Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens (/Thread-Prawa-strona-przesta%C5%82a-gra%C4%87-po-wymontowaniu-centralki-Siemens)



Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - plsmart0 - 20-06-2011

Witam, odkryłem w moim aucie centralkę do zestawu głośnomówiącego jeszcze z Niemiec i usunąłem ją. Zaraz po tym przestała grać cała prawa strona. Z przewodami jest tam istny galimatias i prosiłbym o pomoc w opisie kolorków kabli. Radio sony na cd z mp3 i kostki iso. w sumie jakbym miał rozpiskę samych kostek, to bym połączył kable z kostki z oryginalnymi po kolorze i po krzyku.


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - daneczek76 - 20-06-2011

najlepiej wziąć jakąś małą baterie lub mierniki i przedzwonić naj mniej problemu , a prawa strona to zrozumiałe że przestała grać bo zestaw jak napisałeś właśnie do tej strony jest podłączony.
bo jeśli chodzi o kolory standardowo na głośnik są dwa tego samego koloru tylko jeden przewód ma czarny pasek (-).
oto foto zapożyczone z neta górna część są kolorki.
analogicznie do fotki
prawy tył - fiolet i fiolet z czarnym paskiem
prawy przód - szary i szary z czarnym paskiem
lewy przód - biały i biały z czarnym paskiem
lewy tył - zielony i zielony z czarnym paskiem

Oczywiście ciebie interesuje kolor szary i jego trzeba szukać


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - plsmart0 - 21-06-2011

Kolory jak piszesz były przy kostce i metodą prób i błędów sam to zrobiłem. Ale mam kilka przewodów oryginalnych które są nie podłączone i wszystko działa niby. Tak w ogóle, to idą dwie wiązki i są łączone z dwiema kostkami. Do kostki z zasilaniem mam nie podłączony niebieski przewód - kolor przy iso i dwa przewody z wtyczką Rca.


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - daneczek76 - 21-06-2011

przewód niebieski który wychodzi z iso zasilającego od strony radia to tz. + sterujący pojawia się na nim + po włączeniu radia przydatny np. aby włączył sie wzmacniacz jak włączasz radio czy wysunęła antena. Może też być podłączony do wzmacniacza antenowego.


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - moherydz - 21-06-2011

Wydaje mi się że nie było w sharikach sprzętu podłączanego przez Rca więc to pewnie jakaś samoróbka do wzmacniacza lub subwoofera.


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - daneczek76 - 21-06-2011

dokładnie moherydz RCA było pewnie pod Wzmacniacz a niebieski był + sterującym do załączenia Wzmacniacza.


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - plsmart0 - 21-06-2011

To w takim razie nie będę przy tym już więcej grzebał. Smile Dzięki Panowie za pomoc Smile


RE: Prawa strona przestała grać po wymontowaniu centralki Siemens - daneczek76 - 22-06-2011

ewentualnie jeśli niebieski przewód wychodzi z kostki od strony radia zaizoluj go i tyle.