Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Turbina - odcina, notlauf - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Turbina - odcina, notlauf (/Thread-Turbina-odcina-notlauf)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Turbina - odcina, notlauf - grażyny - 28-04-2016

Ja mam podobny problem jak kolega ULTRA po przekroczeniu pewnej predkosci zaleznej od danego biegu auto przestaje ciagnać zgaszenie i ponowne uruchomienie nic nie daje .Na początek wymieniłem przepływke i zawór N75 .Po podpieciu vaga4,9 dzisiaj wyskoczyły mi dwa błedy
1 bład -553 -przepływomierz masowy powietrza-G70 ,przerwa lub zwarcie do masy -Bład Sporadyczny .
2 bład - 519-Czujnik cisnienia w przewodzie dolotowym G71, zwarcie do plusa .
Po ponownym przegonieniu auta i po ponownym podpięciu VAGa pozostał już tylko ten drugi bład tj. -519 .
Co moze być przyczyną tego problemu oprócz podejrzenia -turbina do regeneracji .


RE: Turbina - odcina, notlauf - ULTRA - 28-04-2016

grażyny u mnie zgaszenie i ponowne uruchomienie - notlauf znika.
Ostatnio cisnąłem dosyć "ostro" no tak pod 4tyś i w końcu na czwartym biegu (nie wiem przy jakiej prędkości) jazda się skończyła kolejny notlauf - drugi raz odkąd posiadam auto czyli rok czasu, wcześniej tego problemu nie było.
Musze podpiąć kompa, może to N75..? Chcę wywalić suszarkę na stół i przeczyścić VNT - ale jakoś nie mogę się za to zabrać ....

Co do samego demontażu to znalazłem pewien rumuński filmik i najlepiej to wyciągnąć dołem rozpinając prawą półośkę i podporę i jest miejsce, ale ja zamiast tego mam wielkiego kloca w postaci przekładni kątowej (4Motion) i miejsca tam nie ma zbyt wiele.
Wyciągał ktoś turbinę z 4Motion ??



RE: Turbina - odcina, notlauf - mamwi - 09-05-2016

Więc moja turbawka dokonała żywota Angel. W sobotę zauważyłem, że na kostce pojawiła się plamka oliwy, pozaglądałem, cała turbina i egr zalane olejem. Dzisiaj po wyprawie po S12 do miasta wojewódzkiego (przyzwoicie było Tongue) cały tył zasrany olejem i brakuje litra w silniku Sad
Kupiłem go jako dziesięciolatka z Niemiec, z przebiegiem 168 000, teraz mam 300 000. Znając naszych handlowców Big Grin turbo wytrzymało ze 450 000.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 09-05-2016

jesli ganialo na ciaglych przeladowaniach to nie wytrzyma 65 tys a jak dziala poprawnie to po 600 tys nawet nie miewaja luzów na ośce. U kuzyna w alhambrze na licnziku 800 tys km i turbo nawrt nie wyciagane bylo przez pol miliona km. Nigdy nie zaznalo przeladowania to chodzilo sobie i przy takim przebiegu auto poszlo po skreceniu szafy do innego obywatela. przebieg nie ma nic do żywotnosci turbiny. To tylko pitolenie ludzi na necie bo kazdy dzisiaj moze sobie pisac co mu slina na jezyk przyniesie niewazne czy mądrze gada czy nie. A wiadomoz e głupot bedzie wiecej jak tych inteligentnych wypowiedzi. Czemu jak robilem soft do golfa ASZ to Robert mi na odchodne powiedzial tak: monitoruj prace turbiny. hmm w domu siedzialem i myslalem potem bo w drodze powrotnej jakos nie zatrybilem bo inne sprawy po glowie chodzily. A widzialem ze w serii bylo zadane 2330 mBar a po programie 2440 mBary. Niby roznica 0.1 bara a auto inaczej jedzie i juz niestety inne wysilenie turbo.


RE: Turbina - odcina, notlauf - mamwi - 09-05-2016

Pany, BOMBA Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin To nie turbina!!!
Rozebrałem wszystkie graty poboczne i .... turbina w środku sucha, w przewodach do IC standardowy syfek, wirnik nie ma luzu w żadną stronę! Puścił któryś przewód olejowy do turbiny - stawiam na powrotny. Muszę to wszystko wyciągnąć, bo jest tak zasrane, że nic nie widać. Spód samochodu wygląda tak, jakby ktoś go w oleju zanurzył. Big GrinBig GrinBig Grin


RE: Turbina - odcina, notlauf - Bogos - 09-05-2016

(28-04-2016, 22:13)ULTRA napisał(a): Wyciągał ktoś turbinę z 4Motion ??
Właśnie wczoraj wytargałem. 5 godzin roboty



RE: Turbina - odcina, notlauf - ULTRA - 10-05-2016

(09-05-2016, 23:52)Bogos napisał(a):
(28-04-2016, 22:13)ULTRA napisał(a): Wyciągał ktoś turbinę z 4Motion ??
Właśnie wczoraj wytargałem. 5 godzin roboty

Jakieś sugestie, wskazówki, cenne rady.? Shy
Przeszkadza ta przekładnia kątowa ?


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 10-05-2016

Nie powinno być problemów przy 4 mot. Najwięcej zabawy jest ze śrubami kolektora bo temperatura skutecznie je zapieka.


RE: Turbina - odcina, notlauf - Bogos - 10-05-2016

Powiem tak. Problem by byl jak by nam sie jakas sruba urwala,gwint zerwal czy tez nakretka objechala. Natomiast jak ktos to robi pierwszy raz a od razu trafi mu sie 4Motion to mozna dostac palpitacji. Niewątpliwie praca od dołu jest trudniejsza w tym przypadku. Bardzo przydatny jest zestaw kluczy 3/4 i 3/8 oraz klucz widełkowy 17 zeszlfowany do smarowania turbo plus do tego wiadro cierpliwości i 6pak też się przydadzą. Ja wyciągam od góry. Przy okazji dolt,pompa tendemowa,wałek do sprawdzenia.


RE: Turbina - odcina, notlauf - wesol - 10-05-2016

No tak a mogli dać turbo z dzielonym kolektorem. Ta przystawkę tak ciężko ściągnąć?
Grzechotki to chyba miałeś na myśli 1/4 cala i 3/8. To fakt i troszkę różnych przedluzek.