Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
1.8T odpala i gaśnie/nie odpala/gaśnie podczas jazdy itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: 1.8T odpala i gaśnie/nie odpala/gaśnie podczas jazdy itp. (/Thread-1-8T-odpala-i-ga%C5%9Bnie-nie-odpala-ga%C5%9Bnie-podczas-jazdy-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: problem z odpaleniem - adrek88 - 15-07-2015

Mój problem rozwiązany i winny był reduktor LPG puszczał podciśnieniem gaz w kolektor, wszystko poprawione i pali od strzałą no i błąd czujnika się już nie pojawia. Pozdrawiam adrek.


problem z odpaleniem cz.II - misiek19812 - 16-07-2015

witajcie!!!
....po ok tygodniu znowu wystapil problem z odpaleniem.
po podlaczeniu do kompa wyszło:
- P0322- obwód wejściowy prędkości silnika dla rozdzielacza/ zapłonu - G28 brak sygnału -czujnik obrotów wymieniony na nowy jak juz pisałem wcześniej
gdzie szukac dalej przyczyny??

- P0116 -obwód teperatury czynnika chłodzącego silnik- zakres/praca

tu powstają moje pytania który czujnik temperatury odpowiada za powstanie tego błędu? gdzie mam go znaleźć?? byłem w sklepie po czujnik i nie potrafili mi powiedzieć który. znalazłem dwa niebieski i brązowy.
czy ten czujnik temperatury moze być odpowiedzialny za nieprawidłowości w dzialaniu klimy??bo raz daje zimno raz dmucha cieplym??


RE: problem z odpaleniem cz.II - wesol - 16-07-2015

Temat ciągnij dalej w starym temacie. Nowy nie jest potrzebny.


RE: problem z odpaleniem - misiek19812 - 16-07-2015

witajcie!!!
....po ok tygodniu znowu wystapil problem z odpaleniem.
po podlaczeniu do kompa wyszło:
- P0322- obwód wejściowy prędkości silnika dla rozdzielacza/ zapłonu - G28 brak sygnału -czujnik obrotów wymieniony na nowy jak juz pisałem wcześniej
gdzie szukac dalej przyczyny??

- P0116 -obwód teperatury czynnika chłodzącego silnik- zakres/praca

tu powstają moje pytania który czujnik temperatury odpowiada za powstanie tego błędu? gdzie mam go znaleźć?? byłem w sklepie po czujnik i nie potrafili mi powiedzieć który. znalazłem dwa niebieski i brązowy.
czy ten czujnik temperatury moze być odpowiedzialny za nieprawidłowości w dzialaniu klimy??bo raz daje zimno raz dmucha cieplym??


1.8T Problem z odpaleniem - K9Darek - 17-11-2016

Zdarzyło się raz, i cisza przez miesiąc. Zdarzyło się drugi i odpalił za trzecim razem. Potem za piątym, dziesiątym i po 2 dniach i 50-100 próbach i sru! Auto stoi.
Podchodzę do auta, wciskam kluczyk pilota, drzwi otwieram - brak dźwięku pracującej pompy ale nie zwróciłem uwagi czy zawsze czy tylko przed odmową współpracy.
Wsadzam kluczyk, przekręcam na pozycję II, dioda immo w drzwiach gaśnie przepisowo po 3 sekundach.
Przekręcam i słyszę PSTRYK i gdzieś cichutko coś buczy. Gdy puszczam kluczyk to to coś buczy troszkę inaczej i po krótkiej chwili przestaje.
Prąd mam teraz już tylko koło 13,5V ale przy 13,9V też odmawiał.

Jakieś pomysły? Nawet nie mam jak go do mechanika doturlać.


RE: 1.8T Problem z odpaleniem - tolus24 - 17-11-2016

Witam.

Przy takiej ilości informacji i bez vag-a to tylko u wróżki dostaniesz odpowiedźSmile. Jedyne co możesz sprawdzić na szybko to czy przekaźnik od sterownika silnika, podajże nr98, dostaje sterowanie masą na swoją cewkę - nóżka 85 i czy z niego wychodzi prąd na cewki zapłonowe oraz czy przekaźnik pompy paliwa, podajże nr410, dostaje sterowanie masą na nóżkę nr1 i czy z jego nóżki nr8 wychodzi zasilanie na pompę paliwa no i czy sama pompa jest oczywiście sprawna. No i oczywiście czy wychodzą sygnały z czujnika wału i wałka.

Pozdrawiam


RE: 1.8T Problem z odpaleniem - K9Darek - 17-11-2016

Wątpię że to cewki bo gdyby któraś padła to nie byłoby już możliwości odpalenia już za pierwszym razem.
Do wróżki wysłałem maila. Powiedziała że czarno to widzi.


RE: 1.8T Problem z odpaleniem - tolus24 - 17-11-2016

Witam.

A czy ja pisałem, że masz uszkodzone cewki czy żeby sprawdzić czy wychodzi zasilanie na cewki z przekaźnika wysterowanego przez sterownik silnika co zawęża obszar poszukiwań awarii. Zrobisz jak będziesz chciał, ja już się "skończyłem produkować".

Pozdrawiam


RE: 1.8T Problem z odpaleniem - K9Darek - 18-11-2016

Napisałeś taki poemat że ledwo zrozumiałem. Jestem laikiem i technomowa w tym temacie jest mi niezbyt znana, tym bardziej przekaźniki i szukanie napięć. Gdybym mógł od ręki podpiąć pod kompa to bym to zrobił.
Dzięki za "wyprodukowanie się".


RE: 1.8T Problem z odpaleniem - wojci - 18-11-2016

sprawdź skrzynkę bezpieczników pod maską czy nie powypalane styki pod przewodami i klemy