Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Czy to normalny dzwiek silnika? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Czy to normalny dzwiek silnika? (/Thread-Czy-to-normalny-dzwiek-silnika)

Strony: 1 2


Czy to normalny dzwiek silnika? - ndru - 12-11-2014

Witam
Mam 1.9 TDI AUY z 2004 roku (anglik). Martwi mnie to ze silnik jest dosyc glosny, szczegolnie przy przyspieszaniu miedzy 1000-2000 obrotow, potem jak wlaczy sie turbina jest jakos znosniej. Ten klekot jest nieco dobijajacy.

Stad pytanie - czy to normalne w tych silnikach czy moze cos sie da zrobic zeby to sciszyc nieco? Nie mam dostepu do VAGa, ale jak zjade do Polski to mam zamiar wziac ja na sciezke zdrowia.

Oto filmiki z jazdy i filmik z postoju.
Bede wdzieczny za komentarze.





RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - moherydz - 12-11-2014

Co prawda słychać jakby coś tam świergotało, ale sam klekot wydaje się być normalny.
U mnie bardzo hałasował gdy miałem zużyty napinacz, posłuchaj:



RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - ndru - 13-11-2014

(12-11-2014, 23:53)moherydz napisał(a): Co prawda słychać jakby coś tam świergotało, ale sam klekot wydaje się być normalny.
U mnie bardzo hałasował gdy miałem zużyty napinacz, posłuchaj:

Kurde dziwne to - nasluchuje jak dzialaja sharany w podobnym do mojego wieku i malo ktory tak klekocze.
Zastanawialem sie czy to nie wina kata wtrysku i szklanek.



RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - Scrappy - 13-11-2014

Ale Ty masz PD to kąta wtrysku tam nie ustawisz.


RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - ndru - 13-11-2014

(13-11-2014, 09:20)Scrappy napisał(a): Ale Ty masz PD to kąta wtrysku tam nie ustawisz.

A to co on automatycznie jest ustawiany?

A ogolnie jest cos co mozna zrobic zeby nieco wyciszyc tego diesla?




RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - Bogos - 13-11-2014

(13-11-2014, 09:58)ndru napisał(a):
(13-11-2014, 09:20)Scrappy napisał(a): Ale Ty masz PD to kąta wtrysku tam nie ustawisz.

A to co on automatycznie jest ustawiany?

A ogolnie jest cos co mozna zrobic zeby nieco wyciszyc tego diesla?

1..Nie mam mozliwosci odsluchania audio z tego filmu ale; jesli masz podejrzenia ze to cos halasuje na pasku wieloklinowym to psiknij troszke wd40 na pasek i sluchaj czy ucichnie! jesli tak to masz sprzegielko na altku do wymiany albo juz sam napinacz siada. Sciag pasek wieloklinowy z altka i ta szjbka ma ciagnac w jedna strone jak szrpniesz w lewo to ma byc free.
2.. kat poczatku wtrysku nie jest automatyczny ,ale on wydaje mi sie ze nie jest przyczyna jakiegos nadmiernego halasu,jesli by tak bylo poczul bys to przy paleniu i zuzycia diesla. Sprawdzic mozesz na vag. ster-silnika --grupa 4 blok 4 ma byc 0. pozdro.
Wroce do domu to poslucham i moze podpowiem cos wiecej. pozdro


RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - Scrappy - 13-11-2014

(13-11-2014, 09:58)ndru napisał(a):
(13-11-2014, 09:20)Scrappy napisał(a): Ale Ty masz PD to kąta wtrysku tam nie ustawisz.

A to co on automatycznie jest ustawiany?

Kąt wtrysku ustawiasz przesuwając pompę, a pompy nie masz bo masz pompowtryski. Co mi przychodzi do głowy to może pokobinować z ustawieniem synchronizacji wałka? Ale czekajmy na bardziej doświadczonych Big Grin


RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - ndru - 13-11-2014

No coz jesli to normalny dzwiek to chyba trzeba bedzie zmienic autko, bo juz mnie tak denerwuje na dlugich trasach ze to bajka - co prawda to glownie przez brak 6 biegu.


RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - marcyb3 - 14-11-2014

(13-11-2014, 23:44)ndru napisał(a): co prawda to glownie przez brak 6 biegu.

rozwalona 6-ka czy całkiem brak, bo nie przypominam sobie żeby wychodziły silniki AUY z 5 biegową skrzynią


RE: Czy to normalny dzwiek silnika? - ndru - 14-11-2014

5biegowe Auto.