Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakie spalanie przy instalacji? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Instalacja gazowa LPG (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Jakie spalanie przy instalacji? (/showthread.php?tid=6122)

Strony: 1 2


Jakie spalanie przy instalacji? - mirazz - 20-07-2014 08:23

Mam VW SHARAN 2,8 VR6 z instalacja gazową sekwencyjną. Moje pytanie jest pewnie bardzo popularne, ponieważ chodzi mi- ile powinno palić takie auto z instalacją? Słyszałem różne opinie od poniżej 10L do 20L na 100km. Mój pali średnio 15-17l/100km i nie wiem czy jest to normalne spalanie bo chciałem oddać go do regulacji instalacji ale nie wiem czy to coś da. Staram się jeździć spokojnie bez jakiegoś kręcenia


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - wesol - 20-07-2014 09:47

mnie tak zastanawia co mozna regulowac w tych instalachacj. Co ci gazownicy tam wyrabiaja w tych sinikach. Mieszanka zawsze ma byc stechiometryczna. Nie wolno ani przelewac ani niedolewac bo skutkiem tego poza mneijsza moca beda tez problemy z motorownia. Regulator spalania jest pod prawa nogą. Na powietrzu samym nie da sie jedzic.


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - Peszek - 20-07-2014 23:38

Jest wątek ....
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=922


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - mirazz - 21-07-2014 20:25

Dzięki za podesłanie wątku o spalaniu. Jeden gość tam pisał że miał walnięty reduktor i autko paliło mu jak smok. Jakie są objawy jak jest reduktor walnięty. Z tego co goście pisali to rozbieżności w spalaniu są ogromne.


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - skimir - 21-07-2014 23:18

15-17l/100km to chyba norma. Mój też tak pali a regulacja mieszanki jest prawidłowa.

Poniżej 10l/100km?? Taaa, mam paska 1.8 90KM to pali 9l/100km. Teraz dorzuć 50% bo masz 50% więcej cylindrów :-) plus 50% bo sharan waży 2 tony a pasek 1.4 tony no i już masz wynik tak na oko :-)
Inna sprawa, że te silniki do oszczędnych nie należą...


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - Marcins1 - 23-07-2014 22:40

Witam.
Tak trochę zbaczając od tego silnika i marki to jestem w posiadaniu Mitsubishi Pajero z silnikiem V6 3500cm3, który to przy spokojnej jeździe jest w stanie zadowolić się 13 litrami gazu, przy normalnej jeździe mieszanej 15 litrów.
Jeżeli w dużym silniku reduktor będzie dobrany "na styk" nie uzyska się rozsądnego spalania.


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - Sigma_74 - 24-07-2014 09:12

moja Adelajda paliła - 11- 13 w trasie do 110 km/h - po co szybciej
w miescie 15-18 w zaleznosci od korka
a byl to aftomat Wink

teraz mam Sharika, tez VR6 sale jeszcze bez gazu w manualu 4x4 to nie wiem jeszcze.


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - mirazz - 07-08-2014 22:56

Pytam o regulacje instalacji, gdyż auto stało przez dwa lata nie jeżdżone i czy przez to instalacja się gdzieś nie rozregulowała?


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - smok_wawelski - 08-08-2014 00:39

Szukaj Kolego szukaj - szukarka nie gryzie - w wątku o spalaniu ADY tez pisaliśmy i porównywaliśmy z VR6 .

Bliżej 15l wg mnie powinno być - zależy od wielu czynników, 2 but, 4-ro but, aftomat, but kierowcy, teren załadowanie - nie sposób określać ogólnie i jednoznacznie.

Sama w sobie w zasadzie nie powinna się rozregulować, czy w ogóle auto nie było palone przez te 2 lata ? Tak czy inaczej nie zaszkodziłaby kontrola instalacji lpg po takim okresie choćby ze wzgl. na najzwyklejsze starzenie gumy przewodów

a smok to pali ok. paczki dziennie - nie napisze jakich bo jest zakaz reklamy Smile


RE: Jakie spalanie przy instalacji? - ocet - 11-08-2014 16:52

Ala z automatem. Jazda spokojna tak do 100km/h, mieszana, miasto trochę trasy to pali 16/100. W tym roku wracając z nad morza przez wiochy prędkość 60-80 spaliła 10/100.