Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja (/showthread.php?tid=6114)



EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - sharanwawa - 18-07-2014 14:53

Witam.Czy czyścił ktoś u siebie może kiedyś EGR i robił po czyszczeniu adaptację?Jak tak to proszę o kilka zdań na ten temat.
Czy czyszczenie daje coś ?
Czy przy czyszczeniu EGR czyścić i zawór Kombi(obiegu wtórnego powietrza)?
Potrzebuje to zrobić bo wywala bład mieszanka za uboga i brakuje mocy.


RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - kwiatekb - 26-02-2015 13:02

Dołączam się do wątku i mam podobny problem. Vag pokazuje uszkodzony EGR. Wymieniłem już trzy i dalej świeci. Jeden (nowy) zawór wystarcza na przejechanie ok. 5-6 tys. Mam silnik 1,8 turbo 20 V, benzyna bez gazu, na liczniku ok. 280 tys.
Mam pytanko czy założenie nowego zaworu i zaślepienie jego rozwiąże problem i jak to będzie oddziaływać na reszkę - turbina. Może ktoś już rozbierał i wie jak to można wyczyścić oraz schemat elementów pomiarowych.


RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - zomol - 26-02-2015 13:59

A u mnie VAG pokazywał EGR a okazało się, że nic mu nie było. Winny był przepływomierz Tongue Teraz auto śmiga aż miło a wcześniej przez pół roku walczyłem z EGR Huh


RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - jaro211 - 26-02-2015 14:52

przy egr sprawdzić wiązkę lubią się przełamać kabelki


RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - grzesiek29101988 - 03-02-2019 23:31

Witam mam podobnie wczoraj wymieniłem egr na Nowy plus czyszczenie przepustnicy i czujnika tego z kolektora dzisiaj spakowałem błąd i po jakimś czasie znowu pokazuje błąd.Jutro jadę do znajomego który ma trochę bardziej rozwinięty komputer do diagnostyki i zobaczymy co pokaże.Natomiast mam.problem z olejem A raczej jego szybkim ubytkiem....czy po wymianie egr może się zwiększyć na chwilę pobór oleju czy czy szukać wycieków??


RE: EGR 1.8T Czyszczenie i adaptacja - tolus24 - 04-02-2019 16:55

Witam.

EGR sam z siebie oleju nie będzie brał więc musisz szukać gdzie indziej, a co do problemów z nim, to jeśli kupiłeś nowy z allegro firmy SKV, to możesz być pewien, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto, tu opisywałem co i jak diagnozować:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=11344&highlight=egr

Pozdrawiam