Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Turbina - odcina, notlauf - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Turbina - odcina, notlauf (/Thread-Turbina-odcina-notlauf)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Turbina - odcina, notlauf - PabloLG - 23-12-2016

Tak jak wyżej pesymistycznie mówię co gdyby. Najpierw mechanik sprawdzi vacu


RE: Turbina - odcina, notlauf - lseek - 25-12-2016

Najpierw sprawdź to vacum i przewody podciśnienia.


RE: Turbina - odcina, notlauf - PabloLG - 31-12-2016

Vacum LUK luźny króciec. Zaklepalem i jutro będzie test. Oby było dobrze!!!
A od wacum łuk od tego krucca do tego zaworka co później idzie do serwa gdzie taki wężyk sztywny dostanę.


RE: Turbina - odcina, notlauf - PabloLG - 01-01-2017

Sory za spam. I dziś jazda próbna i czuć było różnice. Że turbina jakby to powiedzieć równo ciągnie do4tysi poprzednio np do 3 wporzatku a pozniej już tak delikatnie dociagal.


RE: Turbina - odcina, notlauf - bartekk - 14-01-2017

Cześć. To mój pierwszy post tutaj, więc podciągnę się pod ten temat. Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problemem. Za każdym razem, żeby uzyskać jakąkolwiek moc muszę przekrecić silnik do dokładnie 3200obr. gdy tego nie zrobię, silnik nie ma mocy w ogole, nie wkręca się na obroty i jest tak jakby zatkany. Po wkręceniu na 3200 czuć, jakby coś się odetkało. W momencie gdy wkręcam go na obroty wydaje mi się że co jakiś czas przygasają światła i słychać cykanie z okolicy bezpieczników. Co śmieszne, w ostatnich dniach przy mrozach w okolicach -20 problem zniknął, auto rwało aż głupie. Z rzeczy które były robione i ponoć miały pomóc to parokrotne czyszczenie przepływki, zaślepiony EGR, wymiana czujnika kolektora, turbina wymieniana jakieś półtora roku temu. Zastanawiam się, czy ktoś kiedyś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł co jeszcze można w tym kierunku sprawdzić. Po ostatnim podpięciu auta pod kompa u mechanika został wymieniony właśnie czujnik kolektora, lecz nie rozwiązało to mojego problemu.

Edit: dodam jeszcze, że nawet po "odetkaniu" silnik dalej nie ma mocy i wjazd po jakąkolwiek górkę jest wyzwaniem. Pedał gazu reaguje w sumie do połowy, potem można deptać w podłogę bez żadnego efektu.


RE: Turbina - odcina, notlauf - mamwi - 15-01-2017

Pedał gazu jest na potencjometrze. Podłącz samochód do VAG -a lub VCDS-a i zobacz, czy zmienia ci się położenie pedału od 0 do 100%.
To "cykanie" jest słyszalne z pod lewej nogi czy raczej za licznikiem? Dlaczego pytam, miałem kiedyś takie cykanie za licznikiem. Okazało się, że pękł mi wężyk w ECU łączący króciec na obudowie z przetwornikiem na płytce ECU. To cykanie to było działanie zaworu redukującego ciśnienie wewnątrz ECU.
Brak mocy może być spowodowany raczej niesprawną turbiną - może zrobiona na chińczyku i się skończyła. Pasowało by zrobić logi.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 15-01-2017

Ciekawe jaki to czujnik kolektora ktos wymienial w afn. Ja bym wpierw zrobil logi 011 dyn i 010 mozna tez zrobic pozostale ale chyba ze dwa dni temu komus tlumaczylem z przeplywka bo ludzie jakis mit i fatum zrobili z tym elementem. Potem lub nawet wczesniej to ten wezyk nieszczesny w ecm bym wymienil. Jest tu za licznikiem.


RE: Turbina - odcina, notlauf - mamwi - 15-01-2017

Też się zastanawiałem, jaki to czujnik jest w kolektorze, ale przepływka mi do głowy nie przyszła Big Grin


RE: Turbina - odcina, notlauf - bartekk - 15-01-2017

Dziekuję za odpowiedzi. Postaram się jak najszybciej znaleźć w okolicy kogoś z VAGiem i zebrać co potrzeba. Może wspólnymi siłami uda się dojść do czegoś, bo zaczynam wątpić w "wiedzę" mechaników.

W kwestii czujnika w kolektorze, to napisałem dokładnie to co powiedział mi mechanik który ostatni próbował pozbyć się usterki. Jutro do niego wracam, bo nie poradził sobie nawet z porządną naprawą czujnika ABS, więc dopytam dokładnie co zostało wymienione i w jakim celu.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 15-01-2017

Bartek wyciagaj licznik i za nim ECM i wymien tego wezyka tam w srodku ECM'a bo cos wietrze ze tam nikt nie zagladal.