Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
1.8T odpala i gaśnie/nie odpala/gaśnie podczas jazdy itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: 1.8T odpala i gaśnie/nie odpala/gaśnie podczas jazdy itp. (/showthread.php?tid=5951)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 25-07-2013 17:14

Witam nie znalazlem odpowiedzi na mój problem więc pisze i prosze o pomoc. Z miesiąc temu odpalalem swojego seata i za pierwszym razem kręce i nic więc drugi raz próbuje i odpalił normalnie. Tydzień temu problem powrócil tyle, że za 20 przekręceniem odpalil. Teraz jest juz tragedia raz pali raz nie dodam ze jak odpali to ani gasnie ani faluje wszystko jest w normie tak jak bym gdzieś prąd tracił na iskre. Wymienilem kostkie stacyjki i sprawdzalem imo nie mam juz pomyslu moze jakis przekaznik od iskry jest ? moze macie jakies pomysly, bądz mial juz ktos taki problem


RE: raz odpala raz nie - wesol - 25-07-2013 18:58

jaki silnik, rocznik co bylo wymieniane i robione!


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 25-07-2013 22:01

a sory 1,8t 2000r stara buda. Teraz grzebalem i zauwazylem ze jak nie pali to pompa paliwa nie chodzi i alarm nie chce dzialac wiec wydaje mi sie ze to wina alarmu bo dokladalem go w zeszlym roku w renomowanym zakladzie. Jutro podjade do nich i powiem zeby go odłączyli i zobacze jesli problem ustanie to kaze im naprawiac alarm


RE: raz odpala raz nie - wesol - 26-07-2013 06:24

no jak pompka paliwa raz dziala raz nie to juz wiesz co go boli.


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 26-07-2013 07:34

no nie bardzo, bo wygląda na to ze cos ją odcina tylko pytanie czy napewno alarm? Pompka nie konczy sie bo na benzynie śmiga normalnie nie czuć zeby sie konczyla. Mi wydaje sie ze ten alarm sie psuje czasem pilot mi wcale nie reaguje i wtedy odcina mi paliwo i nie moge odpalic samochodu.Jak pilot zacznie dzialac i alarm piszczec samochod mozna uruchomic


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 26-07-2013 17:43

odpielem sterownik od alarmu pojezdze jutro i zobacze co bedzie sie dzialo


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 27-07-2013 22:00

jednak to nie wina alarmu dalej te kaprysy miał. Dzis troche go badałem zauwazylem ze jak nie chce zapalic i pukne w przekaznik to pali. Rozebralem, wyczyscilem w srodku styk bo byl w jakimś nalocie, podgiąłem nóżki włożyłem i bawiłem sie sporo i jest narazie dobrze to moze tego przyczyna była


RE: raz odpala raz nie - wesol - 28-07-2013 06:52

a lutów tam nie bylo w tym przekazniku?? Mozna bylo lutownica poprawic bo to cos ala pten sam problem co w tdi z tym samym przekaznikiem co daje prad na pompe.


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 29-07-2013 06:33

narazie po tej naprawie działa :-)


RE: raz odpala raz nie - ARTUROO26 - 07-08-2013 16:17

od czasu naprawy przekaznika auto śmiga bez zarzutu problem blachy z pozoru ale trochę nerwów straciłem no i niepotrzebniewymieniłem kostkę stacyjki za 115zł stara mi została jeśli ktoś potrzebuje pozdrawiam i dziękuję za pomoc