Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Turbina - odcina, notlauf - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Turbina - odcina, notlauf (/Thread-Turbina-odcina-notlauf)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 09-12-2018

I to jeszcze jaki któraś, chyba chiński z gumolitu.
Wolał bym jednak dopasować inne turbo. Zrobić to na jakimś sensownym kolektorze i przede wszystkim dzielone. Dobre turbo na większym wirniku to przy pozadne u częściach nie może kosztować mniej jak tysiąc a i nieraz już widziałem że ktoś zapłacił 1600 zł.

Co do afn i tej turbiny to polecam wpierw kuknac jak tam wygląda kolektor wydechowy i jak tam z miejscem jest. Od siebie dodam że turbo np z auy ajm asz arl to porażka. Mam tu na mysli fakt tego że jest zintegrowane z kolektorem. To jest najgłupsze co mogli wymyśleć.


RE: Turbina - odcina, notlauf - zager123412 - 09-12-2018

Miejsca jest dość dużo więc myślę że ta od awx by spokojnie się zmieściła,co do kolektora to nie jest zintegrowany z turbiną.Z tego co pamiętam bo kiedyś to wyjmowałem żeby przeczyścić turbinę to wygląda on tak.A możecie polecić jakiś zakład który regeneruje turbiny,robi to profesjonalnie i nie na chińskich częściach?



RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 09-12-2018

No chyba jednak nie tak. Mało uważnie patrzyłeś jak tam grzebałes.


RE: Turbina - odcina, notlauf - zager123412 - 09-12-2018

Nie wytrzymałem i szybko poszedłem sprawdzić,masz rację to jest ten kolektor
P.S. jak tak patrzę na zdjęcia to przyłącz do kolektora wydechowego wydaje się być takie samo, wyjście do wydechu też.Jedyne co to wyjście do ic jest na pewno inne wejście od filtra to nie wiem jak ze średnicą a i pozostaje kwestia przewodów olejowych.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 09-12-2018

Ja bym na tym seryjnym kolektorze nawet ori turbiny nie sadzał. Czemu ano wyciągnięcie i włożenie turbo wymaga akrobatyki niezłej już jak te śruby zapieczone są i po co sobie utrudniać. Bierzesz kolektor od 1.9 vp ale z golfa 3 lub 4 i nawet jak trzeba tam coś uciąć i dospawac to co to za problem. Ja u siebie w auy w sumie mając jakiś stary kolektor, kawałki rurek, płaskownika itp posadziłem turbo gtb. I teraz ściągnięcie umnie turbiny to nie przesadzam nic ale to jakieś 15 minut. Pokaż mi jak demontuje aż turbo u siebie. A tak w serii auy już są problemy by wyciągnąć turbo bo rurka podająca olej przeszkadza oraz te 8 śrub od kolektora z podkładkami odkręcić i potem przykręcić to jakaś droga przez mękę. A ja ściągam turbo w 15 minut i potem jeśli mam potrzebę to kolektor w jakieś 5 minut mam na stole.

Muszle w awx z tą szybko złączka to zawsze można uciąć i masz coś jak w afn. Tylko czy turbo awx podejdzie idealnie to nie wiem bo nie sprawdzałem ale są pewne różnice w turbinach podluzniaka do poprzeczniaka. Ja bym uważał z tym.


RE: Turbina - odcina, notlauf - zager123412 - 10-12-2018

Jak kiedyś wyjmowałem to bez zdjęcia podszybia ,odkręcenia kolektora dolotowego i tej tury od turbo co do ic leci (oczywiście nie całej ona tam się gdzieś łączy) się nie obyło. Później to już tylko odkręcić przewody oleju ,kolektor wydechowy i ładnie wychodzi do góry. Teraz mam już wprawę więc w godzinę bym się wyrobił.
Ale pomijając już ten kolektor to co polecicie jakiś zakład lub kogoś co się sumiennie zajmuje turbinami?\
No tak czyli decydując się na kupno musiał bym się dokładnie dopytać czy podejdzie.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesz82 - 10-12-2018

Rozumiem wesol do czego zmierzasz.
Sam osobiscie jeszcze nie tykalem turba w sharaku ale tez rozne opinie slyszalem ze to wychodzi ciezko a inni znow mowia ze bez problemow (ale ludzia nie do konca mozna ufac)
Koledze chodzilo pewnie o turbo ze 130 sga???
Co do turbo innego i dopasowania to np gtb moze i dostaniesz za 1 tys ale musisz ogarnac sterowanie geo a i zrobic flansze do seryjnego kolektora bo spawanie go mija sie z celem w sensie zespolenie go na stale.
Mamy jeszcze brd niby fajne dmucha 1.60 ale jak trafisz na zla geo to bedzie wstawalo miesac a i nawet dluzej.
Jaki kolektor polecisz do aey na zmiane tego seryjnego???
Gdzies chyba zalega mi z afn z zwiekszonymi kanalami moze jego by dopasowal???

Mozna podzwonic po majstrach i popytac co radza dac zamiast tego zespolonego bo podejrzewam ze ktos juz pewnie to robil.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 10-12-2018

Kolektor co podawałem od agr ahf, alh itp. Kosztuje 20-30 zł. Kanałów nie trzeba powiększać bo tu to nic nie da. Turbo to można i to brd czy nawet asz odciąć i dospawac flansze. Ja tam w dwa wieczory w piwnicy zrobiłem drugie turbo dzielone też na GTB. Leży póki co i jeść nie woła. Gtb2056 pierwszym razem kupiłem za 650 zł a drugie już za 300 ale to okazja była.
Ja bym pakował będzie ale pod warunkiem że dorwę za jakieś sensowne pieniądze. No ewentualnie troszkę słabsze ale mimo wszystko te 1.45 czy 1.50 bara mogące dmuchnąć. Np od passata b6 140 km. Te już kupisz za 550-650 zł. Od BMP powiedzmy. Do afn to nic więcej nie potrzeba. Tylko tam chyba wyjscia trzeba będzie troszkę pomodzic.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesz82 - 10-12-2018

Spoko jak sam ogarniasz sprawe ustawienia geo.
Chodz filmikow jest troche i mysle ze nie stanowilo by to problemu jakiegos strasznego.
Tak jak piszesz spokojnie 1.55 styknie jak nikt nie mysli wiecej.tymbardziej do afn gdzie paliwa i tak więcej nie da sie z 10..
Tak czy siak podzwonilbym po turbiarzach i popytal o ten kolektor by go montowac oddzielnie.



RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 11-12-2018

[Obrazek: min_50410de99726800e3817beedc36.jpg]
[Obrazek: min_0cb4f9234a430afe1c8d8a036d5da6d.jpg]
[Obrazek: min_57263ad9ad0f380b8bf3c62ad901d9.jpg]

Tam nie ma wielkiej filozofi. Mała plastyka i tyle. Tu dociac tam przyspawać. Geo też robisz tak by klapy były lekko otwarte i dospawujesz śrubkę do regulacji tego. Dzwignie skracasz i tyle. Regulacje robisz jakaś tam wstępna długości sztangi a potem już logując auto nawet przed chiptuningiem to spokojnie zrobisz i możesz na tak dużej turbinie jeździć. Ja tam sobie chwalę takie duże turbo. Same plusy.