierania było trochę i sam silnik po podłączeniu na krótko działa, z poziomu komputera i vaga nie moge jej załączyć, , chyba sterownik umarł. bu, teraz mam pytanie, czy mogę wymienić sam sterownik, kupiłbym używaną pompę ze sprawnym sterownikiem, i po prostu przełożył,nie widzi misie wymiana całej pompy i zabawa w odpowietrzanie, czy taki zabieg może się udać czy tez muszę adaptować nowy sterownik?


RE: Błąd 1276 - wurba - 14-07-2011 20:21

Poszukaj czegoś na ten temat po kątem audi A6, wiem że tam ten temat jest dość popularny, są nawet filmy na youtube z operacji wymiany sterownika.


RE: Błąd 1276 - Motorek4612 - 15-07-2011 17:55

witam, wczoraj wieczorem zastosowałem terapie WD-40 i ciężki śrubokręt którym opukałem obstukałem ten sterownik ile i gdzie się dało. dzisiaj śmiga jak złoto,ABS się nie pali, i działa, ciekawe ile wy3ma:)pozdro


RE: Błąd 1276 - daneczek76 - 16-07-2011 13:13

czyli jednak terapia wstrząsowo-czyszcząca pomogła.
Ja jak czyściłem to prawie pół puszki spreju do styków w golfie kolegi wylałem.


RE: Błąd 1276 - wesol - 16-07-2011 13:46

mozna wymienic sam modul sterujacy tylko0 warunek taki ze musi byc w takiej samej konfiguracji jak ten co nam sie zepsuł. Czyli jesli mamy ESP to ten nowy tez musi to miec. Ostatnio w pracy przelozylismy wlasnie w fiescie nowej sam modul i byloi po sprawie.


RE: Błąd 1276 - Motorek4612 - 16-07-2011 20:36

Witajcie, moja radość trwała krótko,raptem dwa dni,wczoraj było ok, dzisiaj cały dzień też, postawiłem auto pod domem i po 2 godzinach wsiadam ruszam i kontrolka znowu się świeci :(Ponownie zdjąłem wtyczkę, ponownie WD-40 i stukanie,ale to tylko chyba doraźnie działa.Właśnie przeczytałem wasze odpowiedzi i jeśli można wymienić sam sterownik to świetnie,wiem że są dwa rodzaje do ABS o numerze 7MO 907 379,oraz do ABS/EDS o numerze 7MO 907 379 A.
Ja mam tylko ABS wiec szukam tego pierwszego numeru na allegro ceny przystępne bo już od 60 zł, pytanie tylko czy ktoś z was już to robił w sharanie i jak zabieg się powiódł, może jakieś wskazówki macie?? Albo sterownik do sprzedania sprawny:)Pozdro motorek4612


RE: Błąd 1276 - wesol - 17-07-2011 08:34

nie wiem co tam robione miales w aucie ale jako mechanik powiem tylko tyle ze zawsze sprawdza sie w pierw cala instalacje elektryczna a w przypadku absu to nie jest jakies mega trudne itrwa to gora pol godziny. Sprawdzasz instalacje, sprawdzasz czujniki abs w kolach i jesli to sprawne to pozostaje jedynie modul na pompie abs ktory tez mozna w zasadzie wyciagnac i ma on tez podlaczenia ktore mozna smialo przeczyscic. Mozesz tez w ciemno wymieniac podzespoly absu czyli czujniki i moduł pompy.


RE: Błąd 1276 - Motorek4612 - 19-07-2011 22:48

Witam ponownie,wymieniłem sterownik pompy ABS.Cała operacja zajęła mi ok 4 godzin.sama wymiana sterownika to ok 10-15 min, ale rozkręcanie plastików pod lewarowanie skrzyni itp itd,zajęło resztę czasu.Kłopoty i błędy skasowane.pozdrawiam.