Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Turbina - odcina, notlauf - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Turbina - odcina, notlauf (/Thread-Turbina-odcina-notlauf)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - sharanista - 01-07-2010

mogę dodać co do EGR...posiada przepustnicę która zamyka się podczas gaszenia silnika...ze względu na nagar nie domykała się ... auto podczas gaszenia jakby łapało samozapłon i było tzw. zaklekotanie silnika, jakby było coś nie tak z dwumasą ...teraz ładnie cicho, stabilnie gaśnie

POZDRAWIAM


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - Jabol - 17-08-2010

Miałem coś podobnego w passacie B5 1.9 TDi 115KM silnik ATJ ,na 4i 5 biegu odcinało turbine zaczełem szukać od ;
1.Węzyki podcisnienia
2.Zaworek podcisnienia popularnie zwany N75
3.Czyszczenia turbiny ,zapieczone kierownice
4.Sprawdzenie szczelności IC
Powodem odcinania turbiny była nie szczelny IC ,został on przetarty przez osłone doprowadzającą strumień powietrza z okolic kratki w zderzaku.
Osłona była żle zamontowana i pod wpływem predkosci i naporu powietrza przycierała żeberka chłodniczki IC .


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - stealthman - 01-11-2010

Kolego sharanista to miałeś troszeczkę zabawy ale opisanie tego będzie dla potomnych Smile .Nie chcę się wymądrzać ale w takich przypadkach robię logi dynamiczne wtedy wszystko wychodzi jak na dłoni. Pozdrawiam Big Grin


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - agaikarol - 06-11-2010

(01-11-2010, 16:46)stealthman napisał(a): Kolego sharanista to miałeś troszeczkę zabawy ale opisanie tego będzie dla potomnych Smile .Nie chcę się wymądrzać ale w takich przypadkach robię logi dynamiczne wtedy wszystko wychodzi jak na dłoni. Pozdrawiam Big Grin

Witam

Napisz jak czytasz te logi i na co zwrócić uwagę.

pozdrawiamIdea
proponuję dział dotyczący waga i logi

pozdrawiam


Sharan 110 km - tomson97 - 17-02-2011

Confused Mam problem w sharanie tdi odłaczało mi turbo pojechałem na diagnostyke i stwierdzono że turbina od strony gorocej jest do czyszczenia, oprucz tego błot w komputerze coś z ciśnieniem doładowania stwierdzono że komp do wyciągniecia . Oprucz tego gorzej palił na ciepło . Nastepnego dnia trafiła mi się trasa przy 110 km\h odłoczyło mi turbo , zresetowałem go zapiołem 4 i kita do 160km\h i tak przez 30km po tym jusz mi turba nie odłacze ale zaczoł więcej palić ok 8,4 na kompie i dalej ciężej pali na ciepło
Czy ktoś może mi pomóc !!!!!!!!!!!!! HELLP!!!!!!!!!!!!! [/b]
_________________
SHARAN 1.9 TDI 110km


RE: Sharan 110 km - lucek2825 - 20-02-2011

Z tego co opisujesz to objawy zapiekajacych sie łopatek w turbinie, jak go przegoniłeś to troche sie moze rozruszały, ale na dłuższą metę to turbinka do czyszczenia. A jeśli chodzi o palenie na ciepłym, poczytaj forum jest wiele przyczyn. Moja diagnoza to jak w większości przypadków - troche już wypracowana pompa- rada- korekcja dawki startowej u kogoś kto "chipuje auta", zmiana dawki w mapie. Nie ma innego sposobu.

Kiedyś na jakimś forum wyczytałem że można podnieść troche ciśnienie na pompie poprzez wbicie takiego trzpienia, który jest w pompie na rogu od strony rozrządu i bloku silnika, schowany pod śruba zaślepiającą. Ale tego nigdy nie sprawdzałem.


RE: Sharan 110 km - Jabol - 22-02-2011

Najpierw podłacz sie pod Vag-a a potem można gdybać, przyczyn które przychodza mi do głowy na poczekaniu mam cztery .


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - bartas394 - 28-02-2011

ja Tez wymonowałem EGR...nagaru bylo 4mm... i bylo nadal to samo:/ ale cos Mnie natchneło i zobaczyłem do pompy wtryskowej!! A tam zardzewiały Tłoczek ktory daje dawke paliwa ne sekcje:/
wymienilem pompe i teraz śmiga jak lalaSmile POZDRAWIAM...


RE: odcina TURBO przy 90 km/h - sharanista - 01-03-2011

PSJ... dziś tak jeżdżąc po mieście stwierdziłem, że jestem skazany na jazdę PSJ... no chyba że będę śmigał na trójce, włączając czwórkę i utrzymując prędkość 50-60 km/h obroty dobiegają tylko do 1,5 tys.... także z Sharana żaden mieszczuch trzeba go ganiać po lasach, inaczej problemy z turbo zaczną się utrzymywać przez PSJ


RE: Turbina po regeneracji - dziwne piszczenie - mokrysedes - 10-03-2011

Jeśli sam chcesz wyczyścić turbinę to tutaj masz tutoriala.