Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Tempomat nie działa - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Tempomat nie działa (/showthread.php?tid=6762)



Tempomat nie działa - mattib4 - 06-11-2014 14:17

Ostatnio zakupiłem manetkę z tempomatem do mojego Sharana. Mam parę problemów ponieważ tempomat nie działa. Wszystko zrobiłem jak należy. Zainstalowałem tempomat i aktywowałem go. Przy sprawdzeniu go w vagu wystąpiły jednak problemy. Manetka jest sprawna. W vagu wszystkie przyciski manetki działają. Pedał hamulca również. Niestety pedał sprzęgła już nie. Pierwsze okienko gdzie wyświetlana jest prędkość również. Sprawdziłem czujnik sprzęgła omomierzem i działa. Kostka również sprawdzona woltomierzem. Nie mam pomysłu. Co do prędkości to obstawiam popękane ścieżki w zegarach. Ktoś ma jakiś pomysł?


RE: Tempomat nie działa - mattib4 - 08-11-2014 19:35

Temat chyba został rozwiązany. Po zmostkowaniu pinow 7 i 27 w czerwonej kostce licznika i pozbyciu się w ten sposób błędów 00625 w silniku i 01086 w klimatroniku tempomat zaczął śmigać. Pedał sprzęgła nie robił ztym problemu. Jednak mnie to nie wystarczało. Znalazłem przyczynę nie działającego czujnika pedału sprzęgła. Okazało się, ze ecu jest zakodowane na skrzynie automatyczna. Po przekodowaniu na manual wszystko działa. Temat do zamknięcia.


RE: Tempomat nie działa - Scrappy - 08-11-2014 20:17

Może dlatego, że słabo palił na ciepłym.


RE: Tempomat nie działa - rafal4610 - 03-05-2015 18:54

żeby nie zakładać nowego tematu. Otóż od pewnego czasu nie działa mi tempomat. Wcześniej raz działał, raz nie, a teraz w ogóle nie działa. Co może być przyczyną ? Samochód to Alhambra '98.


RE: Tempomat nie działa - andrew7800 - 03-05-2015 23:10

Sprawdź czujniki na pedałach czy są sprawne. Najczęściej pada ten na sprzęgle.


RE: Tempomat nie działa - rafal4610 - 04-05-2015 12:05

o widzisz, dzięki za info. W wolnej chwili sobie zerkne, ale masz może jakieś foto, żeby mnie bardziej naprowadzić który to czujnik ?